HÍREK
A Rovatból

Ezek a városok lehetnek egy orosz atomtámadás célpontjai a Newsweek szerint

Nagyobb városokat, döntéshozói központokat és katonai célpontokat támadnának az oroszok egy atomtámadás esetén az Egyesült Államokon belül.


Interaktív térképet közölt a Newsweek azokról az amerikai célpontokról, amikre atomháború esetén nukleáris csapást mérhetnének az oroszok, vette észre a Portfolio.

Az amerikai lap abból indul ki, hogy atomháború esetén az orosz erők elsősorban a döntéshozói központokat, kommunikációs központokat és a katonai bázisokat céloznák az Egyesült Államok területén belül, miközben elsődleges célpont lenne az Egyesült Államok saját nukleáris csapásmérő képessége is. Ennek megfelelően a térképen kékkel a civil döntéshozói központokat, narancssárgával a katonai támaszpontokat, sárgával a kommunikációs központokat jelölték.

A térkép alapján nukleáris háború esetén a Newsweek szerint a városok közül New York, Philadelphia, Washington, Miami, Houston, Dallas, Denver, Salt Lake City, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, San Diego és Chicago lenne veszélyben.

A katonai és kommunikációs célpontok közül a norfolki tengerészeti támaszpont, a Barksdale légibázis, a Kirtland légibázis, a Hill légibázis, a Malmstrom légibázis, az űrerők központja Petersonban, a Minot légibázis, a Warren légibázis, az Offut légibázis, a Whiteman légibázis, a nukleáris fegyvereket karbantartó Pantex üzem, a Jim Creek tengerészeti kommunikációs központ Washington államban és a hawaii Lualualei-n található alacsony frekvenciájú kommunikációs központ, illetve Raven Rock, az Egyesült Államok kormányának elsődleges nukleáris háborús menedékhelye jöhetne számításba.

A Lap cikke kizárólag az Egyesült Államokra koncentrált, de valószínűleg az európai NATO-tagállamokban is a főbb döntéshozói központok (nagyvárosok, fővárosok) és katonai bázisok, elsősorban repterek lehetnének célkeresztben.

A Newsweek térképét itt lehet tanulmányozni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Szijjártó Péter melegítőfelsőben és farmerben érkezett Pakisztánba
Laza szettben szállt ki a repülőből a külügyminiszter, akit amúgy mindenki öltönyben és nyakkendőben üdvözölt.


„Rövid éjszaka után a fedélzeten, érkezés Pakisztánba” - írta csütörtök hajnalban a Facebook-oldalán Szijjártó péter, aki több fotót is megosztott az érkezéséről.

Ezeken látszik, hogy a külgazdasági és külügyminiszter egy melegítő felsőben, farmerban és sportcipőben szállt ki a reptéren, ahol egyébként mindenki öltönyben, nyakkendőben fogadta őt.

Az öltözékét a kommentelők is szóvá tették, sőt, Káncz Csaba geopolitikai szakértő is megjegyezte egy posztban.

„Peti a »NER vezérkar/fedett orosz ügynök« ünnepi egyenruhájában megérkezett a 255 millió lakosú, nukleáris fegyverekkel rendelkező Pakisztánba”

- fogalmazott a szakértő, megosztva Szijjártó egyik képét.

A miniszter egyébként 17 magyar vállalat képviselőivel együtt érkezett Iszlámábádban, ahol számos pakisztáni vállalatvezetővel és miniszterrel folytatnak tárgyalásokat.

Szijjártó azóta több fotót is posztolt már, ahol viszont látható, hogy a tárgyalásokon nem a laza szettjében, hanem már ő is öltönyben, nyakkendőben jelent meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Nagy Márton legújabb ígéretei a Kormányinfón: jövőre 4,1 százalékkal növekedhet a magyar gazdaság, az infláció pedig 3,6 százalék körül alakulhat
A költségvetés kiadási oldala jövőre körülbelül 35 ezer milliárd forint lehet, a bevételi oldal pedig körülbelül 34 ezer milliárd forint.


Szokatlan felállásban kerül sor a mai kormányinfóra, hiszen a megszokott kormányzati szereplők mellett Nagy Márton is részt vesz majd rajta. A nemzetgazdasági miniszter részvételét azzal indokolták, hogy rendhagyó, csütörtöki kormányüléshez hasonlóan a tájékoztatón is a költségvetés volt a kiemelt téma.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter arról beszélt, hogy a béke miatt újra visszatérhetnek az adócsökkentések politikájához. Mint mondta, ezeknek a lépéseknek a középpontjában a családok állnak majd 2026-ban.

A miniszter szerint a magyar gazdaság jövőre 4,1 százalékkal növekedhet, az infláció pedig 3,6 százalék körül alakulhat. Az államháztartás hiánya – vagyis hogy mennyi pénz hiányzik a költségvetésből – idén várhatóan egy kicsit magasabb lesz a tervezettnél, de jövőre 3,7 százalékra csökkenthetik a GDP-hez képest. Az államadósság szintje 2025-ben 72,3 százalék lehet. A teljes GDP-t (vagyis amit az ország egy év alatt megtermel) 95 ezer milliárd forintra becsülik.

