Nem minden pedagógus kap félmilliós juttatást a kormánytól – tiltakoznak a szakszervezetek
Nem értenek egyet a szakszervezetek azzal, hogy nem minden pedagógusnak jár a bruttó 500 ezer forintos egyszeri juttatás a kormánytól.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere szerdán jelentette be, hogy a kormány úgy döntött,
négyszáz hátrányos helyzetű településen dolgozó 10 500 pedagógus és "az oktatást segítő kolléga" kap ilyen juttatást a hátrányos helyzetű diákok felzárkóztatásáért.
A Pedagógusok Szakszervezete csütörtöki közleményében arra kérte a kormányt, teremtse meg a feltételeit, hogy az emberi erőforrások miniszterének bejelentése a hátrányos helyzetű gyermekeket tanító pedagógusok juttatásáról ne okozzon újabb feszültséget a pedagógustársadalmon belül.
Azt írták, üdvözlik, hogy a kormány most beismerte, a tavaszi, tantermen kívüli oktatásból sok hátrányos helyzetű településen élő tanuló kimaradt. Az ő felzárkóztatásukat a szeptembertől végző pedagógusok, az ő munkájukat közvetlenül segítő dolgozók pluszmunkáját el kell ismerni.
A szakszervezet azonban szeretné tudni, hogy a kormányrendelet listájában nem szereplő településeken dolgozó, de ugyanezt a felzárkóztatást elvégző pedagógus és az ő segítője kap-e ilyen juttatást.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint a hátrányos helyzetű település nem közoktatási kategória. Komjáthy Anna, a PDSZ választmányi elnökhelyettese az atv.hu-nak azt mondta, tudnak olyan helyzetről, hogy
a hátrányos helyzetű településen nincs felső tagozat, ezért a felsősök egy másik településen járnak iskolába, ami viszont nem hátrányos helyzetű, ezért az ottani pedagógus nem fog részesülni a juttatásból.
Az atv.hu megkérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumától, hogy az összes pluszmunkát végző pedagógus számíthat-e kompenzációra, de csak annyit közöltek, hogy
csak azok a pedagógusok kapnak juttatást, akik a 400 hátrányos helyzetű településen dolgoznak.