Kordon jelent meg január 1-jén a Halászbástya alsó részén, és tábla is hirdeti, hogy mostantól 1500 forintos jegy megfizetésével lehet csak kinézni a Dunára - írja a Telex.
Az I. kerületi közgyűlés december 12-én fogadta el a terület lezárásáról szóló indítványt.
A felső kilátóterasz korábban többször is fizetős volt, az árat most megemelték, és kiterjesztették a lenti szakaszra is,
amit egy, a történelmi épület képét erősen rontó, fekete kordonnal kerítettek el.
A Telex több olvasói fotót is megosztott a helyszínről.
Az említett december 12-i közgyűlésen vita volt arról a vendéglátóhelyiségről is, ami az egyik lenti teraszt használja, és aminek 2025. október 31-ig van engedélye ott működni. Ez a volt polgármester, Váradiné Naszályi Márta szerint a teraszával gyakorlatilag lezárta a Halászbástya alsó teraszának egy részét.
A közgyűlés végül megszavazta a Halászbástya alsó részének nagyjából 27 méter hosszú lezárását, ennek értelmében tették ki a kordont az új év első napján.
Kordon jelent meg január 1-jén a Halászbástya alsó részén, és tábla is hirdeti, hogy mostantól 1500 forintos jegy megfizetésével lehet csak kinézni a Dunára - írja a Telex.
Az I. kerületi közgyűlés december 12-én fogadta el a terület lezárásáról szóló indítványt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Nem engedélyezték Hadházy Ákos keddi tüntetését az Erzsébet hídnál, szerinte egy megoldás van: nagyon sokan ki kell menni
A gyülekezési jog korlátozása már a gyakorlatban is elkezdődött - fogalmazott a képviselő, miután a rendőrség nem engedélyezte az Erzsébet hídra meghirdetett tüntetését.
„A gyülekezési jog korlátozása egyébként már a gyakorlatban is elkezdődött” - írta hétfő reggeli Facebook-posztjában Hadházy Ákos.
A független országgyűlési képviselő kedd délutánra hirdetett tüntetést az Erzsébet hídra. A gyülekezési törvény módosítása és a Pride betiltása ellen szeretne demonstrálni, a tüntetést ugyanakkor nem engedélyezték.
„Nekünk már papírunk van róla, hogy tilos tiltakozni a Pride betiltása ellen, vagy legalábbis csak úgy szabad tiltakozni, hogy az ne legyen kellemetlen a hatalomnak. Az eredetileg az Erzsébet hídra szabályosan bejelentett demonstrációt ugyanis a rendőrség nem engedélyezte (pedig máskor számtalan alkalommal volt példa ilyesmire)”
- írta Hadházy, aki hozzátette: a döntés ellen természetesen fellebbeztek, az ügy a Kúrián van, de szerinte ebben kár lenne bízni.
A rendőrség a közlekedés aránytalan sérelmére hivatkozott. Felajánlották, hogy a tüntetést a Március 15-e téren tartsák meg, de azt Hadházyék utasították el.
A képviselő szerint valójában egyetlen megoldás van: nagyon sokan kell kimenni kedden 17 órától a Ferenciek terére.
„Ha elegen leszünk, a Ferenciek terén, maga a rendőrség fog segíteni a híd lezárásában, ugyanúgy, mint a múlt héten, amikor elállta előlünk az utat, azzal ugye ő maga zárta le a hidat. Ha most kedden elegen leszünk, akkor a tömeg miatt a rendőrök kénytelenek lesznek lezárni a hídra vezető utat.
Nem kell tehát senkinek lökdösődni a rendőrökkel (nem is szabad, hiszen fontos, hogy a nyomásgyakorlás békés legyen!), csak mindenkinek hozni kell még magával néhány embert!” - jegyezte meg.
