HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: vagy bocsánatot kér Orbán Viktor az áldozatoktól, vagy azonnal lemond, és viszi magával az összes felelőst

Nem könyveket kell becsomagolni, hanem érdemi intézkedésekre van szükség, valamint hogy az egyházi vezetők ne relativizálják az elkövetők bűnösségének súlyosságát - mondta.


Magyar Péter a pénteki tüntetésen elmondta, hogy szerinte ma Magyarországnak olyan kormánya van, amely családbarátnak, gyerekbarátnak, kereszténynek, békepártinak és vidék-pártinak hazudja magát. Azonban ennek pont az ellenkezője igaz:

„Hazudnak reggel, hazudnak este, hazudnak minden hullámhosszon” - mondta.

A TISZA politikusa szerint ez a kormány semmibe veszi a családokat és a védteleneket. Még mindig nem jutottak odáig, hogy bocsánatot kérjenek a bicskei áldozatoktól.

Ezért Magyar szerint most két út van: vagy bocsánatot kér Orbán Viktor az áldozatoktól, vagy azonnal lemond, és viszi magával az összes felelőst.

A tömeg azonnal azt skandálta: "Mondjon le!”

A politikus hozzátette: a magyar rendőrség csak akkor kezd el tenni valamit, ha a nyilvánosságra kényszeríti arra. Addig nem történik semmi. Példaként említette azt a tavalyi esetet, amikor ő posztolt ki a Facebookra egy esetet. Ebben az ügyben nyolc hónapja nem történt semmi, csak most tartóztatták le az elkövetőt.

Ha az segít, akkor ő posztolhat minden bántalmazott gyerekről, de úgy vélte, hogy nem ez a megoldás. Nem könyveket kell becsomagolni, és ezzel felszámolni a pedofiliát, hanem érdemi intézkedésekre van szükség. olyan képzett rendőrökre, akik azonnal bevethetők.

A napokban adott be a kormány egy gyermekvédelmi törvénycsomagot, amivel ugyan egyetért, de ez még mind nem elég - tette hozzá. Ez a problémának csak a megúszása.

Nincs következmény, a bántalmazást megelőzni kell. Ennek része kell legyen, hogy az egyházi vezetők ne relativizálják az elkövetők bűnösségének súlyosságát - mondta.

Még szaktudás nélkül is látható, hogy ha a lebukás garantálható, akkor egyre kevesebbek próbálkoznak. Ha jó a rendszer, akkor ezek az emberek kétszer is meggondolják, hogy gyerekekhez nyúljanak. A gyerekek védelméhez emberi feltételek kellenek.

Orbán 2017-ben azt mondta, hogy hamarosan utolérjük Ausztriát. Most elszáguldottunk minden európai ország mellett: az emberkereskedelem számában, és a szexuális kizsákmányolás is nagymértékű, valahol Bulgária mögött lehetünk.

Húsz éve csatlakoztunk az unióhoz. Néhány bohóc ugyan azt mondta, hogy Brüsszelből csak a baj jön, de meg kéne kérdezni, van-e ott más is. Hová tűnt ez a rengeteg támogatás? Csak nem magánzsebekbe, magánrepülőkbe, szállodákba? – tette fel a kérdést. „Ellopták” – skandálta a tömeg.

Még a megszállott dolgozók is kezdik elhagyni a pályát. Súlyos létszámgondok vannak, aki még van, annak is egy része képzetlen. Egy gyám 30-40 gyerekért is felel. Jó részük megalázó bérrel, de azért hagyja el a pályát, mert nem lehet feleősen ellátni a rá bízott gyerekekt.

Pintér Sándor belügyminiszterként személyesen felelős minden magyar gyerekékért. Rátolták ezt a feladatot az egészségüggyel és oktatással együtt. Ha felelősen jár el, akkor belátja, hogy ez így együtt sok. Ezzel veszélybe sodorja a magyar emberek életét. Akkor jár el felelősen, ha azonnal hatállyal lemond, mert nem tudja ellátni a feladatát – mondta Magyar Péter.

„Mondjon le” – szólt a tömeg

Pintér és az Orbán-kormány nem biztosítja a gyerekek fejlődését és alapvető biztonságukért sem tesznek.

Az egyetlen konkrét intézkedés a kormány részéről a bicskei ügy után a pszichológiai vizsgálat. Ez látszatintézkedés, ami arra elég, hogy elhallgattassák a nép jogos felháboráddását. De eljárt az idő felettük, már senki nem veszi be a „maszatolást”. Miniszterúr, vége! Le kell tenni lantot, el kel menni nyugdíjba, az unokákkal kell foglalkozni! – üzente.

Mondjanak le, mert lebuktak a magyar nép előtt – tette hozzá Magyar Péter. A TISZA párt nevében megígérték, hogy felszámolják a rendszerhibákat a gyermekvédelemben. Megemelik a megalázóan alacsony béreket, lépésről lépésre lebontják és újjáépítik azt a romhalmazt, amit ma Magyarországon gyermekvédelemnek csúfolnak – ígérte.

Elmesélte, hogy Pécsett egy bántalmazott gyerekeket elhelyező otthonban tíz férőhely van, közben van hogy húsz gyerek is van. Előfordul, hogy a földön alszanak.

Ezt jelenti a család és gyerekbarát kormányzás? Kérdezte.

Ma újra belerúgtak a bicskei áldozatokba. Nyilvánosságra hozták a megegyezés tartalmát, amelyben a kártérítési összeget hozták nyilvánosságra, pedig abban ezt tiltották. Most, pont ma hozták nyilvánosságra, mikor tüntetést szerveztek a minisztérium elé - mondta el Magyar péter.

Ilyen kormánynak nincs helye az Európai Unióban - mondta a politikus. Távozniuk kell! - tette hozzá.

Azon dolgozik a TISZA-párt sok millió emberrel együtt, hogy olyan országot teremtsenek, ahol jó élni. Azt mondjuk, hogy minden áramlás az első esőcseppel kezdődik, Kedves barátaim, a tavaszi szél Tiszát áraszt! - mondta beszéde végén.

Ha a TISZA-párt bizalmat kap, mi nem levitézlett, korrupt, drogos politikusokat küldünk az unióba, hanem olyan hazafiakat, akik sok nyelven beszélnek, a legjobb egyetemeken végeztek. Tessék választani! – tette hozzá a politikus.

Majd üzent Orbán Viktornak és Gyurcsány Ferencnek is, hogy szívesen leül velük vitázni. Várja, hogy egy 26 százalékos párt vezetőjenként végre behívják a köztelevízióba. Ahol kínaiul és oroszul is mennek hírek. A magyar propaganda milliárdokat kap, miközben az ápolók alacsony bérért dolgoznak. Nincs környezetvédelmi, oktatási, egészségügyi minisztérium, de van propaganda minisztérium, amit - ígéri - azonnal megszüntetnek majd.

Minden magyar ember békepárti - üzente továbbá. Senki nem akar háborút. Ma Magyaroszágnak szeretetre és békére van szüksége. Betemetjük az árkokat a vidék-főváros, hívők és ateisták, jobb- és baloldal között - ígérte. Itt csak Orbán áll háborúban, vásárolnak harci repüléket, építenek lőszergyárakat, jól képzett katonákat bocsátottak el, és magyart a magyar ellen úszítják. Ennek fogunk véget vetni.

Emlékeztett rá, hogy Orbán a brüsszeli gyűlése után azt mondta, hogy nálunk senkit nem ér retorzió a véleménye miatt, azután, hogy egy lelkész elmondta a véleményét és kirúgták.

A TISZA-párt a múlt héten már 26 százalékon állt, Budapesten és a nagyvárosokban csak 3 százalék van köztük és a FIDESZ között - ezt úgy hívják, hogy "lőtávolság" - mondta. A fiataloknál pedig háromszor annyi támogatójuk van, mint a kormánypártnak - mondta Magyar. Ők is tudják, mi is tudjuk, hogy a fiatalságot, a változást és a tavaszt pár napra fel lehet tartóztatni, de megállítani senkinek nem sikerült - zárta beszédét Magyar Péter a Belügyminisztérium előtt.

