Kikérték Magyar Péter mentelmi jogát az Európai Parlamenttől
A magyar hatóságok kérték Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését, amit az Európai Parlament (EP) jogi szakbizottsága vizsgál majd meg, írja a Telex jelentette Roberta Metsola, az EP elnökének bejelentése alapján. Az ügy szeptember óta van napirenden, mivel a Legfőbb Ügyészség akkor kérte az EP-képviselő jogi védelmének megszüntetését.
A Tisza Pártot vezető Magyar Pétert azzal vádolják, hogy egy budapesti klubban júniusban elvette egy férfi telefonját, aki videót készített róla és társairól. Miután Magyar egyik ismerőse észrevette, hogy a férfi felvételeket készít, vita alakult ki. Magyar Péter a férfi kezéből kitépte a telefont, zsebre tette, és nem adta vissza, annak ellenére, hogy többször is kérték. Később elhagyta a szórakozóhelyet, a Duna felé indult, és végül a telefont a folyóba dobta. Az ügyészség szerint Magyar viselkedése lopásnak minősülhet.
Deutsch Tamás, a Fidesz-KDNP EP-képviselője levelet küldött az Európai Parlament tagjainak, amelyben Magyar viselkedését botrányosnak nevezte, és bűncselekménnyel vádolta. Magyar válaszul azt ígérte, hogy rágalmazás miatt feljelenti Deutschot, és kijelentette, hogy lemond a mentelmi jogáról, ha a magyar kormány csatlakozik az uniós ügyészséghez.
Magyar szerint az eset egy fizetett provokátor miatt történt, aki engedély nélkül videózott róla és társairól. Állítása szerint többször kérték a férfit, hogy törölje a felvételeket, és hagyja abba a videózást. A vita során a férfi agresszíven viselkedett, ami miatt Magyar kivette a kezéből a telefont.
Magyar Péter a mentelmi joga kikéréséről a 444-nek egy szerdai videóinterjúban azt mondta:
„Én természetesen nem tudok egyébként lemondani a mentelmi jogomról, hiába is állítják ezt. (...) Az Európai Parlament tudja ezt a mentelmi jogot felfüggeszteni, és ez egy normál eljárás, ami pár hónap vagy fél év. Megérkezett tudomásom szerint a tegnapi napon az Európai Parlamentbe a legfőbb ügyész tájékoztatása, hogy kéri a mentelmi jogom felfüggesztését. Ez el fog kerülni az igazságügyi bizottsághoz, ott fognak tenni egy ajánlást, majd az Európai Parlament plenáris ülése fog erről szavazni. (...) Azt mondta nekem az Európai Parlament egyik tisztviselője, hogy havonta körülbelül húsz ilyen kérelmet kapnak, és van, amit kiadnak, van, amit nem adnak ki.”