Így vigyáznak Sulyok Tamás jó hírére: ezt a három ügyet törölték volna az elnöki Wikipedia-oldalról
Több kínos részt is megpróbálhattak törölni Sulyok Tamás Wikipédia-életrajzából – írja a Népszava az oldal adminisztrátori és szerkesztői bejegyzéseire hivatkozva. A Wikipedia naplózza az egyes oldalakon történt változtatásokat, illetve a változtatásokhoz fűzött kommenteket is. Így olyan részletek olvashatóak az oldalon, mint például ez:
A lap szerint sikerült is törölni pár részletet, de csak ideiglenesen. Az akció ebben a formájában viszont csak arra volt elég, hogy rámutasson, melyik ügyeket tarthatják a legkínosabbnak a Sándor-palotában. Három ilyen van:
• A bejegyzések alapján az életrajzból kiszedték volna azt a részt, amelyből kiderül, hogy Sulyok Tamás a rendszerváltás idején alapította a Selco nevű vállalkozást, amely a direkt marketinget alkalmazta. A Wikipéda-oldal ominózus részében az áll: a Selcót – amely kezdetben edénykészletekkel házalt – „1992-ben záratták be, miután kiderült, hogy az ügynökeik számos esetben engedély nélkül árusítottak”.
• Törölték volna többek között azt a részt is, amelyben – a DK bejelentése alapján, de a pártot forrásként meg nem jelölve – az áll: Sulyok „a 2000-es évek elején közhiteles dokumentumok szerint közreműködött magyar termőföldek osztrák kézre adásában, jogi kiskapuk révén kijátszva az erre vonatkozó törvényi tilalmat”.
• A szócikkből kiszedték volna azt is: Sulyok Tamást „kritizálták amiatt, hogy alkotmánybírói tevékenysége alatt ő és az AB alapvetően a kormány érdekeit szem előtt tartva működött, mintegy kiszolgálva azt”.
A Sándor-palota kommunikációs igazgatóját a Népszava és más lapok is megkeresték az üggyel kapcsolatban. Hétfő délutánig egyikük sem kapott választ.