HÍREK
A Rovatból

Önkéntes padfestőkre hívott rendőröket a gárdonyi polgármester

A Magyar Kétfarkú Kutyapárt passzivistái három padot tettek rendbe a településen. Miután végeztek, négy és fél órás kihallgatás következett a rendőrségen.


Bűncselekmény gyanúja miatt vitték be a gárdonyi rendőrőrsre a Magyar Kétfarkú Kutyapárt padfestő passzivistáit, írja posztjában az MKKP. A tóparti település polgármestere szerint 300 ezer forintos kár keletkezett az állítólagosan megrongált utcabútorokban.

A bejegyzésből kiderül, hogy Fenekes Roland, az MKKP Fejér megyei koordinátora és Nagy Dávid pártigazgató édesapja kezdett rendbe rakni három lerobbant padot a településen. Először egy hölgy kiabált rájuk egy autóból, hogy azonnal hagyják abba, majd rövidesen megjelent egy polgárőr és egy rendőr. Két perccel később pedig feltűnt Tóth István, Gárdony fideszes polgármestere is. Negyed órával később két nyomozó is megérkezett a helyszínre, akik végül bűncselekmény gyanúja miatt egy négy és fél órás kihallgatásra bevitték a rendőrségre a padfestőket.

„Tóth polgármester úr szerint 300 ezer forintnyi kár érte Gárdony önkormányzatát a felújított padok miatt. Nem tudjuk, hogy az eredeti, lepukkant állapot visszaállítása kerül-e szerinte ennyibe, vagy egy még a miénknél újabb festékréteg” – írta a Facebookon a párt.

A padfestésről több fotót is közöltek posztjukban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Orbán Viktor úgy van vele, hogy ha nem lehet az övé és az oligarcháké az uniós pénz, akkor inkább senkié ne legyen
Szerinte minden magyarnak az az érdeke, hogy a Tisza Párt nyerje a következő választást, és hazahozza a hazánknak járó uniós pénzeket.


Az uniós pénzekről posztolt Magyar Péter. A Tisza elnöke nem sokkal azután tette ki bejegyzését, hogy a kormánypárti médiumok többszöri kérdésére Gulyás Gergely a kormányinfón elmondta: szerinte a párt EP-képviselője, Kollár Kinga nem a magyarok érdekeit nézi, és korábbi kijelentései miatt távoznia kellene a posztjáról.

Magyar szerint „az Orbán-kormány ipari méretű korrupciója miatt nem érkezik meg a 8 ezer milliárd forint uniós forrás hazánkba. A TISZA még nem is létezett, amikor felfüggesztették a magyar embereknek járó uniós források kifizetését”.

„Orbán Viktor úgy van vele, hogy ha nem lehet az övé és az oligarcháké az uniós pénz, akkor inkább senkié ne legyen”

– tette hozzá a politikus.

Szerinte „ha Orbánék csatlakoznának az uniós ügyészséghez, akkor a magyar emberek azonnal megkaphatnák a fejenként 800 ezer forint uniós támogatást, amit egészségügyre, oktatásra, nyugdíjasokra, a magyar gazdákra és hazánk gazdaságának helyreállítására lehetne fordítani”.

Magyar Péter úgy fogalmazott:

„Minden magyar embernek az az érdeke, hogy Orbán Viktor és a Nemzeti Együttbűnözés Rendszere mielőbb elbukja a választást és így a TISZA hazahozhassa Brüsszelből a magyar embereknek járó uniós forrásokat.”

Hozzátette: „Nem maradt más számukra mint a gyűlöletkeltés, a megosztás és a hazugságcunami. Ebbe illeszkedik Orbán Viktor poloskázó gyűlöletbeszéde és a TISZA önkéntesei, nők és idős emberek ellen elkövetett fideszes fizikai erőszak is.”

Magyar Péter teljes bejegyzése:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán fogorvosával került korrupciógyanús ügyekbe korábban a Tisza rendezvényigazgatója
Zelcsényi Miklós korábban sportversenyeket szervezett, ma már a Tisza rendezvényein tűnik fel. Egy régi triatlonos ügy miatt azonban még mindig nyomoz a rendőrség.


Zelcsényi Miklós ma már a Tisza Párt rendezvényigazgatójaként ad interjúkat, de korábban sportszervezőként dolgozott, ő volt az Ultrabalaton nevű verseny főszervezője is.

Korábban Zelcsényi bejelentette, hogy átadja a Balatonman nevű cégét és az Ultrabalaton verseny szervezését a fiának és üzlettársának. Ezt követően teljes lendülettel kezdett el dolgozni a Tisza programjain.

2017-ben nagyon sokan részt vettek a Budapestman Triatlon Országos Bajnokságon, amit a Budapestman Kft. szervezett, ennek a cégnek Zelcsényi Miklós résztulajdonosa és ügyvezetője volt. A verseny a nevével ellentétben magánrendezvénynek számított – írja a 444.

A szervezéshez az állami forrást a Magyar Triatlon Szövetség biztosította. A szövetség akkori elnöke Bátorfi Béla volt, akit „Orbán fogorvosaként” is emlegetnek.

A 444-hez eljutott dokumentumok szerint a támogatás egy része megbízásokon keresztül Bátorfi köreihez került vissza.

A verseny körüli pénzmozgások miatt valaki feljelentést tett. A rendőrségi nyomozás azóta is tart. Bátorfi Béla 2014 és 2021 között vezette a triatlonszövetséget. A feljelentés épp egy Zelcsényi-cég által szervezett esemény kapcsán született. A portál szerint

több mint 32 millió forint került olyan gazdasági társaságokhoz, amelyek összeköthetők Bátorfival, de van olyan szerződés is, amit egyenesen a Dr. Bátorfi Agria Kerékpár és Triatlon Klubbal kötöttek.

Zelcsényi Miklós a 444 kérdéseire azt felelte, nem kötött fiktív szerződést a Balatonman triatlonverseny kapcsán 2017-ben, és azt is hozzátette: nincs takargatnivalója.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Csaknem 6 millió forintból portalanítottak egy földutat Zabaron - egy házaspár miatt
Az önkormányzat szerint a beruházás a népességmegtartást szolgálta. A Magyar Falu Program biztosította a támogatást.


A Nógrád megyei Zabar településen csaknem 5,8 millió forintból portalanítottak egy külterületi földutat – szúrta ki a Borsod24.hu egy keddi posztban.

A nagyjából négyszáz fős falu az országos hidegrekordjairól ismert, most azonban a Magyar Falu Program – Széchenyi 2020 – Széchenyi Terv Plusz keretében megvalósult beruházás miatt került a figyelem középpontjába.

A település északi részén fekvő Malompusztára vezető földút felújítása során a portalanítást végezték el, amelyet az önkormányzat szerint a közlekedési nehézségek indokoltak. Mint írták, „száraz időben is nehéz volt a közlekedés rajta, esős, sáros időben pedig szinte lehetetlen volt”.

A fejlesztést azzal is indokolták, hogy a külterületi részre fiatal házaspár költözött, akik hosszú távon is ott szeretnének maradni. Az önkormányzat szerint „a falu népességmegtartó erejéhez elengedhetetlenül szükséges volt ezen útszakasz portalanítása”.

A beruházás összesen 5 763 656 forintba került, amelyhez a forrást állami támogatásból biztosították.

(via 444)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Itt a nagy változás: áprilistól eltűnik a motorszám a forgalmiból – ez vár az autósokra
A változás könnyítést hozhat az autósoknak, de sokan pórul járhatnak, ha nem figyelnek. Adásvételnél különösen fontos az alapos ellenőrzés.


Április 1-jétől megszűnik a motorszám feltüntetése a magyar forgalmi engedélyekben. Az új szabályozás célja az adminisztráció egyszerűsítése és az autósokra nehezedő terhek csökkentése. Az új típusú forgalmikban nem szerepel már sem a motorszám, sem a motorkód, ugyanakkor ezek továbbra is megtalálhatók a járműnyilvántartásban és a műszaki adatlapokon, írta a Totalcar.

A szakmai állásfoglalások alapján a motorszám továbbra is a jármű egyedi azonosító jele, ezért azt nyilvántartásba kell venni.

Motorcsere esetén a tulajdonosnak be kell jelenteni a változást, azonban a forgalmi vagy törzskönyv cseréje már nem szükséges. A törzskönyvből egyébként már korábban kikerült ez az adat.

A portál szerint „sokan már annak is örülnének, ha az eredetiségvizsgát egyszerűen ‘adásvételi adónak’ neveznék, a procedúra pedig kimerülne annyiban, hogy befizetik az összeget mindenféle személyes megjelenés és vizsgálat nélkül”. A mostani lépés a korábbi eljárásokhoz képest könnyítést jelent, mivel kevesebb ügyintézéssel jár.

Korábban, ha egy jármű azonos típusú motorcserén esett át, az üzembentartó vagy bejegyeztette azt a forgalmiba, vagy olyan eredetvizsgálót keresett, aki rugalmasabban kezelte a helyzetet. A jogszabály szerint ugyan be kellett volna jegyezni az új motort, de mivel nem volt szankció az elmulasztásáért, sokan nem éltek ezzel. Ha az új és régi motor motorkódja megegyezett, akkor a tulajdonosok gyakran nem tartották szükségesnek a bejegyzést. A hatóságok sem vizsgálták ezt szigorúan.

Több helyen az eredetvizsgálaton sem ellenőrizték a motorszámot, ha a hivatalos nyilvántartásban csak a motorkód szerepelt.

Ilyenkor a vizsgabiztosnak nem kellett a motortérben keresgélnie a számsort, az autó pedig megkaphatta az 1-es minősítést, annak ellenére, hogy hivatalosan a motorcsere miatt 3-as minősítést kellett volna kapnia.

Az állami rendszerek – mint a JSZP, a KÖKIR és a KERT – továbbra is tartalmazzák a motorszámot és a motorkódot, és a jogszabály szerint ezek ellenőrzése továbbra is a vizsgálat része. Ha a vizsgabiztos eltérést talál az autóban lévő motor és a nyilvántartásban szereplő adatok között, megbuktathatja a járművet.

A Totalcar.hu felhívja a figyelmet arra, hogy

a motorszám forgalmiból való eltűnése sokakat megtéveszthet, különösen autóvásárláskor.

Ezért fontos, hogy adásvétel előtt mindenki lekérje a JSZP felületén elérhető járműadatokat, és ezeket összevesse a motoron található információkkal.

A cikk szerint a külföldről behozott járműveknél szintén elvárás a motorszám ellenőrzése, kivéve, ha az a motor elhelyezkedése miatt nem megoldható egy vizsgaállomáson. Ilyen például a CR TDI motoros Volkswagen Tiguan vagy az első generációs BMW X5, ahol a motorszámot szinte lehetetlen lefotózni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk