Magyar Péter: Takács Péter államtitkár a saját orvos kollégáinak fenyegetése helyett inkább számoljon el a magyar embereknek!
Ahogy arról korábban írtunk, komoly verbális adok-kapok alakult ki abból, hogy Magyar Péter és egészégügyi szakértője, Kulja András vasárnap a kormány előtt nem sokkal jöttek ki egy videóval, amiben a hazai Covid-védekezést mutatták be. Emiatt Takács Péter keményen beleállt a politikusokba, és feljelentést is kíván tenni.
Korábban Kulja András, nemrég pedig Magyar Péter is kemény hangú Facebook-üzenetben válaszolt az államtitkárnak.
A TISZA Párt elnöke azt írja: "Annak, aki a Covid-járvány idején az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgató-helyettese volt és ezzel részese volt annak, hogy a magyarországi halálozási adatok a világon a harmadik legrosszabbak voltak, semmilyen szerepe nem lehetne a magyar egészségügy vezetésében." Szerinte Takács Péternek el kellene számolnia az emberek felé az alábbi dolgokban:
"1. Az Orbán-kormány százmilliárdokat költött el átláthatatlanul a koronavírus járvány idején. Orbánék 722 milliárd forint közpénzt költött el a közbeszerzés nélkül. A legtöbbet, 127 milliárdot pont Takács egykori munkahelye az Országos Kórházi Főigazgatóság költött el. Második helyen a Külügyminisztérium állt 116 milliárd forinttal, a harmadik pedig az Állami Egészségügyi Ellátó Központ 87 milliárdnyi közbeszerzés nélküli vásárlással.
2. Túlárazott lélegeztetők és vakcinák
A Külügyminisztérim összesen 16 863 darab lélegeztető gépet is vásárolt valamivel több, mint 300 milliárd forintért. A gépek jelentős része egy raktárban porosodik a mai napig, amelynek bérleti díja havi 15 millió forint volt. A NER kedvenc „járványcégeként”, azonosított Fourcardinal Kft. 2020-ban 49,5 milliárd forintos Covid-árbevétel mellett közel 16 milliárdos profitot ért el – és ezt az összeget szinte hiánytalanul ki is vették a tulajdonosok a vállalkozásból osztalék formájában.
A kormány 1000 gépet vásárolt a holland-izraeli hátterű, de Vácott működő Celitrontól is. A gépek akkor készültek el, amikor már halmokban álltak a százmilliárdokért Kínából vásárolt eszközök. Az állami megrendelés 2020-ban milliárdos nyereséget hozott a Celitronnak, ám 2021-ben már újra veszteséges volt, és honlapján nyoma sincs a lélegeztetőgépnek.
Emellett rengeteget költött a kormány vakcinákra is. A Sinopharm-vakcinák beszerzéséről szóló 55 milliárd forintos szerződésnek például a Danubia Pharma Kft. örülhetett.
Az üzlet mögött Szeverényi Márk (és üzleti köre) állhatott, aki a Szijjártó Péter egykori helyetteseként jegyzett Szabó László sógora.
3. A kormány tízmilliárdokat költött el valós tájékoztatás helyett propagandára szintén NER közeli cégeken keresztül."
Magyar Péter bejegyzésében idézi Kulja András korábbi posztját is.