Kósa Lajos a kormány vakcinatáblázatát bírálta, bár nem ez volt a célja
Korábban mi is számtalan cikkben foglalkoztunk a kormány vakcinatáblázatával, amiben Gulyás Gergely azon korábbi állítását próbálták igazolni, hogy az ún. "keleti" (kínai és orosz) vakcinák hatásosabbak és biztonságosabbak, mint a "nyugatiak", és amiről maga Gulyás később azt állította, hogy valójában nem ezt, hanem azt szerette volna bizonyítani, hogy minden vakcina megfelelően véd a vírus ellen.

Ezt később több tudós és más szakember (köztük Karikó Katalin, a Pfizer mRNS alapú vakcinájának egyik kidolgozója) is kikezdte, felhívva a figyelmet, hogy az adatok nem adnak lehetőséget a tisztességes összehasonlításra.
Most Kósa Lajos szólalt meg a témában, és mondanivalóját tekintve elsőre zavarba ejtően nem érteni, melyik oldal mellett állt ki. A Debreceni Televízió műsorában az oltásellenesek érveit igyekezett megcáfolni - írja a Telex.
Többek között azt mondta:
Az állításaival valószínűleg átlag érdeklődők és szakemberek közül is kevesen vitatkoznának - és mondanivalója éppen itt bicsaklik meg.
A sztenderdizálás, valamint a kor és más alapadatok figyelembe vételének hiánya pont azok a dolgok, amiket kritikának rótt fel többek között Kemenesi Gábor víruskutató, Falus Ferenc tüdőgyógyász vagy épp Zsiday Viktor gazdasági szakember.
Ha a kínai oltás népszerűtlensége okán nem beszélne az ellenzék oltásellenességéről, akár zavarba is jöhetnénk, hogy valójában kit is kritizál a fidesz politikusa. A Sinopharm vakcinájáról egyébként azt állította, hogy „védettsége magasabb, mint a vakcinák átlaga”, amit az Európai Unió szakosított szervezetei mérnek, és ennek eredményeit az operatív törzs honlapján is el lehet érni.
Csakhogy ilyen adatok nincsenek fenn a kormányzati tájékoztató honlapon. Ellenben a WHO közzétett jelentése szerint erősek a kétségek az oltóanyag hatékonyságával kapcsolatban, és nincs elég bizonyíték annak hatásosságára.