Hétfőtől folytatja az országjárást, Debrecenbe is megy, hogy megnézze, valóban fideszes város-e még mindig. Majd június 8-án, szombaton Budapesten tartják a legnagyobb rendszerváltás utáni demonstrációt, hogy remegjenek a Karmelita-kolostor ablakai – mondta még.

„Nem félünk” – reagált a tömeg.

Nem félünk, és győzni fogunk - válaszolt a politikus. És június 9-én olyan eredményt érünk el, hogy még a Holdról is látszani fog. És lépésről lépésre, tégláról, téglára visszavesszük hazánkat - mondta.

Végül az "összetartozás lángja újra fellobbant" - fáklyákat gyújtottak a résztvevők.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Trump minden eddiginél keményebb volt Zelenszkijjel, ultimátumot adott az ukrán elnöknek
Az amerikai elnök a közösségi médiában ostorozta az ukrán elnök nyilatkozatait. Szerinte a Krím már rég nem vita tárgya.


Donald Trump újabb bejegyzésben bírálta Volodimir Zelenszkijt az ukrajnai háborúval kapcsolatban, vette észre az Index. Az amerikai elnök a Truth Social nevű közösségi oldalon azt írta, hogy az ukrán elnök egyik kijelentése „nagyon káros az Oroszországgal folytatott béketárgyalásokra”.

Trump szerint „a Krím már évekkel ezelőtt, Barack Hussein Obama elnök égisze alatt elveszett, és még csak nem is vita tárgya”. Úgy fogalmazott:

„Senki sem kéri Zelenszkijtől, hogy ismerje el a Krímet orosz területnek, de ha a Krímet akarja, miért nem harcoltak érte tizenegy évvel ezelőtt, amikor egy lövés nélkül átadták Oroszországnak.”

A bejegyzésben az amerikai elnök arról is írt, hogy Zelenszkij „uszító kijelentései” miatt nehéz lezárni a háborút. Úgy véli, az ukrán államfőnek „nincs mivel dicsekednie, ugyanis Ukrajna helyzete szörnyű”, és választania kell: „vagy békét köt, vagy harcol még három évig, és teljesen elveszti az országát”.

Trump hozzátette, hogy „semmi köze Oroszországhoz”, viszont hangsúlyozta: „hetente több ezer katona hal meg a fronton ok nélkül”. Szerinte Zelenszkij nyilatkozata csak „meghosszabbítja a vérontást, és ezt senki sem akarja”.

Bejegyzését azzal zárta, hogy a békemegállapodás már közel van, és kész segíteni abban, hogy mindkét fél kilépjen ebből a „totális semmiből”, amely szerinte el sem kezdődött volna, ha korábban is ő lett volna az elnök.

Trump posztja nem sokkal azt követően jelent meg, hogy J.D. Vance alelnök megismételte az Egyesült Államok figyelmeztetését: ha nem érkezik gyors válasz Ukrajna és Oroszország részéről az amerikai béketervre, valamint nincs valódi szándék a megegyezésre, akkor Washington felhagy a diplomáciai erőfeszítésekkel.

A Fehér Ház közölte, hogy Steve Witkoff különleges elnöki megbízott hamarosan ismét Moszkvába utazik, hogy egyeztessen a béketárgyalásokról.

Szerdán Londonban is tartottak egy megbeszélést, amelyet az európai szövetségesek szerveztek, és amelyen Ukrajna is részt vett. Az Egyesült Államokat Keith Kellogg, Ukrajnáért felelős elnöki különmegbízott képviselte. Marco Rubio külügyminiszter részvételét a washingtoni külügyminisztérium kedden egyeztetési nehézségekre hivatkozva lemondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar állampolgárságú túszról tett közzé új videót a Hamász
A palesztin terrorszervezet propagandacélú anyagában Omri Miran Netanjahut és az izraeli kormányt is bírálja. Omri Miran Trumptól vár segítséget.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 23.



„Shalom, Omri Miran vagyok, ez a második születésnapom a Hamász túszaként”

– ezzel a mondattal kezdődik az a videó, amelyet a palesztin terrorszervezet tett közzé. A felvételen ismét Omri Miran látható, akit 2023. október 7-én raboltak el dzsihadista fegyveresek.

A Hetek emlékeztetett arra, hogy Mirant akkor hurcolták el az otthonából, amikor feleségét és két kislányát próbálta megvédeni. A férfiról korábban már nyilvánosságra hoztak egy videót, most egy újabb felvételt készítettek róla.

A két és fél perces videó nagy részében Miran arra szólítja fel az embereket, különösen azokat, akik már kiszabadultak, hogy álljanak ki a még fogságban lévő izraeli túszokért. Azt kéri, szervezzenek tüntetést Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök rezidenciája elé. Azt is állítja, hogy Netanjahu hívei már lemondtak róluk, és vannak, akiknek az is mindegy lenne, ha meghalnának.

A felvétel végén izraeli politikusokat nevez meg – élükön Netanjahuval –, és azt mondja, hogy szerintük 2023. október 7. az ő felelősségük. A videóban az is elhangzik: „Ne higgyetek Netanjahunak”. Megemlíti Donald Trumpot is, aki szerinte az egyetlen nagyhatalmú vezető, aki nyomást gyakorolhat az izraeli kormányfőre.

A gondosan vágott videóban az is látható, hogy Miran egy kis süteményt kap a születésnapjára. A felvétel alapján úgy tűnik, a Hamász propagandacélokra használta a megszólalását.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor az EU-ról: Egyszerűen nem előnyösebb kinn lenni, mint benn
A miniszterelnök szerint a bevándorlás kezelése, a rezsiemelés és a nyugdíjak megszüntetése is veszélybe kerülhet, ha nem ők maradnak hatalmon.


Orbán Viktor váratlanul megjelent Pilisvörösváron, Szijjártó Péter és Menczer Tamás lakossági fórumán, vette észre a Telex. A miniszterelnök felszólalását a Facebook-oldalán élőben is közvetítették. Beszédét a nemzeti szuverenitás fontosságával kezdte, és hangsúlyozta, hogy a Fidesz és a KDNP célja ennek megvédése. Mint mondta, ha ez az ország, ez a nemzet eltűnik, akkor soha nem jön létre újra.

A kormányfő szerint ellenfeleik nem gondolják úgy, hogy a nemzeti szuverenitáson múlik mindannyiunk közös sorsa. Azt mondta: „Vannak ellenfeleink, akikre nem mondom, hogy nem magyarok (…), mert a magyar nemzetnek azok is részei, akik nem gondolkodnak úgy, mint mi.” Ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy „néha megtévesztésül magyarnak hívják magukat, de ők a brüsszeliek”. Ezt a közönség tapssal fogadta.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy szerinte az ellenzék azt vallja: „a magyarok önmagukban kevesek, mindig kell nekik egy külső viszonyítási pont”. Egyenlőségjelet próbált tenni a DK és a Tisza Párt közé, és azt mondta: „a DK-sok bátrabban fogalmaznak, mint a tiszások”, mert nyíltan kimondják, hogy „az Európai Egyesült Államokban kellene feloldódni”.

A korábbi ellenzéki időszakot felidézve kiemelte: akkor is tartották magukat ahhoz az elvhez, hogy „a haza nem lehet ellenzékben”, mert ellenzékből is a hazáért dolgoztak. Szerinte a mai ellenzékiek nem így gondolkodnak.

A fórumon kétszer is megkérdezte a közönséget, hogy mi Kollár Kinga vezetékneve, mintha nem emlékezne rá.

A kormánypárt az utóbbi hetekben országos kampányt folytatott Kollár Kinga uniós forrásokról szóló kijelentései miatt. Orbán ezzel kapcsolatban azt mondta: Kollár Kinga és társai „azért dolgoznak, hogy nekünk rossz legyen, hogy nekünk ne sikerüljön”.

