Magyarországon halt meg a legtöbb ember lakosságarányosan a világon koronavírusban
Ahogy azt jósoltuk a hétvégén, vasárnap átléptük a 25 ezres határt a hivatalos összhalálozásban, ma már a 26 ezret is átlépte a szomorú mutató.
Azt is feltételeztük, hogy ezen a héten az eddigi stabil második pozícióról megelőzve a cseheket a lista élére lépünk a talán legtragikusabb mérőszámot tekintve: az egymillió főre jutó halálozásban.
Körülbelül március közepe óta elsők vagyunk a világon az egymilló főre eső napi halálozásban. Mivel ez 5 hét alatt egyáltalán nem változott, ezért esélyes volt, hogy a lakosságarányos összhalálozásban is az élre ugrik Magyarország. Hiába csökken a naponta elhunytak száma az elmúlt hetekhez képest, még mindig nagyon magas, 200 körüli a napi halálozás.
A Worldometer adatai szerint, amit az országok hivatalos jelentéseiből állítanak össze, már kedden sejthető volt, hogy a jóval alacsonyabb, napi 30 körüli halálozást mutató cseheket rövidesen meg fogjuk előzni. A kérdés csak az volt, hogy már a keddi adatok szerda reggeli közlésekor, vagy egy nappal később történik-e meg a helycsere a táblázatban. (Ahogy korában is jeleztük, a kisvárosnyi lakossággal rendelkező Gibraltár és San Marino nem szokott szerepelni a statisztikákban, sőt, általában az egymillió fő alatti lélekszámú országok sem, a torzító hatás miatt.)
Kedden este így nézett ki a táblázat:

Mivel Csehország 2670 főnél tartott, Magyarország pedig 2653-nál, az volt sejthető, hogy ha hazánkban továbbra is 200 körül marad a napi halálozási mutató, akkor rövidesen helycsere történik a táblázatban.
Ma reggelre így változtak a számok:

Mivel Csehországban mára nagyon kevés halottat jelentettek, Magyarországon pedig 217 a Covidban tegnap elhunytak száma, egy nagyobb ugrással a lista élén találtuk magunkat.
Itt pedig a napi halálozás 7 napos mozgóátlagának grafikonját láthatjátok:
Ha január 1-től nézzük, látványosabb a változás, húzzuk el a csúszkát odáig.