SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Michael Schumacher nevében írattak interjút a mesterséges intelligenciával – perel a legenda családja

A német Die Aktuellen nevű lapnak nem ez volt az első súlyosan etikátlan húzása a hétszeres Forma-1-es világbajnok családja ellen.


Hatalmas szenzációt ígért a Die Aktuelle című népszerű német bulvárlaplap, de hatalmas kamu lett belőle. A Twitteren néhány napja beharangozták, hogy interjút készítenek Michael Schumacherrel, akiről kilenc és fél évvel ezelőtti síbalesete óta semmit nem tud a külvilág.

Ez valóban világraszóló szenzáció lett volna, hisz a teljes hírzárlat miatt azt sem tudhatjuk biztosan, hogy a hétszeres világbajnok volt autóversenyző egyáltalán képes-e kommunikálni a környezetével.

E helyett a lap olyan interjút közölt, aminek válaszait mesterséges intelligenciával generálták Schumacher nevében.

Eleve kérdéses az ízlésessége egy olyan interjúnak, amit egy súlyosan sérült ember nevében készítenek, azonban ezt exkluzív tartalomnak eladni valószínűleg minden sajtóetikai normát felrúg. Nem csoda, hogy a rajongók és az olvasók egyként támadtak neki a lapnak, de nem marad tétlen a legendás bajnok közvetlen környezete sem.

Az ESPN sportportál egy családhoz közeli forrásra hivatkozva azt írja: pert terveznek indítani a lap ellen.

A Reutersnek a család jogi képviselője is megerősítette, hogy jogi útra terelik az ügyet.

A Die Aktuellen nem először viselkedik minimum etikátlan módon Schumacher családjával. Nem sokkal a baleset után, 2014-ben a sportoló felesége, Corrina képével hirdettek egy cikket, amihez a „Felébredés” szót használták. De mint kiderült, abban olyan emberek szerepeltek, akik korábban felébredtek a kómából. Szintén Corrina Schumacherről írták később, hogy új szerelem bukkant fel az életében – mint a cikkből kiderült, lányáról, Gina-Mariáról beszéltek.

A Schumacher-álinterjúban egyébként olyan mondatok szerepeltek, amelyek arra utaltak, hogy a volt sportoló lábra tud állni, és azt is "elmondta", hogy családja nélkül nem tudott volna túljutni ezen a nehéz időszakon.

A valóság ezzel szemben az, hogy semmi biztosan nem lehet tudni a 2013-ban szerencsétlen síbalesetet szenvedett F1-es legendáról. A 2021-ben megjelent netflixes dokumentumfilmben a legenda felesége talányosan csak úgy fogalmazott: „Michael itt van. Más, de itt van, és ez erőt ad nekünk.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
18 éves lett Várkonyi Andrea lánya – Fotón megmutatta lányát és a családi köszöntést is
Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea lánya, Nóra a felnőtt korba lépett. Természetesen nem maradt el a családi ünneplés sem, volt torta és ölelés is.
F. O. - szmo.hu
2025. április 21.



„Nem tudom mikor történt, hogy eltelt 18 év!

Felnőtt lettél! Boldog vagyok, hogy 18 éve az anyukád vagyok!! Maradj mindig ilyen, nagyon szeretünk!

Boldog szülinapot itt is kislányom!!” – írta Facebook-posztjában Várkonyi Andrea, akinek Bochkor Gábortól született gyermeke, Nóra élete egyik jeles dátumához érkezett.

A bejegyzésben található fotók egyikén az látszik, hogy Várkonyi Andrea, majd férje, Mészáros Lőrinc is felköszöntötte a születésnapos lányt, és át is ölelte őt a családi ünnepségen. Egy képen pedig az ünnepi torta is látható.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Húzzon már a picsába!” – Teljesen kiborult Boráros Gábor a beköltöző volt anyósára
Az MMA-harcos szerint volt párja anyja már egy hónapja náluk él, és senki nem tudja, meddig marad. Gábor tehetetlennek érzi magát, hiába próbálta elküldeni.


Boráros Gábor teljesen kiborult, mert szerinte már egy hónapja náluk lakik volt párja, Jákli Mónika édesanyja, és azt sem tudja, meddig marad még. A sportoló szerint erről senki nem beszélt vele, ő pedig nem nézi jó szemmel a helyzetet.

