Kocsis Tibor beszólt Bagdy Emőkének: Szerintem ne csapjuk be a gyerekeket. Okosabbak, mint hinnénk
Kocsis Tibor közösségi oldalán osztotta meg véleményét Bagdy Emőke kijelentéseiről. Egy fotót is mellékelt a párjával, és hosszú posztban reagált a pszichológus szavaira.
Kocsis Tibor egy közös képet posztolt párjával, és azt írta: „Ez az egyik kedvenc képem, ami kettőnkről készült. Rólam és arról az emberről, akivel lassan 8 éve alkotunk egy párt.” A bejegyzésében többek között a Pride-ról, a gyülekezés szabadságáról és saját tapasztalatairól írt.
„Sosem voltam a Pride-on (legalábbis Budapesten nem), de jól tudom, miről szól. Külföldön számos városban láttam már, ahogyan idősek és fiatalok, férfiak és nők, egyedülállók, családosok, boldog emberek együtt ünneplik a szabadságot. Az elfogadás szabadságát, a szerelem szabadságát. De elsősorban: a gyülekezés szabadságát.”
Azt is hozzátette, hogy szerinte Magyarországon ehhez a témához sokan félelemmel közelítenek. Úgy fogalmazott: „Furcsa oknál fogva az az álláspont, hogy mindez rossz hatással van a gyerekekre és az ő fejlődésükre.”
Reagált Bagdy Emőke szavaira is, aki korábban azt mondta, „a Pride előbb generál félelmet, mint vonzalmat”, illetve hogy „az óvodásokkal kapcsolatban ismert, hogy a cirkuszt, bohócokat, a más kinézetű, a normálistól és egyértelműtől eltérő, számukra értelmezhetetlen külsejű embereket sokszor elemi félelemmel utasítják el.”
Kocsis ezzel kapcsolatban így fogalmazott:
Pedig nem vagyok gyerek. Sőt ha igazán őszinte akarok lenni, kevés félelmetesebb dolgot tudok elképzelni, mint Budaházy Edda.”
Szerinte nem kell egyetérteni a Pride-dal, de azt gondolja, hogy a gyülekezési szabadság mindenkit megillet. „De a világ rendje az is, hogy elfogadjuk egymást és azt, hogy mások máshogyan gondolkodnak. Élni és élni hagyni!”
Posztjában arról is írt, hogy szerinte a Pride betiltása más szabadságjogokat is érinthet. „Ma a gyülekezést tiltjuk be, holnap már az az elvárás, hogy az utcára is lefóliázva menjek ki?”
Azt is megemlítette, hogy nagy a családjuk, sok a gyerek, és mindenki tudja róla, hogy meleg.
Szerinte nem lehet valakit meleggé tenni azzal, hogy látja, két azonos nemű ember szereti egymást. „Nincs az a ráolvasás, vagy elképzelt meleg ‘átok’, aminek hatására egy srác vagy lány a saját neméhez kezdene el vonzódni.”
Kocsis úgy véli, sokan még mindig nem merik felvállalni magukat. Azt írta: „Sok meleg még a coming out előtt áll, így a nyilvánosság előtt biztosan nem képes képviselni a saját érdekeit. Sokan félnek a közegtől, a környezettől, amiben élnek.”
A mindennapi nehézségeket is megemlítette. Példákat is hozott arra, milyen helyzetekben kell visszafogniuk magukat: „Nyilvános helyen ne nézz rá a párodra szeretetteljesen… A moziban ülve gondold meg kétszer is, hogy megfogod-e a párod kezét… Az orvosnál várakozva… még véletlenül sem szoríthatod meg bátorításul a párod kezét!”
Bejegyzése végén így fogalmazott: „A pride (többek között) arról szól, hogy legalább ezen a napon mindenki úgy érezheti, hogy ő is megszoríthatja a párja kezét. Nem, nem otthon a négy fal közt, hanem bárhol.”
Kocsis szerint sokan dühösek, de szerinte nem ez a legnagyobb gond. „Napi szinten kapok segítségkérő leveleket édesanyáktól, akik nem tudják befizetni a számláikat, mert a téli tüzelő minden pénzüket elvitte. Azt hiszem, ők is azon a véleményen vannak, hogy a gyerekeket legkevésbé egy felvonulástól, vagy egy embercsoporttól kellene megvédeni.”
Felidézte, hogy több mint három éve coming outolt, és azt írta:
Végül arról írt, hogy a gyerekek szerinte könnyen megértik az azonos neműek kapcsolatát. „Szerintem ne csapjuk be a gyerekeket. Okosabbak, mint hinnénk. Ők hamarabb megértik, mint némelyik felnőtt, hogy két nagykorú ember egymás iránt érzett szerelmén nincs mit szégyellni.”