A miniszterelnök felsorolta, milyen következményei lennének annak, ha nem ők kormányoznának. Szerinte ilyen lenne Ukrajna uniós csatlakozása, a rezsicsökkentés megszüntetése, a 13. havi nyugdíj eltörlése, a bankok és nagyvállalatok adómentessége, valamint a bevándorlók beengedése. Többször kijelentette: „bár ezt nem szabad így mondani”, de „Magyarország migránsmentes ország”. Úgy fogalmazott, hogy ha nem nemzeti kormány vezetné az országot, olyan lenne a helyzet, mint Bécsben vagy Franciaországban. Hozzátette: Brüsszelben is sokan mondják neki, hogy a fél karjukat odaadnák, ha országuk újra migránsmentes lehetne.

Menczer Tamás a fórumon azt is megjegyezte, hogy „állítólag Kollár Kinga madeirai luxusházában piheni ki a fáradalmait”.

Orbán Viktor az Európai Unióval kapcsolatban is kapott kérdést. Azt mondta, ha az EU 2004-ben is olyan lett volna, mint most, akkor az sem biztos, hogy csatlakoztunk volna.

Jelenleg azonban szerinte nem érné meg kilépni, mert egyszerűen nem előnyösebb kinn lenni, mint benn.

Elmondta azt is, hogy Donald Trump rendszeresen kérdezi tőle, mikor lépünk ki az unióból, de ő mindig azt válaszolja: a magyar termékek 85 százalékát az EU-n belül értékesítik, ezért ez nem érné meg. Talán akkor, ha lenne valamilyen ellenajánlat.

Az ukrajnai háborúval kapcsolatban mérsékeltebben fogalmazott. Úgy nyilatkozott, hogy az ukránok hősiesen harcoltak, sokan meghaltak, de „egy dolog biztos, Európának sosem lesz érdeke, hogy Ukrajna mellett Oroszországgal szembeni háborúban részt vegyen”. Szerinte nem szabad beugrani a háborúba, nyitottnak kell maradni a tárgyalásra, és a konfliktust a lehető legkisebb térre kell korlátozni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Donald Trump Jr. Budapestre látogat pénteken, találkozik Jászai Gellérttel is
A Trump Business Vision 2025 turné keretében érkezik, és nem csak üzletemberekkel találkozik. A háttérben politikai egyeztetések is zajlanak.


Donald Trump Jr., az Egyesült Államok elnökének legidősebb fia pénteken Budapestre érkezik – írja a Bloomberg. A látogatás során egy zártkörű rendezvényen vesz részt, amelyen a 4iG elnöke, Jászai Gellért is jelen lesz. A hírt a 4iG erősítette meg az amerikai lapnak. A Bloomberg kérdésére a magyar kormány nem reagált.

A lap forrásai szerint Trump Jr. a „Trump Business Vision 2025” nevű rendezvénysorozat keretében járja a térséget.

A program célja, hogy feltérképezzék a régió üzleti lehetőségeit. Emellett a Bloomberg úgy tudja, hogy Trump fia találkozót tervez jobboldali politikusokkal is.

Trump Jr. a Trump Organization ügyvezető alelnökeként dolgozik, de nem tölt be kormányzati pozíciót. A héten több más országba is ellátogat, köztük Szerbiába, Romániába és Bulgáriába is.

Idén februárban Jászai Gellért az Egyesült Államokba utazott Orbán Viktor miniszterelnök társaságában. Találkoztak Elon Muskkal, akivel a magyar űripari fejlesztésekről és a globális technológiai együttműködés lehetőségeiről egyeztettek. A megbeszélésre Mar-a-Lagóban került sor. Ezt követően a 4iG részvényeinek árfolyama jelentősen emelkedett.

A 4iG-nél jelenleg tanácsadóként dolgozik Richard Grenell is, aki Donald Trump első elnöki ciklusa alatt a Balkánért felelős különmegbízott volt.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: