HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter szerint vasárnap új korszak kezdődött: „Ezt a választást a TISZA meg fogja nyerni. Nem kicsit, hanem nagyon.”

A pártelnök értékelte a TISZA-közösség eddig végzett munkáját és a Nemzet Hangját. Szerinte megnyílt a kormányváltáshoz vezető út.


Magyar Péter újraposztolta a Műegyetem rakparton vasárnap este tartott beszédének felvételét, amelyben nemcsak a Nemzet Hangja szavazás eredményét, hanem a TISZA Párt eddig elvégzett munkáját is értékelte.

A Nemzet Hangját „a valaha volt legnagyobb kormánytól független politikai kezdeményezésnek” nevezte és közölte: a szavazáshoz kapcsolódó országjárás keretében mind a 106 választókerületben megfordult, az eddig a párthoz jelentkezett 12 231 tiszás önkéntes segítségével.

„Velük, és az általuk elvégzett több mint 250 000 munkaórát beleértve eljutottunk, ahogy ígértük, mind a 3155 magyar településre. Tartottunk 10 399 kitelepülést. Volt olyan nap, amikor egyszerre 671 helyszínen voltunk jelen.”

A videóhoz írt bejegyzésben Magyar Péter azt írta, a vasárnap tartott eredményváró eseménnyel „nem lezárult valami, hanem egy új korszak kezdődött”, amit „a kormányváltáshoz és az emberséges Magyarországhoz vezető út újabb fejezetének” tekint. A politikus a posztban egyértelművé tette, hogy nem áll szándékukban hátradőlni, hiszen „aki egyszer kihúzta magát, az nem hajol meg újra”.

A párt tagságára és aktivistáira szerinte még több munka, még több beszélgetés, még intenzívebb szerveződés vár. Ezután megismételte az utóbbi időszak tiszás szlogenjét, mely szerint „a haza nem, de a Fidesz lehet ellenzékben”, és emlékeztetett a 21 Kutatóközpont néhány napja közölt közvélemény-kutatására, amely szerint a TISZA már 51 százalékot, míg a Fidesz 37 százalékot ér el a választási részvételét biztosra ígérő magyarok körében.

„Ezt a választást a TISZA meg fogja nyerni. Nem kicsit, hanem nagyon” - zárta a posztot Magyar.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
BDPST Group: nem Tiborcz Istváné a 250 milliós Ferrari, amivel Hadházy kiszúrta
A független képviselő hétfőn osztott meg képeket a miniszterelnök vejéről, amint a méregdrága kocsival igazoltatják. A cége azt állítja, nem saját luxusautóról van szó.


Hadházy Ákos független képviselő hétfőn tett közzé egy bejegyzést a Facebookon arról, hogy képek bizonyítják: Tiborcz Istvánt látták és lefotózták, amint kiszáll egy fekete Ferrari SF Spider sportautóból a spanyolországi Marbellán, még 2022 decemberében.

A posztban több fotót is közzétett a luxusautóról, aminek a vételára a honatya szerint elérheti a 250 millió forintot.

A Telex megkereste Tiborcz cégcsoportját, a BDPST Groupot, hogy megkérdezze, mégis kié a Ferrari, és valóban használt-e ilyen járművet Tiborcz István. A cégcsoport azt a választ küldte, hogy „a képen látható Ferrari SF Spider gépjármű nincsen és nem is volt soha Tiborcz István tulajdonában, azt bérelte”.

A portál annak is utánanézett, hogy egy Ferrari SF Spidert mennyiért lehet bérelni a spanyoloknál, és azt találták, hogy kb. napi ezer euróért, vagyis jelenlegi árfolyamon kb. 410 ezer forintért kibérelhető.

Tiborcz István és a felesége, Orbán Ráhel a legutóbbi parlamenti választások előtt költöztek Spanyolországba, és 2021–22-ben éltek Marbellán a gyerekeikkel, akik állítólag angolul és spanyolul tanultak az ott töltött idő alatt, míg az apjuk különböző üzleteket kötött.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Ugorhat Orbán, Vucic és Hszi Csin-ping közös vonatozása is – brutálisan drágult a Budapest-Belgrád vasútvonal, műszaki problémák is akadnak
A magyar szakasznak március végére kellett volna elkészülnie, de most novemberre csúszott a műszaki átadás. A kínai berendezésekhez még évekig nem lesz EU-s engedély.


A Belgrád–Budapest vasútvonal magyar szakaszának átadása március 31-én lett volna esedékes, de a munkálatok nem készültek el időben. A Szabad Európa több, a beruházás részleteire rálátó forrása szerint az állam jelezte a kivitelező felé: június végéig kötbérmentesen elfogadják az alvállalkozói teljesítéseket. Ha ez teljesül, a fővállalkozó Kínai-Magyar Vasúti Nonprofit Zrt.-nek további feladatai lesznek, hogy a műszaki átadásra sor kerülhessen. A tervek szerint ez november 30-án történhet meg.

A beruházás eredeti kivitelezői szerződése még körülbelül 470 milliárd forintról szólt, de a költségek azóta megközelítik a 800 milliárd forintot – tudta meg a portál több, egymástól független forrásból. A vasútvonal titkosított megvalósíthatósági tanulmányának tartalmáról is információhoz jutottak.

A magyar szakasz építése jelenleg is zajlik, de a források szerint a pálya várhatóan elkészül nyárra. A síneket már szinte mindenhol lefektették, néhány kisebb budapesti szakasz és a Kiskőrös melletti Csengőd térsége jelent kivételt. Egy forrás szerint a felsővezeték is majdnem teljesen elkészült.