Mint arról korábban mi is beszámoltunk: a Momentum Mozgalom múlt héten tartott egy demonstrációt a Kossuth téren, néhány órával azután, hogy a Parlamentben elfogadták a Pride betiltását célzó javaslatot. Az eseményen Hadházy Ákos is felszólalt, a tömeggel együtt pedig elsétálta a Margit hídhoz. A cél az volt, hogy egy órára lezárják a hidat, azonban ebből végül az lett, hogy a tüntetők négy órán keresztül néztek farkasszemet a rendőrökkel.
Hadházy a mostani posztjában részletesen értékelte a kialakult politikai helyzetet is.
„Mindenki érzékeli, hogy a Fidesz hatalma kicsit megroggyant, főképp a gazdaság állapota miatt. Megijedtek kicsit. Nagyon fontos azonban tudni, hogy – bár néha úgy tűnik – egyáltalán nem kapkodnak és nem rögtönöznek” - írta. „Vegyük észre: amit ezekben a hetekben mondanak és tesznek, már évek óta a fiókjukban van. Ezek az Oroszországban már részletesen , hidegvérrel megírt és kipróbált, aljas forgatókönyvek előre bekészítve várták azt a pillanatot, amikor a kormány közvélemény-kutatásai is kimutatják, hogy önmagában a propagandagépezet már kevés a hatalom megtartásához.”
Szerinte most a távoli, képzelt ellenségek helyébe a magyar emberek egyes csoportjai lépnek, „ellenük indul meg a hergelés, őket hozzák lehetetlen helyzetbe. Mert ellenség mindig kell, hiszen a rendszer lételeme az ellenük folytatott háború.”
Hadházy úgy látja, „indul a legújabb hadjárat az orosz mintára „külföldi ügynöknek” minősített lapok és jogvédő szervezetek ellen. Ezeket az intézményeket már létükben fenyegeti a kormány. Kocsis Máté már arra is utalgat, hogy lesznek közülük, akiket egyszerűen betiltanak. De persze lesznek, akiket "csak" lejáratnak és/vagy ellehetlenítenek.”
A képviselő úgy látja, beláthatatlan következményei lehetnek a „kábítószer elleni harc” belengetésének is, mert szerinte fennáll a veszélye, hogy a rendszer ellenségeit nemes egyszerűséggel „drogosnak” minősítik és büntetőjogi eszközökkel hurcolják meg.
Emellett szerinte jelenleg „kondícionálják az erre fogékony híveiket az erőszakra- a sokakat megdöbbentő "kocsmai" stílusú kommunikáció is a jól felépített terv része. Az oroszoknál, de pl.Szerbiában is bevált gyakorlat a békés ellenzéki tüntetők ellen felhergelt "ellentüntetők" bevetése” - ífrja a képviselő.
„A gyülekezési jog korlátozása egyébként már a gyakorlatban is elkezdődött” - írta hétfő reggeli Facebook-posztjában Hadházy Ákos.
A független országgyűlési képviselő kedd délutánra hirdetett tüntetést az Erzsébet hídra. A gyülekezési törvény módosítása és a Pride betiltása ellen szeretne demonstrálni, a tüntetést ugyanakkor nem engedélyezték.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Hétfő reggel elindult Magyar Péter konzultációja, a Nemzet Hangja. A Tisza Párt elnöke a március 15-i beszédében jelentette be, hogy olyan nagyszabású akciót indítanak, amelyre korábban még nem volt példa Magyarország történetében. A párt 12+1 kérdésben kéri a 16 év feletti magyarok véleményét. A kezdeményezés hasonlít a nemzeti konzultációhoz, Magyar Péter népszavazásként is beszélt róla korábban, ugyanakkor hivatalosan ez nem számít annak.
A konzultációt hétfő reggel 6 óra óta lehet kitölteni online, de személyesen is van erre lehetőség. A kérdőíveket április 11-ig lehet kitölteni, előzetes regisztráció is szükséges, ennek során kell jelezni, hogy az érdeklődő melyik opciót választja.
Magyar Péter hétfőn reggel 8 órakor indította el a személyes szavazást Budapesten a Széll Kálmán téren. A rossz idő ellenére is sokan ellátogattak ki a helyszínre.
A hvg.hu tudósítása szerint a Tisza Párt elnöke már rögtön az elején kisebb szóváltásba került egy kormánypárti újságíróval, aki azt kérdezte Magyartól, hogy fog-e valaha válaszolni arra: támogatja-e Ukrajna uniós csatlakozását. A lap szerint a Tisza Párt elnöke megköszönte munkatársainak, hogy távol tartják tőle a „propagandistát”, akinek annyit mondott, kérdezze a miniszterelnököt.
Magyar a szavazólapokat is bemutatta. A kérdőív három papíron található, így a szavazók egy piros, egy fehér lapot kapnak négy-négy kérdéssel, illetve egy zöldet, amin öt kérdés szerepel.
A Tisza Párt elnöke későbbi sajtótájékoztatóján arról beszélt:
egy-két óra alatt már több mint tízezren töltötték ki a kérdőívet, és több százezren az előzetes regisztrációt.
Azt is elmondta, hogy az online felületen térképen lehet követni, mikor, melyik településen lehet személyesen voksolni.
Hétfő reggel elindult Magyar Péter konzultációja, a Nemzet Hangja. A Tisza Párt elnöke a március 15-i beszédében jelentette be, hogy olyan nagyszabású akciót indítanak, amelyre korábban még nem volt példa Magyarország történetében. A párt 12+1 kérdésben kéri a 16 év feletti magyarok véleményét. A kezdeményezés hasonlít a nemzeti konzultációhoz, Magyar Péter népszavazásként is beszélt róla korábban, ugyanakkor hivatalosan ez nem számít annak.
A konzultációt hétfő reggel 6 óra óta lehet kitölteni online, de személyesen is van erre lehetőség. A kérdőíveket április 11-ig lehet kitölteni, előzetes regisztráció is szükséges, ennek során kell jelezni, hogy az érdeklődő melyik opciót választja.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Alföldi Róbert beszólt Bagdy Emőkének és „a Pride betiltását vigyorogva ünneplő posztfasiszta politikusnak”
A színész-rendező szerint ideje lenne a kormányközeli oldalnak megnézni a több díjat elnyert alkotást, a Fekete pontot, amiben a magyar mindennapokat mutatják be.
Rövid, de annál velősebb és indulatosabb poszttal jelentkezett a FacebookonAlföldi Róbert. A színész-rendező a Pride betiltásával és Bagdy Emőke Pride-ellenes szavaival kapcsolatban szólalt meg, mindezt egybekötve egy kulturális ajánlóval.
Posztja elején meg is határozza, kinek küldi üzenetét: „Minden gyermekekért aggódó kormánypárti politikusnak, Bagdy Emőkének, a köztársasági elnök úrnak, a Pride betiltását vigyorogva ünneplő posztfasiszta politikusnak, a gyerekvédelmet a hatalom megtartásáért felhasználó miniszterelnöknek ajánlom nézze meg Fekete pontotSzimler Bálint filmjét, ami egy fillér állami támogatás nélkül készült.”
„Pontosan láthatnák, hogy mi ellen kellene megvédeni a magyar gyerekeket. És az nem a Pride. Az a magyar valóság.”
Alföldi megfogalmazása szerint a felsoroltaknak „illene most már szembesülni vele”.
A rendezőnek is üzen, mikor azt írja: „Kedves Bálint! A legszomorúbb film, amit valaha láttam. Mély főhajtás. Köszönöm!”
A kormány a múlt héten fogadta el a gyülekezési jog korlátozásáról szóló, valójában a Pride betiltását célzó törvényt, ami után több kormánypárti politikus – többek között Orbán Viktor – is elégedetten nyilatkozott. A törvénnyel és a Pride-dal kapcsolatban Bagdy Emőke pszichológus úgy nyilatkozott: a szokatlan látvány, a gomolygó tömeg és a szélsőséges ingerek félelmet vagy riadalmat válthatnak ki a gyerekekből.
