Kiadós jégeső és felhőszakadás zúdult Miskolcra egy szupercella miatt
Videó: Fleisz Bence/Időkép
Az Időkép webkamerájának felvétele Komlóstetőről:
Az Időkép webkamerájának felvétele Szentlélekről:
Magyar Péter hétfőn élő adásban jelentkezett be, ahol többek között a bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos ügyekről beszélt. A politikus elmondta, hogy nem követett el semmit, amivel vádolják. Azt is tagadta, hogy megfenyegette volna a Magyar Nemzeti Bank egyik női munkatársát.
Azt mondta, munkaidőben, a hivatalos iraton szereplő telefonszámon hívta fel az ügyintézőt, és csak arra kérte, hogy adja át a főnökeinek az üzenetet: a TISZA Párt hatalomra kerülése után megszünteti a jegybank politikai befolyásolását - írta meg a Blikk.
Az élő adásban Magyar Péter reagált az ellene felhozott vádakra is. Úgy fogalmazott:
Kijelentette, hogy ha börtönbe kerülne, szerinte a TISZA Pártnak nem kétharmada, hanem négyötöde lenne a parlamentben.
Pár nappal korábban arról számoltak be, hogy a Magyar Nemzeti Bank verbális erőszakkal vádolta meg Magyar Pétert. Az MNB állítása szerint a politikus indulatos hangnemben vonta kérdőre az egyik női munkatársukat, miután piacfelügyeleti eljárást indítottak több személy ellen, köztük ellene is, bennfentes kereskedelem gyanúja miatt.
A videóban, amelyben a 60. perc környékén tért ki a vádakra, Magyar Péter hangsúlyozta, hogy szerinte ezek az ügyek csak növelnék a TISZA Párt támogatottságát a parlamentben.
Farkas Dezső, aki korábban a Tisza Szigetek koordinátora volt, hétfő este új politikai kezdeményezést indított el a Facebookon. Egyelőre csak néhány közhelyes mondatban foglalta össze, miről is szól az új pártja. Az érdeklődők már ki is tölthetnek egy csatlakozási űrlapot, ami további információkat ígér.
Farkas március 24-én jelentette be, hogy kilép a Tisza Pártból. A döntését a párt belső viszonyaival indokolta. A Magyar Nemzet közben arról írt, hogy Farkas neve felmerült a Fuzik Zsolt-féle korrupciós botrányban, és ez is közrejátszhatott a távozásában.
Farkas Dezső szerint mozgalma
Már akkor jelezte, hogy új politikai közösséget akar szervezni, most pedig meg is történt a zászlóbontás. A Facebook-poszt alatt Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is megszólalt, annyit írt:
Farkas Dezső pénzügyi mesterdiplomát szerzett, menő amerikai egyetemen végzett, több startupot is alapított, és a saját honlapján értékteremtő gondolkodásmódot kínál. Családi szálon kötődik Mesterházy Ernőhöz, aki korábban Demszky Gábor főpolgármester tanácsadója volt. Farkas tavaly a Mesterházy köréhez tartozó Future FM igazgatósági tagja lett.
Bő fél évvel a júniusi választás után visszatért a Tiszához, ahol a Tisza Szigetek közösségének munkáját irányította az eddigi csapattagokkal együtt. Magyar Péter akkori Facebook-posztjában azt írta: „a Tisza Szigetek egyre bővülő, hazaszerető közösségének a munkáját fogja koordinálni és irányítani az eddigi csapattagokkal közösen”.
Takács Péter egészségügyi államtitkár a Szent János Kórháznál tartott sajtótájékoztatót, ahol arról beszélt, hogy a Tisza Párt miatt nem jutnak el Magyarországra az uniós források. Az államtitkár szerint, ha a Tisza Párt kerülne hatalomra, akkor sem tudnák hazahozni az EU-s pénzeket, mert azok Ukrajnába mennének, ha az országot gyorsított eljárásban felvennék az EU-ba – számolt be a Telex.
Arra a kérdésre, hogy ki tehet jobban a magyar egészségügy jelenlegi állapotáról, Orbán Viktor vagy Magyar Péter, Takács azt mondta:
Úgy fogalmazott: „A helytartó személye változott, a megrendelő változatlan. Az elődök nem mondták bele a kamerába, hogy a magyarok ellen dolgoznak, ez most egy minőségi ugrás” – utalt Kollár Kinga mondataira.
Takács Péter arról is beszélt, hogy szerinte az egészségügy területén nincs korrupció. Úgy fogalmazott: a korrupció „egy lufi, nagy kamu”, mert semmilyen EU-s támogatást nem kellett visszafizetni, az ellenőrzések pedig mindenhová benéztek. Azt mondta, az összes pénzt a magyar betegek javára használták fel.
Az államtitkár kiemelte, hogy a Fidesz rengeteg kórházat újított fel, amíg még voltak EU-s források. A saját szakterületén több ezer milliárd forint került be a rendszerbe, ebből jutott felújításokra, gépjárműcserére, munkaruhákra és sok másra. Ebből 560 milliárd forint származott uniós forrásból, amit magyar költségvetési pénzzel kellett kiegészíteni.
Példaként említette a Szent János Kórházat is, amely 2020, vagyis a koronavírus-járvány óta 37 milliárd forintot kapott, 2010 óta pedig összesen 57 milliárd forintot költöttek az intézményre. Takács Péter azt mondta, 2010 előtt katasztrofális állapotban voltak a kórházak, azóta sokat léptek előre.
Arról is kérdezték, hogy ha bemutatják a kórházak valós állapotát, azzal nem veszíthet-e szavazatokat a kormánypárt. Erre Takács Péter úgy válaszolt: „Ha meg nem mutatom be, akkor azt mondják, kékre festem az eget. Annak a híve voltam, tárjuk fel közösen a problémáinkat. Kértem is a kollégákat, hogy készítsünk egy összeállítást: ilyen volt, ilyen lett.”
A parlament kedden megszavazta azt a törvényjavaslatot, amely megtiltja az energiaitalok értékesítését 18 éven aluliaknak. A jogszabályt 174 igen szavazattal fogadták el.
A jogszabály harminc nappal a kihirdetését követően lép hatályba, vagyis várhatóan június elején lép életbe az új szabályozás.
A törvény a kormányt hatalmazza fel arra, hogy rendeletben határozza meg, milyen összetételű energiaitalokra vonatkozzon a tiltás. Az igazságügyi tárca tavaly nyáron már közzétett egy ilyen rendelettervezetet, amely vélhetően alapjául szolgál majd a részletszabályoknak.
A javaslatot Nacsa Lőrinc és Hollik István nyújtotta be még tavaly tavasszal. A két politikus 2023 őszén már jelezte, hogy az alkoholhoz hasonló tiltást szeretnének bevezetni az energiaitalokra is.
A szigorítást azzal indokolták, hogy
A fiatalkorúak teljes körében közel nyolcvan százalék rendszeresen fogyaszt ilyen italokat, amelyek túlzott bevitele több szempontból is károsak lehetnek a fiatalok szervezetére.
A törvény szerint, ha egy üzlet megsérti az előírásokat, a fogyasztóvédelmi hatóság legfeljebb egy évre megtilthatja az alkoholtartalmú italok, energiaitalok, dohánytermékek és szexuális termékek forgalmazását. Amennyiben az üzlet három éven belül ismét jogsértést követ el, a hatóság akár harminc napra is bezárathatja.
(via 444)