Huszonhét magyarországnyi szemétszigetet találtak a Csendes-óceánon
Felfoghatatlanul nagy, 2,5 millió négyzetkilométeres szemétsziget létezését erősítették meg a Csendes-óceánon. A szemétszigetről már korábban lehetett hallani, de eddig vitatott volt, hogy valóban létezik-e. Most Charles Moore és csapata közvetlenül igazolta a régióban folytatott hat hónapos expedíciójuk során. Moore fedezte fel a már jól ismert nagy csendes-óceáni szemétszigetet is a nyolcvanas évek végén.
A szóban forgó hulladékszigeten, ami az alábbi fotón is látható egészen pici, miniatűr szemétdarabokból áll, 27-szer férne el Magyarország.

A szemétszigetek az óceán olyan területein alakulhatnak ki, amelyeket erős áramlatok vesznek körül, ezért könnyen beszippantják a vízben sodródó szennyeződéseket. Öt nagy ilyen terület, úgynevezett gyre található az óceánokon. Ha a szemét bekerül egy ilyen területre, szinte lehetetlen onnan kitakarítani, ezért a legjobb megoldás egyelőre a megelőzés. Lenne.
Az ENSZ múlt hónapban tartott Óceánkonferenciáján a tudósok már arra figyelmeztettek, hogy az óceáni szemét össztömege 2050-re meghaladhatja az óceán halainak mennyiségét.
Vagyis, ha így haladnak tovább a dolgok, akkor egyre több és több tengeri élőlény hal majd meg amiatt, hogy lenyelik a szemetet, és persze amiatt, hogy a rengeteg hulladék kiszorítja őket természetes élőhelyükről.

Kép: Pinterest
Képek: researchgate.net/Charles Moore profilja