„Akasztani való gazember mind!” – kommentelte egy fideszes bizottsági tag a tiszás Kollár Kinga beszédéről szóló poszt alá
Akasztást emlegetett Bátonyterenyén az önkormányzat Humánszolgáltatási Bizottságának fideszes delegáltja a közösségi médiában, miután a kormánypárti nyilvánosságban körbejárt Kollár Kinga tiszás EP-képviselő beszédének egy részlete - szúrta ki a 24.hu.
Kollár Kinga beszédében arról beszélt, hogy szerinte a Magyarországgal szemben indított jogállamisági eljárás hatásos volt, mivel 21 milliárd eurónyi uniós forrást felfüggesztettek, ebből 1 milliárd euró már elveszett. Úgy fogalmazott, hogy emiatt az állam nem tud beruházni infrastruktúrába, nem tudja támogatni a gazdaságot, és az alapvető szociális szolgáltatásokat sem tudja biztosítani. Példaként említette, hogy a helyreállítási alapból ötven kórházat lehetett volna felújítani, valamint nincs pénz a vasút fejlesztésére sem.
A képviselő szerint az uniós döntések közvetlenül befolyásolják a magyar emberek mindennapjait. A beszédben elhangzott: „A dolog pozitív oldala, hogy a magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket. Én ilyen értelemben nagyon pozitívan tekintek a 2026-os választásra.”
A felszólalás után kormányzati szereplők és a kormánypárti sajtó is erősen bírálta Kollár kijelentéseit. Orbán Viktor miniszterelnök a Gyurcsány Ferenc-féle őszödi beszédhez hasonlította a politikus mondatait.
Kollár Kingáról a Magyar Nemzet is közölt egy videót, amit a közösségi oldalán megosztott Molnár Ferenc, aki a Fidesz választókerületi alelnöke, és önkormányzati képviselő a nógrádi településen. A poszt alá a felesége is kommentelt.
- fogalmazott Molnárné Bóna Elenóra. Ő az önkormányzat Humánszolgáltatási Bizottságának fideszes delegáltja, és óvodaigazgató a szomszédos Dorogházán.
A komment később eltűnt.
A 24.hu megkereste Molnár Ferencet az ügyben.
- mondta telefonon Molnár.
Orosz István, akit függetlenként választottak meg tavaly polgármester Bátonyterenyén, a lapnak azt mondta, jogásszal fogja megvizsgáltatni, hogy a képviselő feleségének hozzászólása gyűlöletbeszéd-e. „Megint a városunkat érinti egy negatív hír, de úgy hiszem, hogy nekem kutyakötelességem ezzel foglalkozni” - fogalmazott a polgármester.
Ahogy a 24.hu is megjegyzi: az Országgyűlés tavaly év végén fogadta el azt a törvényjavaslatot, amely az online agresszió visszaszorítását célozza. A szabályozás alapján január 1-től egy évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető, ha valaki nagy nyilvánosság előtt, elektronikus hírközlő hálózaton keresztül olyan kifejezést vagy képet tesz közzé, amely beazonosítható személyekkel szembeni erőszakos halált okozó vagy különös kegyetlenséggel elkövetett bűncselekményre irányuló szándékot vagy kívánságot fejez ki.