Matolcsy Ádám nem tart attól, hogy letartóztatnák, ha hazajönne Magyarországra, de nem árulja el, hol él

A nyilvánosságra került ügyekkel kapcsolatban azt írta, a sajtó lejáratókampányt folytat ellene és édesapja, Matolcsy György ellen. Úgy fogalmazott:
Az Állami Számvevőszék jelentéséről azt mondta, szerinte az szakmaiatlan, és félrevezeti a közvéleményt.
Matolcsy szerint jelenlegi bevételeinek nagy része külföldi cégekből származik, és magyarországi vállalkozásainak nyilvános adatai is igazolják, hogy azok megfelelő jövedelmet biztosítanak a családja számára. Azt is közölte, hogy rendelkezik befektetési jegyekkel Magyarországon és külföldön is, de ezek pontos részleteit nem osztotta meg.
A Quartz Alapkezelő, a lengyel GTC és a svájci Ultima Capital ügyeivel kapcsolatban a hírportál arra volt kíváncsi, valóban Kovács Petra néven levelezett-e több cégvezetővel. Matolcsy azt írta, minden kommunikációja és tárgyalása a szabályok betartásával történt és a jövőben is így történik. A sajtóban megjelent álnévhasználattal kapcsolatban így reagált: „Bár olvastam a Kováts Petra »álnéven« írt sajtóhisztéria cikkeit,
Matolcsy azt is közölte, hogy ha tudomására jutna bármilyen közvagyont érintő bűncselekmény gyanúja, azt állampolgári kötelességből jelezné a hatóságoknak. Az ÁSZ jelentéséről azt írta, az nem bizonyít piaci versenykorlátozást, és még maga az ÁSZ is csak azt állította, hogy a vizsgált cégek nagy mennyiségű megbízást kaptak, de nem azt, hogy érdemtelenül.
Azt is megemlítette, hogy az új jegybankelnök, Varga Mihály méltatta a felújított jegybanki székházat. Száraz Istvánról és Somlai Bálintról pedig azt mondta, korábban ugyanabba a baráti társaságba tartoztak, de az utóbbi időben a kapcsolatuk megritkult.
Az MNB-alapítványi tulajdonban lévő cégek részvényértékével kapcsolatban azt írta, a GTC és az Ultima esetében jelen vannak intézményi befektetők, például a PZU, az Allianz vagy az NN. A GTC esetében szerinte a konszolidált mérleget kellene alapul venni, nem a részvényárfolyamot. A hosszú távú árfolyameséssel és az értékelési módszerek közötti különbségekkel kapcsolatban nem adott választ.
A svábhegyi villa kapcsán, amit korábban az MNB egyik alapítványa kutatóközpontként vásárolt, majd eladott, azt írta, soha nem költözött be, csak egy időre bérelte. A bérleti lehetőséget a Quartz Alapkezelő közvetítette számára, és szerinte ez megfelelt az alapkezelő által képviselt vagyongazdálkodási politikának. Azt is hozzátette, hogy a bérlés idején az ingatlan már nem volt alapítványi tulajdonban.
Arra a kérdésre, hogy miért írta a felesége a villa egyik szobájáról készült kép alá, hogy „újra otthon”, azt válaszolta, hogy ez Magyarországra vonatkozott, mivel éppen külföldre költöztek. Azt is megemlítette, hogy előtte egy másik bérelt lakásban lakott, amiről nem születtek ilyen hírek.
családi okokra hivatkozva. Annyit elmondott, rendszeresen hazalátogat, legutóbb április elején járt Magyarországon, és
Azt is kijelentette, hogy az Állami Számvevőszék nem kereste meg őt vagy az érdekeltségeit az ellenőrzés során. Ezt az ÁSZ is megerősítette, hozzátéve, hogy jelenleg sincs folyamatban olyan eljárás, amelynek keretében megkeresték volna Matolcsy Ádámot. Az ÁSZ azt közölte, nem kívánják kommentálni Matolcsy azon kijelentését, hogy az MNB-ügy politikai indíttatású.