Korábban felmerült, hogy július elején Hszi Csin-ping kínai elnök, pártfőtitkár, Aleksandar Vucic szerb elnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök közösen utazna végig a vasútvonalon Belgrádtól Budapestig. A műszaki átadás ugyan még nem történt volna meg, de a pálya már alkalmas lenne arra, hogy egy szerelvény végighaladjon rajta egy előfutó vonat után.

A Szabad Európa szerint ezt a forgatókönyvet a tavaly november 1-jén Újvidéken történt tragédia írhatja felül. A város vasútállomásának előtetője beomlott, tizenhat ember életét vesztette. Azóta Szerbiában folyamatosak a tüntetések Vucic elnök ellen.

A szerb szakaszt eredetileg tavaly november 20-án adták volna át ünnepélyesen a magyar határig, de a tragédia miatt ez is elmaradt. A MÁV és az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a portál megkeresésére azt közölte, hogy jelenleg nincs tervben ilyen esemény.

A kínai biztosítóberendezések telepítése folyamatosan zajlik az állomásokon, azonban a Szabad Európa forrásai szerint ezek „egészen biztosan nem működnek majd – nemcsak idén nyáron (ha mégis lesz elnöki-pártfőtitkári-kormányfői vonatozás), hanem akár még évekig”. A berendezéseknek ugyanis nincs működési engedélyük az Európai Unió területén.

A források szerint a vonatbefolyásoló rendszer hiányában a Belgrád–Budapest vasútvonal magyar szakasza elmarad a szerb oldaltól. Szerbiában a kínai szerelvények akár 200 km/órás sebességgel is közlekedhetnek, míg Magyarországon még 160 km/órával sem tudnak majd haladni. A biztosítóberendezés hiánya azt is jelenti, hogy egy időben csak egy szerelvény haladhat majd két állomás között. A források ezt a műszaki szintet „botrányosan alacsony műszaki tartalomnak” nevezték egy ekkora, 800 milliárd forintos beruházás esetében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Így gyülekeztek a tüntetők a Kossuth téren, a Momentum Mozgalom blokád alá vette a Parlamentet
Hatalmas rendőri készültség várja a demonstrálókat, akik az alaptörvény újabb, tizenötödik módosítása ellen tiltakoznak, mert szerintük az végérvényesen elvenné a gyülekezési alapjogokat.


Hétfőn 15 órától blokád alá veszi a Momentum Mozgalom a Parlamentet, majd 17 órától szintén itt tüntetést tartanak. A szervezők azt írták:

"Április 14-én szavaz a fideszes állampárt az alaptörvény tizenötödik módosításáról, amivel végérvényesen elvennék tőlünk a gyülekezési alapjogunkat – HA HAGYJUK! Uszító és egyszerre gyáva hatalom ez, mindent elvennének tőlünk, de egyszer meg kell vetnünk a lábunkat és AZT KELL MONDANUNK, HOGY ELÉG VOLT!

Vegyük blokád alá a parlamenti bejáratokat, akadályozzuk meg közösen, hogy a putyini útra tereljenek minket és megfosszanak a szabadságunktól."

"Tarts velünk, védjük meg a szabadságunkat. A gyülekezés alapjog!" - üzenték.

Délután a meghirdetett találkozási idő előtt már a rendőrök is megjelentek. A Momentum közösségi oldalán osztott meg fotókat róluk. A képekhez azt írták: "A Parlamentnél már teljes készültség van, sok száz készenlétissel akarja biztosítani az állampárt, hogy a fideszes nagyurak megszavazzák ma a 15. alaptörvény módosítást."

Munkatársunk is a helyszínen van, fotós beszámmolóját a képgalériában láthatjátok: (A fotókért kattints a képre)

A Telex beszámolója szerint a hétfői parlamenti ülésre, amely 13 órakor kezdődött, a kormánypárti politikusok már korábban megérkeztek. A tüntetők arra számíthattak, hogy a képviselők majd csak 15 óra körül érkeznek, ám most kivételesen jóval előbb bementek a Parlamentbe.

Az alaptörvény módosításhoz a 135 Fidesz–KDNP-s képviselő közül legalább 133-nak kellene a teremben tartózkodnia.

Itt követheted élőben az eseményeket:

Fotók a rendőri készültségről:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Élő: Blokád alatt a Parlament, itt követheted az eseményeket
A tiltakozókat a rendőrök megpróbálták kiszorítani, majd a földön ülőket egyenként vitték el a parlamenti garázs bejárata elől. A Momentum által szervezett megmozdulás 17 órától a Kossuth téren folytatódik.


Hétfő délután 15 órakor vette kezdetét a Momentum Mozgalom által meghirdetett blokád a Parlament körül. A szervezők célja az, hogy tiltakozzanak az alaptörvény újabb mósodítása ellen. A Pride-törvényként megismert újabb szabályozás a gyülekezési jogot korlátozná - közölték a demonstárció vezetői.

A megmozduláson az épület garázsbejáratát próbálták élő lánccal eltorlaszolni, de a rendőrség 15,30 után megkezdte a tüntetők kiszorítását a területről, majd a földre leült tiltakozókat egyenként vitték el a bejárattól.

Itt követheted élőben a Parlament körüli eseményeket:


Link másolása
KÖVESS MINKET: