„Gyomorszájon talált, és elég messzire repültem” - Négy volt tanítványa is vallott a kisfiút felrúgó karateedző módszereiről
Az egész országot sokkolta a felvétel, amelyen A. Tibor felrúgott egy kisfiút a szolnoki kalandparkban, és azóta egyre több áldozata fordul a nyilvánossághoz, hogy elmondják, mit követett el velük szemben az edző.
Most az rtl.hu-nak négy volt tanítványa mesélt arról, miket éltek át gyerekként a karateedzéseken. Az egyikük például arról számolt be, hogy amikor megsérült és szólt az edzőnek, A. Tibor direkt a sérült testtájára csapott. Mások sokszor sírva, félve mentek edzésekre, egy tanítvány pedig felidézte, hogy egy véletlen rúgásért úgy gyomorszájon rúgta az edző, hogy elrepült, és a földön maradt.
Mindannyian kiemelték, hogy a közösség és a mozgás jó hatással volt rájuk, de az edző által okozott lelki és fizikai sérülések még mindig kísértik őket. A régi edzőtársaikkal többen ma is tartják a kapcsolatot, és van, akinek a karate még mindig az élete része.
Ugyanakkor ma mindannyian borzongva gondolnak vissza arra az időszakra, amit A. Tibor keze alatt töltöttek. Az edző rendszeresen folyamodott agresszióhoz az edzéseken.
– fogalmazta meg élményeit az egyik volt tanítvány.
Egy másik volt küzdősportoló arról számolt be, hogy A. Tiborral átélt élményei bizalmatlanná tették későbbi edzőivel szemben, és végül a sporttal is felhagyott.
- tette hozzá a volt tanítvány.
Egy másik tanítvány pedig egy olyan edzésről mesélt, ahol új tagokkal kellett küzdeniük:
„Összekerültem egy újonccal, és tekintettel arra, hogy tapasztalatlan volt, játékosan küzdöttem. Véletlenül a fiú az egyik rúgásomba belefordult, és orron találtam. Az edző a rá nem jellemző módon odament hozzá, és pátyolgatni kezdte. Én sűrűn elnézést kértem a fiútól, mert nem akartam bántani. A. Tibor rám se nézett, csak egy jokogerivel (oldalirányú rúgással) elrúgott.
Az edzés folytatódott, mintha semmi sem történt volna. A társaim jöttek oda hozzám később, ők segítettek fel. Nem értettem, miért érdemeltem ezt, de elfogadtam mint büntetést.”
Több tanítvány is megfogalmazta, hogy az ilyenfajta fenyítés és büntetési módszerek az edző rendszeres eszköztárához tartoztak. „Ez volt a módszere a testi-lelki edzéshez kortól és nemtől függetlenül”
– mondta a tanítvány.