Orbán: „A főpolgármester háta mögött szinte újraalakult a Gyurcsány-kormány”
Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában is szóba került az őszödi beszéd. A kormányfő úgy fogalmazott, ezt "aligha tudjuk elfelejteni".
Orbán szerint Gyurcsány Ferenc beszéde egy vakuélmény volt, amit bármikor vissza lehet idézni. Azt mondja, emlékszik a lázadások kitörésére:
- fogalmazott a miniszerelnök, aki szerint a beszéd ma is megdöbbentő, legfőképpen azért, mert aki elmondta, még most is a magyar politikában van.
- fogalmazott Orbán, aki szerint
A miniszterelnök aztán arról is beszélt, hogy szerinte Budapesten, a Városházán is az ő emberei vannak.
- fogalmazott, majd megjegyezte: „ezek különleges dolgai a politikának, az ember nem is tudja, hogyan viszonyuljon ehhez.”
A műsorvezető kérdésére, miszerint a mai fiatalok nem tudják, mi is történt akkor, Orbán úgy válaszolt, szerinte nem kell félteni a fiatalokat, ha valami érdekli őket, akkor utánamennek.