HÍREK
A Rovatból

„A Dunán hajózni semmihez sem hasonlítható életérzés” - videóban mutatják be a tűzszerész és hadihajós ezred munkáját

A víz világnapja alkalmából egy hadihajós katona és egy tűzszerész búvár mesél arról, milyen vízi feladatai vannak az alakulatnak.


Ma, március 22-én ünnepeljük a víz világnapját, amelynek célja az, hogy felhívja a figyelmünket a víz fontosságára és a természetes vízkészletek veszélyeztetettségére.

A világnap alkalmából a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred Facebook-oldalán megosztottak egy videót, amelyben egy hadihajós katona és egy tűzszerész búvár mesél arról, milyen vízi feladatai vannak az alakulatnak.

"A Dunán hajózni semmihez sem hasonlítható életérzés, mindezt egy aknamentesítő hajó vagy egy járőrhajó fedélzetén megtenni, na ez az igazi kihívás"

- mondja a videó elején Koch Norbert főhadnagy.

Az egyik legfontosabb feladatuk a tűzszerész műveletek vízi biztosítása. Ugyanis - ahogy Török Zászló tűzszerész búvár is mondja - robbanótestek nemcsak a szárazföldön, hanem élővizekben is lehetnek. A tűzszerész búvárok az elsők, akik kapcsolatba kerülnek ezekkel a veszélyes eszközökkel.

Láthatunk is néhány látványos felvételt erről a munkáról, például a 2019 márciusában előkerült két egytonnás légi bomba hatástalanításáról. Megnézhetjük azt is, hogyan semmisítették meg ezeket.

A videóban elmondják, hogy a tűzszerész és hadihajós ezred munkája nem áll meg, hiszen még mindig rengeteg világháborús eszköz bújik meg az élővizekben és a kutak mélyén, a hadihajósok segítségére pedig bármikor szükség lehet, ha baj történik a vizeken.

VIDEÓ: Hadihajós katona és tűzszerész búvár mesél az alakulatunk vízi feladatairól


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Rosszul lett munka közben, mert a főnöke nem engedte pihenni – a mentők viszont munkát ajánlottak neki
A 40 év körüli nő összeesett a munkahelyén Budapesten, miután főnöke nem engedte szünetre. A mentők nemcsak megmentették, de új lehetőséget is kínáltak neki.


Egy 40 év körüli nő lett rosszul a munkahelyén Budapesten, miközben dolgozott. Szédülésre és fejfájásra panaszkodott, de a főnöke nem engedte el szünetre. Rövid időn belül összeesett, ezért a kollégái mentőt hívtak hozzá, írták az OMSZ Facebook-oldalán.

Az Országos Mentőszolgálat munkatársai gyorsan a helyszínre érkeztek, és ellátták a beteget. Magas, 200 feletti vérnyomást mértek nála, ezért kórházba akarták szállítani.

A nő azonban elmondta, hogy próbaidőn van, és fél, hogy elveszíti az állását, ha kórházba megy.

A mentőtiszt ezután felhívta a mentőszolgálat humánerőforrás-osztályát, és arról érdeklődött, van-e szabad adminisztratív munkakör. Kiderült, hogy éppen keresnek új munkatársat, így a nőt állásinterjúra várják, ha már jobban lesz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Nagyot kamuzott a fideszes képviselő: Tarlós István idejéből származó képekkel ment neki Karácsony Gergelynek
A fővárosi fideszes képviselő videójában több fotó is szerepel, amelyek még a 2019 előtti városvezetés idején készültek.


Szepesfalvy Anna, a fővárosi közgyűlés fideszes képviselője egy videóban bírálta Karácsony Gergely főpolgármestert. A felvétel célja az volt, hogy szembeállítsa a „Karácsony Gergely Tik-Tokon és Karácsony Gergely a valóságban” képet, vette észre a 24.hu.

A videóban azonban olyan fotók is szerepelnek, amelyek nem a jelenlegi városvezetés idején készültek.

Az egyik képet például 2016-ban, a Deák téri aluljáróban készítették, ahol hajléktalanok hálóhelyei láthatók. Ekkor még a fideszes Tarlós István volt Budapest főpolgármestere.

Szerepel a videóban egy 2019 júniusában készült kép is, amelyen egy ürítésre váró kuka látható a Baross téren, a Keleti pályaudvarnál. Ez a fotó négy hónappal azelőtt készült, hogy Karácsony Gergely megnyerte az önkormányzati választást. Szepesfalvy Anna korábban Budafok-Tétény alpolgármestere volt.

