„Ez hadd maradjon az én dolgom” – mondta Rogán Antal arra a kérdésre, magángéppel ment-e ki Londonba, ahol 3,5 milliós elnöki lakosztályban szállt meg
Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, a londoni BL-döntő után rövid interjút adott a 444-nek, ahol a jövedelmeiről is beszélt.
Kiderült: Rogán Antal és családja a szombati Békemenet után Londonba repült, hogy a helyszínen nézzék meg a Real Madrid–Borussia Dortmund Bajnokok Ligája-döntőt. Nem akárhogy: az egyik legdrágább londoni szállodában szálltak meg, ahol egy éjszaka 8000 fontba, azaz nagyjából 3,5 millió forintba kerül.
A meccs után a 444 újságírója, Kauffmann Balázs a szállodához visszatérő Rogánnal találkozott, és arról kérdezte, hogy valóban kihúzatta-e a nevét a Schadl–Völner-ügy nyomozati irataiból, ahogy azt Varga Judit volt igazságügyi miniszter egy hangfelvételen állította. Rogán erre nem válaszolt, csak annyit mondott, hogy a Békemeneten még szívesen állt volna a sajtó rendelkezésére, de most nem akar nyilatkozni. „Hülyeségeket ne kérdezzen!” – zárta le a témát többszöri rákérdezésre.
Vasárnap reggel a 444 újságírói ismét megpróbálták elérni Rogánt, miközben a Hyde Parkban sétált a feleségével. Rogán kikérte magának a szituációt, mondván, nem tartják tiszteletben a magánéletét, de megígérte:
„Szívesen megmutatom a Karmelitában a szobámat, ami olyan titokzatos helynek tűnik. Üljünk le, és csináljuk egy interjút” – mondta.
Rogán arról is beszélt, hogy már februárban megígérte a gyerekeinek, hogy elhozza őket a BL-döntőre a Wembley-be, és a miniszterelnök megengedte neki, hogy a kampányhajrában kivegyen egy szabadnapot. „Értelemszerűen már holnap reggel munkába állok, és teszem a dolgomat ugyanúgy, ahogy eddig is tettem” – tette hozzá.
A szállás árát firtató kérdésre Rogán azt válaszolta:
– mondta.
Arra a felvetésre, hogy magángéppel érkeztek a brit fővárosba, Rogán röviden reagált: „Ez hadd maradjon az én dolgom.”