Forbes: az Orbán-család cégei 408 milliárdos forgalom mellett 54 milliárdos nyereséget termeltek tavaly
2022-ben is sikerrel zártak Orbán Viktor közvetlen családjához köthető cégek, ugyanakkor a miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel bababoltja nem tudott piaci alapon megélni.
A Forbes magazin megnézte az Orbán Viktor miniszterelnök közvetlen családjához köthető cégek teljesítményét.
A BDPST Zrt. 120 millió forintos bevételt és 8,8 milliárd forintos nyereséget ért el, osztalékot viszont nem fizetett. A BDPST legfontosabb leányvállalatai közé tartozik a Gránit Bank és a Waberer’s. A Gránit Bank 122 milliárd forintos bevétel mellett 21 milliárd forintos nyereséget produkált, míg a Waberer’s 278 milliárdos árbevétellel és 11 milliárd forintos profittal zárt, amiből 1,8 milliárdot osztalékként fizettek ki.
Tiborcz a BDPST-n keresztül és magánszemélyként 52,01 százalékos tulajdonos, így összesen 964 millió forintos osztalékhoz jutott. A BDPST Capital Zrt. 0 forintos árbevétel mellett 9,7 milliárd forintos nyereséget ért el pénzügyi műveletekből, és 3,9 milliárd forintos osztalékot fizetett Tiborcznak.
Orbán Győző, a miniszterelnök édesapja bányászati érdekeltségei közül a Dolomit Kft. 1,8 milliárd forintos eredményt ért el, amit teljes egészében fel is vett. A Gánt kő Kft. 283 millió forintos árbevétel mellett kevesebb mint 9 millió forintos nyereséget produkált. Új leánycége, a DG Kőbánya Projekt Kft., hatalmas üzlet előtt áll, éves szinten akár 4 milliárdos forgalmat is elérhet.
A Circle of Devils Kft., amely szintén Orbán Áron tulajdona, érdemi tevékenységet nem végzett az elmúlt két évben.
Az Orbán-család cégeinek összesített árbevétele 408,3 milliárd forint volt, a profit pedig 53,7 milliárd forintra rúgott, amelyből 6 milliárd forint osztalékot vettek fel a családtagok.
A legnagyobb szereplő a BDPST Group, amely hatalmasat nőtt az elmúlt évben, és rendületlenül terjeszkedik. Az Orbán család többi tagja is egyre aktívabb az üzleti életben, de Orbán Ráhel bababoltja továbbra sem hoz profitot.