A Nyerő Párosban is szereplő MMA-harcos elmondása szerint jelenleg Szlovákiában él a kislányával és volt párjával, Moncsival, ugyanakkor sok időt tölt Budapesten is új párjánál, akivel ott együtt is laknak. A 12 évig tartó kapcsolatuk Gábor hűtlensége miatt ment tönkre. Azt mondta, próbálták helyrehozni a dolgokat, de az exe sosem tudott igazán megbocsátani.

A harcos a közösségi oldalán, egy korlátozott ideig elérhető sztoriban fakadt ki a kialakult helyzet miatt. Azt írta:

„Ne kérdezzétek, miért dekkol nálunk Moncsi anyja már egy hónapja folyamatosan, mert nekem sincs rá válaszom... Pedig félreérthetetlenül kértem rá, hogy húzzon már a p*csába, de egyelőre eredménytelenül!”

Azt is megemlítette, hogy szerinte nincs semmi gond azzal, ha egy nagymama sokat akar lenni az unokájával, de nem érti, miért költözött be szó nélkül.

„Tegyem hozzá persze, semmi baj azzal, ha valaki sokat jár az unokájához, és szeret vele lenni. De szó nélkül beköltözni valakihez, érthető indok nélkül... Azóta se tudom az okát, pedig talán akkor megérteném. Én sem állítok be senkihez csak úgy hetekre, miközben nem is tudnak róla, hogy maradni fogok még tovább” – fogalmazott.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Magyar Péter régi álma teljesült: palóc viseletben locsolkodott Hollókőn – videóval
A TISZA Párt a húsvét hétfői napját sem töltötte tétlenül: Hollókőn idézte fel a régi népszokásokat. Nem is akárhogyan és nem is akármiben.


„Egy régi álmom teljesült ma: palóc viseletben egy igazán autentikus locsolással kezdtünk korán reggel a festői Hollókőn” – írta Magyar Péter a Facebookon. A TISZA Párt elnöke egy locsolóverssel is készült:

„Palócföldön szép virágszál,

El ne hervadj locsollak már!

Tiszta vízzel megöntözlek,

Virágozzál sokat, kérlek!”

A vers után után pedig az előzetes engedély birtokában, vödörrel locsolt le öt nőt, köztük a barátnőjét is.

Magyar Péter locsolkodását itt lehet megtekinteni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Drasztikus váltás: villanyszerelőnek áll Cseh László
Minden idők egyik legjobb magyar úszója úgy fogalmazott: most nyugdíjasként éli mindennapjait. Hamarosan azonban kipróbálja magát új szakmájában.


Cseh László négy éve, a 2021-es tokiói olimpián köszönt el az aktív sporttól. Azóta – saját szavai szerint – nyugdíjasként éli mindennapjait, mivel nincs olyan munkahelye, ahova bejárna.

A hatszoros olimpiai érmes úszó a 24.hu Penge podcastjában beszélt arról, hogy milyen hatással volt rá Michael Phelps, a 23-szoros olimpiai bajnok amerikai legenda. Elmondta, hogy Phelps volt az igazi példaképe, és minden edzésen az lebegett a szeme előtt, hogy le akarja győzni. Azt is hozzátette, elképzelhetőnek tartja, hogy ha egyszer sikerült volna legyőznie Phelpst és olimpiai bajnok lett volna, hamarabb befejezi az úszást, mert nem volt felhőtlen a kapcsolata korábbi edzőjével.

Cseh most új irányba fordítaná az életét.

„Villanyszerelő lettem. Van képzésem, elvégeztem, papírom van róla, hogy vezetékekhez nyúlhatok. Meglátjuk, ez hogy fog működni”

– mondta a műsorban. Azt is elárulta, hogy sógorával közösen új vállalkozásba kezdene.

Pályafutása során összesen 38 aranyérmet és 74 érmet szerzett a világversenyeken. Az olimpiai szerepléseken négy ezüstöt és két bronzot nyert. Nagy medencében kétszeres világbajnok és 14-szeres Európa-bajnok lett.


Link másolása
KÖVESS MINKET: