Eddig ismeretlen emberi faj maradványait fedezték fel a Fülöp-szigeteken
Szélesedik az emberiség családja: egy több mint 50 ezer évvel ezelőtt, eddig nem ismert alkati sajátosságokkal rendelkező ősember maradványait találták meg a Fülöp-szigeteki Luzon szigetén. Tizenhárom kövület került elő 2007 és 2015 között a Callao barlangból, köztük fogak, láb- és kézujj-percek, valamint combcsont-töredékek), ezek legalább három ember, köztük egy gyermek maradványai – írja a BBC.
A kutatók az emberi fejlődés eddig ismeretlen, párhuzamos szakaszát érték tetten. Florent Détroit, a párizsi Embermúzeum ősrégésze, a Nature-ben megjelent tanulmány fő szerzője úgy vélekedett, hogy a leletek egyfelől az Australopithecus, más felől pedig a Homo Sapiens jegyeit viselik. A Homo Luzoniensis a fogaiból ítélve kistermetű lehetett, de Detroit szerint ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni.
Az viszont valószínűnek látszik, hogy nem a modern ember közvetlen őse, inkább a Homo Sapiensszel egy időben élhetett. A kövületek korát a cirkon (U-Th) módszeres vizsgálat alapján 50.000 és 67.000 év közé teszik.

Ezek a legrégibb emberi maradványok, amelyeket eddig a Fülöp-szigeteken a felszínre hoztak. Az 1962-ben Palawan szigetén felfedezett Homo Sapiens-fosszíliák korát 30 – 40 ezer évre tették.
Ha kíváncsi vagy, mit állapítottak meg még a leletekről, lapozz!