Komoly biztonsági intézkedések mellett tart frakcióülést a Fidesz, még a tetőn is biztonságiak vannak
A Fidesz-KDNP vasárnap délután kezdődő, kihelyezett frakcióülése Esztergomban kicsit rendhagyó módon zajlik: az eredetileg szeptemberre tervezett eseményt az árvízi helyzet miatt elhalasztották, így végül október közepére került át, írja a Telex.
A szállodát már jóval a rendezvény előtt kordonokkal zárták körbe, biztonsági őrök vigyáznak a rendre, sőt, még a köztéri oszlopokra szerelt kamerák mellett a hotel tetejéről távcsövekkel is figyelik a környéket.
A résztvevők már dél után nem sokkal elkezdtek beszállingózni: képviselők, kormánytagok, elemzők és médiaszereplők érkeztek a négycsillagos szállodába. Sokan közülük egyenesen a mélygarázsba hajtottak, és onnantól kezdve csak a zárt épületben mozognak, távol a kíváncsi szemektől.
Orbán Viktor, aki általában késő este szokott megérkezni az ilyen rendezvényekre, most meglepetésre már délután három előtt befutott a konvojával.
Az este folyamán már tovább is utazik Berlinbe, ahogy ezt a Facebook-oldalán is jelezte.
A frakcióülés nem kis szervezést igényel, ezért tavaly ősszel a 149 szobás Grand Hotel mellett az ugyancsak Hernádi érdekeltségébe tartozó, 90 szobás Portobello Hotelt is lefoglalták, hogy a képviselők munkatársait, a kormánytagokat, illetve a Fidesz-közeli vendégeket – mint például Bayer Zsoltot, Rákay Philipet vagy Lánczi Tamást – is el tudják szállásolni.
Tavaly közel 38 millió forintot emésztett fel a frakcióülés. Akkor Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője jelentette be a szuverenitásvédelmi törvénycsomagot, amely célja az volt, hogy megnehezítse azok dolgát, akik szerinte külföldi pénzekből próbálják „árulni” az országot.
A szuverenitásvédelmi törvényt decemberben fogadta el az Országgyűlés, és azóta megalakult Szuverenitásvédelmi Hivatal megkezdte működését. Többek között a Transparency International Magyarország és az Átlátszó ellen indítottak vizsgálatot. Az Európai Bizottság október elején jelentette be, hogy az ügyet az Európai Unió Bírósága elé viszi, mivel szerintük a törvény sérti az uniós jogot.