Donald Trump fenyegetőzve követelte az államminiszertől, hogy "találjanak neki" 11780 szavazatot Georgiában
Donald Trump telefonon beszélt Brad Raffenspergerrel, Georgia állam republikánus államminiszterével, hogy az segítsen neki 11 780 szavazatot "találni", amivel megnyerhetné a déli államot - írja a Washington Post által közzétett telefonhívásra hivatkozva a 444.hu.
Az egyórás felvételen az elnök arról beszél, hogy „nem veszítheti el Georgiát”, és megismétli azt a nem bizonyított állítását, hogy ebben az államban „több százezer szavazattal nyertek”. Azt kérte Raffenspergertől, ismerje el, hogy rosszul számoltak, ám
Trump a telefonbeszélgetés alatt többször megismételte azokat a téves, eddig hivatalos forrásokból alá nem támasztott adatokat, hogy halott emberek és más államokban élők szavazatai miatt veszített Georgiában. Az elnök egy idő után fenyegető hangnemre váltott: azt mondta a miniszternek és tanácsadójának, ha nem állapítják meg, hogy szavazatokat semmisítettek meg, büntetőjogilag is felelősségre vonhatók.
Vasárnap Trump a Twitteren úgy fogalmazott: Raffensperger „nem tud vagy nem akar” foglalkozni a választási csalásokkal. Az államminiszter azt válaszolta:
I spoke to Secretary of State Brad Raffensperger yesterday about Fulton County and voter fraud in Georgia. He was unwilling, or unable, to answer questions such as the “ballots under table” scam, ballot destruction, out of state “voters”, dead voters, and more. He has no clue!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 3, 2021
Az elnök bejegyzését a közösségi oldal azóta - már-már szokás szerint - meg is jelölte, mint nem bizonyítható és nem hiteles forrást.
Donald Trump arról is beszélt, ha Raffensperger nem cselekszik „megfelelően”, azzal nehéz helyzetbe hozza David Perdue és Kelly Loeffler republikánus szenátorokat, akik januárban megismételt választáson néznek szembe demokrata kihívóikkal, és veszélybe sodorja a szenátusbeli republikánus többséget.
Joe Biden megválasztott elnököt január 20-án iktatják be hivatalába. A hagyományok szerint az eseményen jelen szokott lenni a volt államfő is, azonban a jelek szerint erre kicsi az esély.