A költségvetés kiadási oldala jövőre körülbelül 35 ezer milliárd forint lehet, a bevételi oldal pedig körülbelül 34 ezer milliárd forint. A különbség, vagyis a pénzforgalmi hiány 4100 milliárd forint, míg az úgynevezett eredményszemléletű hiány 3600 milliárd forint körül alakulhat.

Nagy Márton kiemelte, hogy a hiányt mindenképp csökkenteni kell, de ezt a kamatkiadások csökkentésével együtt kell végrehajtani. Mint mondta: „Az elsődleges egyenlegnek nulla körül kell maradnia.” A kamatokra fordított kiadásokat 3,7 százalékra tervezik. A cél az, hogy a költségvetés hiánya nagyjából megegyezzen a kamatkiadásokkal.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Gulyás: Magyar Péter hazudozik, a kormány nem törölné el a győzteskompenzációt a választások előtt
A kormány egy évvel választás előtt már nem tudja módosítani a választójogi törvényt. A kancelláriaminiszter szerint ez nem lesz másképp most sem.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 17.



Gulyás Gergely szerint nem igaz, hogy a kormány meg akarná változtatni a választási törvényt, vagy eltörölné a győzteskompenzációt. Újságírói kérdésre úgy fogalmazott a csütörtöki kormányinfón, hogy ez is a Magyar Pétertől megszokott hazudozás része.

Arra a kérdésre, hogy tervezik-e módosítani a törvényt a választásokig, Gulyás azt válaszolta, hogy

a választójogi törvényt egy évvel a választások előtt nem lehet módosítani, ezért ki tudja jelenteni, hogy ez nem is fog megtörténni.

„Átalakították százszor a választójogi törvényt: győzteskompenzáció, új választókerületek, ezt köszönjük! Tudjátok, miből lehet majd látni, mekkora gondban vannak? Mikor eltörlik majd a győzteskompenzációt, nehogy kétharmadunk, négyötödünk legyen” – mondta Magyar Péter még a múlt héten országjárása ceglédi állomásán.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Lehallgatás elleni telefontokokat ajánlottak fel a Budapestre érkező EP-politikusoknak
Az EP delegációja három napig vizsgálódott Magyarországon. Nemcsak óvatosságra intették őket, tokokat is ajánlottak nekik. A Politico szerint a magyar hírszerzés 2015 és 2017 között uniós tisztviselőket figyelt meg.


Az Európai Parlament biztonsági szolgálata speciális telefontokokat ajánlott fel annak az ötfős küldöttségnek, amely Magyarországra látogatott. Ezek a Faraday-kalitkaként működő tokok úgy működnek, hogy blokkolják a bejövő és kimenő jeleket, így védelmet nyújtanak a megfigyelés és nyomkövetés ellen – írja a Politico.

A portál információi szerint

az EP biztonsági ajánlásokat is adott a delegáció tagjainak, például hogy kerüljék a nyilvános Wi-Fi hálózatok és töltőberendezések használatát.

Egyikük megerősítette a Politicónak, hogy valóban felajánlották számukra a kistáskákat.

Az Európai Parlament szóvivője közölte: körültekintően értékelik a bizottsági kiküldetések és a képviselők biztosítását, és tájékoztatják őket a szükséges biztonsági és kiberbiztonsági intézkedésekről. Két, az ajánlásokat ismerő tisztviselő szerint a tasakok használata nem általános. A Politico szerint az intézkedés arra utal, hogy egyre nőnek az aggodalmak az európai kémkedési esetek miatt.

A delegáció háromnapos látogatásra érkezett Magyarországra, hogy feltérképezze, milyen előrelépések történtek a demokrácia, a jogállamiság és az alapvető jogok terén.

A csoportot Tineke Strik, a holland zöldek képviselője vezette. A delegáció tagja volt Sophie Wilmès belga liberális, Pernando Barrena Arza spanyol baloldali, Krzysztof Śmiszek lengyel szociáldemokrata és Michał Wawrykiewicz lengyel jobbközép politikus is.

A Politico szerint a delegáció tagjai nem kaptak eldobható telefonokat vagy lebutított laptopokat. A mostani látogatás előzménye egy korábbi ügy, amelyben a Politico szerint a magyar hírszerző ügynökség 2015 és 2017 között uniós tisztviselőket figyelt meg, például szállodai szobáik átkutatásával és telefonbeszélgetéseik rögzítésével. A magyar kormány ezt tagadta.

Tineke Strik a látogatás végén tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a magyar kormány „nem fogadta meg az uniós jogállamisági ajánlások és ítéletek túlnyomó többségét”. Hozzátette: az elmúlt egy évben több olyan fejleményt is láttak, amelyek „még jobban aláássák az EU egyik alapszerződésének alapjogokról szóló cikkét”.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: