Közel fél percen át repült egy rejtélyes zöld tűzgömb Ausztrália felett
Majdnem fél percig világította be az eget egy viszonylag lassú mozgású tűzgömb Pilbara térségében. Hétfőn éjjel, nem sokkal 1 óra előtt tűnt fel az égen az a zöld tűzgömb, amiről több videót is készítettek az ausztrál Pilbara térségéből. Ausztrália északnyugati tájairól látszott leginkább a jelenség, melyet majdnem fél percen keresztül láthattak az éber lakosok - írja az Időkép.
Ilyen hosszú ideig fénylő meteor nem túl gyakori, még Ausztráliában sem.
A tűzgömbről több elmélet is született. Lassú mozgásából adódóan egyesek szerint ún. földsúroló tűzgömb lehetett, melynek jellegzetessége, hogy rendkívül kis szögben érkezik be a légkörünkbe, ezután vagy teljesen elég, vagy esetleg lelassul annyira, hogy lepottyanjon, vagy kilép a légkörből, majd eltűnik a bolygóközi térben, és visszatér az űrbe.
Mások szerint zöld színéből és a mozgásából a rendkívül sűrű összetételére lehet inkább következtetni, vagyis nagy mennyiségű vasból és nikkelből állhatott.
Egyes csillagászok azt állították, hogy a 2002 NN4 számú aszteroida is lehetett, melynek átmérője 570 méter, és nem kevesebb, mint 5 millió kilométer távolságban repült el Földünktől. A következő alkalom, amikor a 2002-es NN4 a Föld közelében lesz, 2029 júniusban jön el.
A kevés, vagy adott esetben egymásnak ellentmondó jelentések miatt nem tisztázott, hogy aszteroidáról, meteoritról vagy földsúroló tűzgömbről van szó. A felvételek alapján azonban megállapították, hogy
a jelenség legalább 30 kilométer magasan száguldott a földfelszínhez képest, nagysága pedig közel azonos a fent említett aszteroidáéval.
A green fireball has been spotted streaking across the sky in Western Australia... who ordered Martians to 2020? pic.twitter.com/KXEwBRqMK5
— news.com.au (@newscomauHQ) June 15, 2020