Nem ez az első eset, hogy a Karácsony előtti időszakban készült képet használnak fel ellene. 2023-ban Kubatov Gábor egy olyan fotót osztott meg a Facebookon, amelyen hajléktalanok láthatók, és amely szintén Tarlós István városvezetése idején készült. A bejegyzés akkor is elérhető maradt, miután a Magyar Narancs beszámolt arról, hogy pontosan mi látható a képen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Újra zuhannak a tőzsdék: kiderült, valójában 145% a Trump által Kínára kivetett 125%-os vám
Csak egy újabb nap a hullámvasúton. A Fehér Ház pontosította, hogy az amerikai elnök által említett 125%-os vám hozzáadódik a Kínára korábban kivetett 20%-hoz. Brutálisan megvámolják a Shein és a Temu csomagjait is.


A Fehér Ház most tisztázta, hogy a Kínára kivetett 125 százalékos vám kiegészíti azt a 20 százalékos vámot, amelyet Trump korábban Kína fentanil-szállításában betöltött szerepe miatt rótt ki.

Így a Kínára kivetett vám valójában 145%.

Ez a különbség konténerenként több ezer dollár pluszkiadást jelenthet.

A hírre ismét esni kezdtek a tegnap óriási erősödést produkáló tőzsdék. Az S&P 500 immár több mint 4 százalékos mínuszban, a Nasdaq összetett indexe pedig, amely sok technológiai részvényt tartalmaz, 4,5 százalékot esett.

Ismét nőni kezdett a 10 éves állampapírok hozama is, ami nagyon rossz hír az amerikai kormányzatnak, mert így csak drágábban finanszírozható az államadósság. A hozam 4,37 százalékra emelkedett, ami február óta a legmagasabb érték. A kincstárjegyeket általában biztonságos menedéknek tekintik, amelyekhez a befektetők menekülhetnek a piaci zűrzavarok elől, ezúttal azonban úgy tűnik, ez sem működik.

Trump közben aláírt egy másik végrehajtási rendeletet is, ami külön vámot vet a Kínából importált kis értékű csomagokra, főleg a Shein és Temu termékeire.

Május 2-tól a Kínából érkező, USA-ba tartó, 800 dolláros vagy annál alacsonyabb értékű csomagokra 120%-os vámtarifa vonatkozik a rendelkezés szerint. Ezenkívül a kis értékű küldemények „postai küldeményenkénti” költségét május 2-tól 100 dollárra, június 1-től 200 dollárra emelik.

Via New York Times, Euronews


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Sokba került Liptai Claudia káromkodása - büntetett a Médiatanács, a TV2 bánta ismét
A Sztárban sztár All stars zsűritagjainak káromkodása verte ki a biztosítékot az NMHH-nál. A csatornának és a vezetőjének is mélyen a zsebébe kell nyúlnia a szabályszegés miatt.
F. O. - szmo.hu
2025. április 10.



A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa 7 millió forintos bírságot szabott ki a TV2-re a Sztárban sztár All stars egyik adása miatt. A hatóság szerint a 2024. október 12-én sugárzott műsorban a zsűritagok olyan trágár kifejezéseket használtak, amelyek nem feleltek meg a 12 éven aluliak számára nem ajánlott korhatár-besorolásnak. Valószínűleg ebben az adásban hangzott el az a káromkodás is, amit Liptai Claudia mondott.

A Médiatanács döntése értelmében a TV2 csatorna 4 millió forintos bírságot kapott, míg az adást szintén közlő TV2 Play 2,9 millió forintos büntetésben részesült. Emellett a TV2 Csoport egyik vezető tisztségviselőjére 150 ezer forintos bírságot szabtak ki a jogsértések ismétlődése miatt.

A TV2 Zrt.-nek a Médiatanács határozata alapján nyilvánosan is közölnie kell, hogy jogsértést állapítottak meg vele szemben.

Az NMHH az elmúlt hónapokban több alkalommal is eljárást indított a csatornával szemben. Decemberben például 220 ezer forintos büntetést kapott a Magyar Péter micsodája miatt. Április elején pedig a Hunyadi című sorozat szexjelenetei miatt indított vizsgálatot a hatóság.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: