Máshol továbbra is tombol a járvány: sok országban megduplázódott a fertőzöttek száma júliusban
Bár nagyon sok helyen enyhítenek a járványügyi korlátozásokon, és idehaza úgy érezhetjük, hogy a vírus elvonult, a globális statisztikák épp az ellenkezőjéről számolnak be: a WHO szerint a járvány terjedése egyre gyorsul - írja a Guardian.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója vasárnapi jelentésében leírta, hogy
a járvány terjedése gyorsul, a statisztikák alapján hathetente átlagosan megduplázódik a megbetegedések száma.
Az Egyesült Államokban a John Hopkins University számai szerint 1,87 millió megbetegedést észleltek júliusban, amely az addigi rekorder áprilishoz - amikor 860 ezer fertőzöttet regisztráltak - képest több mint a duplája. Brazíliában, ahol a világon a második legtöbb beteg van, szintén majdnem duplázódtak a számok: a 2,7 millió fertőzöttből 1,2 millió júliusban került be a nyilvántartásba.
India számai még megdöbbentőbbek: már 50 ezer fölött a napi megbetegedések száma, csak vasárnap 55 ezer embernél regisztrálták a betegséget.
A jelenlegi 1,75 millió aktív fertőzöttből mintegy 1,1 millió júliusban fertőződött meg. Az afrikai kontinensen is nagyon megugrottak a számok, a Dél-afrikai Köztársaságban 300 ezer új fertőzött volt az elmúlt hónapban, amely szintén több mint a duplája a júniusi 116 ezres fertőzöttszámnak.
Ausztráliában, Melbourne és Victoria városában vasárnap éjjeltől komoly kijárási korlátozások léptek életbe: este 20 és reggel 5 óra között tilos elhagyni a házat, napközben pedig háztartásonként csak egy ember mehet boltba, a bevásárlást és az edzést pedig a lakóhely 5 kilométeres körzetében szabad csak elintézni. A korlátozások legalább hat hétig lesznek érvényben, ám a járványhelyzettől függően meghosszabbíthatják őket.
Címlapkép: Egészségügyi dolgozó érkezik, hogy Ázsia egyik legnagyobb nyomornegyede, a mumbai Dharavi lakóinak esetleges koronavírus-fertőzöttségét vizsgálja 2020. augusztus 3-án. Az Egyesült Államok és Brazília után Indiában van a vírus legtöbb fertőzöttje a világon.
MTI/AP/Rafik Makbúl