Rövid, de annál velősebb és indulatosabb poszttal jelentkezett a FacebookonAlföldi Róbert. A színész-rendező a Pride betiltásával és Bagdy Emőke Pride-ellenes szavaival kapcsolatban szólalt meg, mindezt egybekötve egy kulturális ajánlóval.
Posztja elején meg is határozza, kinek küldi üzenetét: „Minden gyermekekért aggódó kormánypárti politikusnak, Bagdy Emőkének, a köztársasági elnök úrnak, a Pride betiltását vigyorogva ünneplő posztfasiszta politikusnak, a gyerekvédelmet a hatalom megtartásáért felhasználó miniszterelnöknek ajánlom nézze meg Fekete pontotSzimler Bálint filmjét, ami egy fillér állami támogatás nélkül készült.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Hogy kerül civilek kezébe kézigránát? – Kiosztotta a HM-et a volt honvédelmi miniszter
Juhász Ferenc szerint szabályszegés vagy mulasztás vezethetett a brutális újdörögdi robbanáshoz. A volt miniszter szerint áldozathibáztatás, ha a felelősséget a sérültre hárítják.
Mint ismert, súlyos kézigránát-baleset történt pénteken a honvédség újdörögdi gyakorlóterén. Egy kormánytisztviselő kezében robbant fel a gránát egy gyakorlat során. A fiatal nő mindkét kezét elvesztette, és több repeszsérülést, valamint lágyrész- és arcsérülést is szenvedett. Mentőhelikopterrel vitték a Honvédkórházba, ahol életmentő műtétet végeztek rajta.
A kiképző katona ugyancsak megsérült, nála többszörös lágyrészsérülést és csonttörést állapítottak meg. A helyszínen ellátták, majd stabilizálták az állapotát, és a veszprémi kórházba szállították. Szalay-Bobrovniczky Kristóf mindkét sérültet meglátogatta.
Volt honvédelmi miniszter: szabályszegés történhetett
Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter az ATV-nek nyilatkozva élesen bírálta az esetet. Azt mondta, a Honvédelmi Minisztérium nagy hibát követett el.
Szerinte „katonák is több hónapnyi kiképzés után találkoznak először éles lőszerrel”, ezért felelőtlenség civileknek adni ilyen eszközt.
„Civileknek néhány napos kiképzés után éles kézigránátot a kezébe adni felelőtlenség. Itt valami szabályszegés történhetett, ha nem technikai problémáról van szó. Vagy valamilyen szabály hiánya jelentette a balesetet, az utóbbi kettő mindenféleképpen a Honvédelmi Minisztérium felelősségi köre” – mondta Juhász.
A volt miniszter szerint áldozathibáztatás, ha a sérült kormánytisztviselő saját felelősségére hivatkoznak.
„A fiatal hölgy az egyik oldalon csukló, a másik oldalon alkar elvesztésével járó többszörös repeszsérüléseket szenvedett” – közölte az eset kapcsán Somogyi Zoltán vezérőrnagy. A Honvéd Vezérkar törzsigazgatója szombaton arról is beszélt, hogy a kiképzést a Magyar Honvédség szervezte kormányzati tisztviselőknek, és minden jelentkező önkéntesen, saját felelősségre vett részt rajta.
Mint ismert, súlyos kézigránát-baleset történt pénteken a honvédség újdörögdi gyakorlóterén. Egy kormánytisztviselő kezében robbant fel a gránát egy gyakorlat során. A fiatal nő mindkét kezét elvesztette, és több repeszsérülést, valamint lágyrész- és arcsérülést is szenvedett. Mentőhelikopterrel vitték a Honvédkórházba, ahol életmentő műtétet végeztek rajta.
A kiképző katona ugyancsak megsérült, nála többszörös lágyrészsérülést és csonttörést állapítottak meg. A helyszínen ellátták, majd stabilizálták az állapotát, és a veszprémi kórházba szállították. Szalay-Bobrovniczky Kristóf mindkét sérültet meglátogatta.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!