Elismerte a DÁP fejlesztője, hogy egy Tiborcz Istvánhoz közeli cég arcfelismerő szoftverét használják majd a regisztrációhoz
Az Idomsoft Zrt., a Digitális Állampolgár (DÁP) alkalmazás és az Ügyfélkapu+ fejlesztéséért felelős állami vállalat a 24.hu kérdésére válaszul elismerte, hogy a Tiborcz István érdekeltségi körébe tartozó FaceKom Kft. kapott megbízást a DÁP-felhasználók arcképes beazonosítására.
– írta az Idomsoft a lapnak.
„A FaceKom komoly referenciákkal rendelkezik az arcfelismerő technológia fejlesztésében és működtetésében, a vállalat korábban is számos további piaci és állami informatikai rendszerhez nyújtott digitális szolgáltatásokat. Így például a 2021 első negyedévében elindult, a Covid-világjárvány miatt kialakult felhasználói igényekre reagálva a központi azonosítási ügynök szolgáltatások részévé tett ún. videokommunikációval támogatott azonosítás (VKTA) szolgáltatáson is dolgoztak, mely technológián alapszik a jelenleg bevezetés alatt álló szolgáltatás is a NISZ Zrt. mint bizalmi szolgáltató vezetésével” – magyarázta a cégválasztást az Idomsoft.
A vállalatot az újabban médiacelebként is feltűnő Bodnár Zsigmond alapította. Acég ma már a Central European Opportunity Magántőkealap (CEOM) tulajdonában van, amit az Equilor Alapkezelő kezel. A nyilvános cégadatok szerint Tiborcz István neve nem szerepel közvetlenül a magántőkealap tulajdonosai között, de a CEOM székhelye megegyezik azzal a budai Törökvészi úti címmel, ahol több, Tiborczhoz köthető vállalkozás, például a BDPST Zrt. is működik.
A DÁP-alkalmazásban tervezett szelfis azonosítást eredetileg 2025 elején vezették volna be, hogy egyszerűbbé tegyék a regisztrációt.
Az Idomsoft arra a kérdésre viszont nem reagált, hogy mekkora összeget kap a FaceKom a DÁP-os közreműködésért.