„Ez egy elenyésző tétel” – megmagyarázta a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, miért fizetett neki a külföldi sörgyárakat tömörítő szövetség
Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke szerint karaktergyilkosság zajlik ellene, amiért megírták, hogy pénzt kapott a Magyar Sörgyártók Szövetségétől. Azt állítja, egy éve nyilvános ez az információ, de eddig senkit sem érdekelt.
Lánczi az Inforádióban beszélt arról, hogy milyen munkát végzett a Magyar Sörgyártók Szövetségének és mennyi pénzt kapott érte.
– mondta, amikor erről kérdezték.
A hivatalvezető szerint az ügyet szándékosan most vették elő az újságírók.
„Ez egy éve köztudott tény, egy éve kint van az Országgyűlés honlapján, nyilvánosságra van hozva. Ezt egyébként látták az újságírók is, csak nem foglalkoztak vele, mert nyilván pontosan tudták, hogy ennek semmi jelentősége nincsen” – jelentette ki. Úgy véli, a cikkek mögött politikai szándék áll. „Most, amikor elkezdett forró lenni a lábuk alatt a talaj, tehát a külföldről finanszírozott, döntően az Egyesült Államokból finanszírozott médiamunkásoknak ugye el kellett kezdeni a karaktergyilkosságot velem szemben, és ezt tudták elővenni” – mondta.
Lánczi szerint a Sörgyártók Szövetsége egy kis szervezet, és nem lát abban problémát, hogy dolgozott nekik. Azt viszont nem tudta pontosan megmondani, hogy mennyi ideig tartott a megbízási viszonya, de becslése szerint körülbelül két évig.
A 24.hu cikke szerint a Magyar Sörgyártók Szövetsége havi 500 ezer és 1 millió forint közötti összeget fizetett neki, ami a vagyonnyilatkozatából derült ki. A lap megkereste a szervezetet és Lánczit is, hogy pontosan milyen jogcímen kapta a pénzt, de egyik fél sem válaszolt. A szövetség a négy legnagyobb magyar sörgyártóból áll: a Dreher, a Heineken, a Borsodi és a Carlsberg alkotja.
Lánczi vagyonnyilatkozata szerint első hivatali éve alatt 65 millió forinttal nőtt a vagyona. Összesen 412 millió forint megtakarítást tüntetett fel.
A dokumentum alapján a következő összegek szerepelnek a nyilatkozatában:
– 157,8 millió forint állampapírban,
– 72 millió forint befektetési alapban,
– 69 millió forint kötvényben,
– 59 millió forint készpénzben,
– 30,3 millió forint bankszámlán,
– 23,4 millió forint egyéb megtakarításban.
Forrás: 444.hu