Itt az első fotó a Föld felé zuhanó kínai rakétáról
Megjelent az első fotó a Föld felé irányíthatatlanul zuhanó kínai Long March 5B rakétáról. A felvételt percekkel a pénteki napkelte előtt készítette az olasz Virtual Telescope Project egyik távvezérlésű teleszkópja.
A fotót készítő Gianluca Masi asztrofizikus elmondta, hogy a nap csak néhány fokkal volt a horizont alatt, ezért az ég nagyon fényes volt már, ami megnehezítette a felvétel elkészítését. Ennek ellenére sikerült a fénykép, amin már jól kivehető a hatalmas, 30 méteres rakéta, ahogy 27 600 km/h sebességgel zuhan a Föld felé.

Egyelőre még mindig semmit nem tudni arról, hogy pontosan mikor és hol csapódik a bolygóba a 21 tonnás kínai rakéta, mely még április 29-én indult a világűrbe. A Tianhe űrállomás első modulját Föld körüli pályára állító rakétával nem sokkal a sikeres manőver után vesztette el az összeköttetést Kína. Azóta 90 percenként megkerülve a bolygót zuhan óriási sebességgel a hatalmas űreszköz, mely legnagyobb valószínűséggel az óceánban végzi majd, de ha nincs szerencsénk, telibe találhatja New Yorkot, Madridot, de akár Ausztráliát is:
Az olasz tudományos honlap készítői magyar idő szerint május 8-án, szombat hajnali 4:40-től a tervek szerint élőben közvetítik a YouTube-on a kínai rakéta zuhanását a Föld felé. A roncsok száguldását itt lehet majd nézni: