KÉK HÍREK
A Rovatból

Egy 102 éves angol férfi feltartóztatott egy kamu szakembert, aki be akart törni a házába

Egyszer már kifosztotta őt és feleségét egy hasonló csaló, most nem hagyta magát.


Megvédte otthonát egy betolakodótól egy 102 éves férfi Angliában. John a BBC-nek mesélte el, hogy kedden egy férfi csengetett be feleségével közös lincolni otthonába azzal az ürüggyel, hogy a villanyt jött ellenőrizni. A férfi azonban rögtön érezte, hogy ez átverés.

"Szélesre nyitotta az ajtót és be is lépett, mire én mondtam, hogy 'ide nem jössz be, haver'"

- mesélte.

A betolakodó ezután megtámadta az idős férfit, aki visszavágott volna neki, de a férfi végül elfutott. Johnnak lett néhány csúnya foltja a karján, de szerencsére nem sérült meg komolyabban.

A 102 éves férfi 97 éves feleségével él együtt, és a család szerint már nem először próbálnak meg így betörni hozzájuk. Az idős pár lánya, Jill elmondta, hogy 6 hónapon belül ez a második ilyen eset, ezért is akarták nyilvánosságra hozni a történteket, hogy felhívják az idősek figyelmét az átverésekre.

"Ez a férfi csúnyán megsebesítette édesapámat, akit ez nagyon megrázott, de képes lett volna visszavágni a kora ellenére. Az édesanyámat is megviselte, ami történt"

- mondta a nő.

Korábban a házaspár beengedett egy magát gázszerelőnek kiadó férfit a házukba, akinek látogatása után eltűnt egy kézitáska és egy pénztárca, ezért már óvatosabbak az ilyen "szakemberekkel".

A lincolnshire-i rendőrség nyomozást indított a mostani eset ügyében. Kiderült, hogy ugyanazon a napon a közelben egy 90-es éveiben járó nőtől pénzt loptak el, így felmerült a gyanú, hogy ugyanaz a tolvaj járt Johnéknál is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Dunai hajóbaleset: megtalálták a fiatal fociedző holttestét Bölcskénél
Lieszkovszky Zalán egy motorcsónakban utazott, amely tisztázatlan körülmények között felborult. A rendőröknek a tűzoltók segítettek a test partra szállításában.


Szomorú hírt közölt a Tolna Vármegyei Hírportál: megtalálták Lieszkovszky Zalán holttestét, aki másfél héttel ezelőtt tűnt el egy hajóbalesetben Budafok-Tétény környékén. A 34 éves dunaújvárosi sportember egy motorcsónakban utazott, amely tisztázatlan körülmények között felborult.

Vasárnap délben Bölcskénél, a Duna 1552. folyamkilométerénél találták meg a holttestet. A műszaki mentéshez a paksi hivatásos és a bölcskei önkéntes tűzoltókat is riasztották, akik a rendőröknek segítettek a test partra szállításában

– írta a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Komlósiné Kiss Anett, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, hogy az azonosítás során megállapították: a holttest valóban a Budafok-Tétény térségében eltűnt férfié.

Lieszkovszky Zalán Dunaújvárosban nőtt fel. Játszott a Paksi SE korosztályos és második csapatában is, megfordult az NB III-as Bölcskében, és szerepelt a Tolna megyei élvonalban is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hajmeresztő videón, ahogy egy terepjárókból álló konvoj egyszer csak szembefordul a forgalommal az M7-esen
A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kamerája rögzítette a veszélyes jelenetet. A sofőrök kétszer is megfordultak, de szerencsére baleset nem történt.


Március végén egy nem mindennapi jelenetet rögzített az autópálya-kezelő Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. forgalomfigyelő kamerája. A hétfőn közzétett felvételen egy terepjárókból álló menetoszlop látható, amely a határ felé haladt.

A járművek a tereléshez érve az átterelt sávot választották. Röviddel később azonban visszafordultak a kihelyezett útelválasztók között, majd a terelésnél még egyszer megismételték a manővert.

A konvoj egy hosszabb szakaszon a menetiránnyal szemben közlekedett. Az autópálya-kezelő közölte, hogy az eset balesetet nem okozott.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy az általuk kezelt szakaszon átlagosan tíz kilométerenként található egy csomópont, ahol biztonságosan és szabályosan vissza lehet fordulni. Az MKIF-nek külön pont jár a jelenethez választott kiváló zenei aláfestésért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos baleset az M1-esen: kirepültek az emberek egy árokba csapódott autóból, hárman meghaltak
Herceghalom közelében egy autó előbb szalagkorlátnak ütközött, majd árokba csapódott. Három ember meghalt, egy férfit súlyos sérülésekkel vittek kórházba.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 27.



Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI-vel vasárnap délután.

A baleset helyszínére mentőautókat és két mentőhelikoptert is riasztottak. A mentők egy 50 év körüli férfit fejsérülés és mellkasi zúzódás miatt szállítottak stabil állapotban kórházba - írták.

A katasztrófavédelem korábbi tájékoztatása szerint

az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán a 26-os kilométernél ütközött szalagkorlátnak, majd csapódott nagy sebességgel az árokba egy személyautó. A járműben négyen ültek, ketten kirepültek a kocsiból.

Az Útinform a honlapján azt írta, a baleset miatt lezárták a sztráda Zsámbék-Herceghalom felé vezető lehajtó ágát, a bámészkodók miatt a pályán több kilométeres sor alakult ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megrendítő: 50 késszúrással öltek meg egy muszlim férfit egy francia mecsetben – videóra vették a haldoklását
Az elkövető menekülés előtt videóra vette a vérző áldozatot, miközben az iszlámot szidalmazta. A hatóságok nagy erőkkel keresik a gyilkost.


Pénteken egy tragikus esemény rázta meg a dél-franciaországi La Grand-Combe falut, ahol egy mecsetben ötven késszúrással megöltek egy huszonéves muszlim férfit – számolt be róla az MTI. Az áldozat rendszeresen látogatta a mecsetet, a támadás idején csak ő és az elkövető tartózkodott az épületben.

Az elkövető a telefonjával videóra vette a haldokló áldozatot, miközben szidalmazta az iszlám vallást.

Közben észrevette, hogy a mecsetben működő térfigyelő kamera is rögzíti a történteket. A videót később elküldte valakinek, aki közzétette az interneten, de utóbb törölte.

A hatóságok nagy erőkkel keresik a szökésben lévő gyanúsítottat. Abdelkrim Grini, Ales város ügyésze szombaton közölte, hogy a terrorellenes ügyészség (PNAT) jelenleg vizsgálja, átveszi-e az ügyet.

François Bayrou miniszterelnök az X közösség felületen azt ígérte, hogy

mindent megtesznek a tettes kézre kerítése és megbüntetése érdekében.

A helyi ügyészség tájékoztatása szerint az elkövetőt a biztonsági kamerák felvételei alapján korábban nem látták a mecset környékén. A meggyilkolt férfit akkor találták meg, amikor a hívek gyülekezni kezdtek a pénteki imára.

Az ügyész hangsúlyozta: „Nagyon komolyan vesszük a kérdést, nagyon súlyos bűncselekmény történt.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: