Az 5 legfélelmetesebb és legveszélyesebb rovar a világon
Vannak rovarok, amelyek teljesen ártalmatlanok vagy kifejezetten szépek, akár aranyosak is. Egyes fajokat viszont jobb, ha elkerülünk, nem csak azért, mert rémisztően néznek ki, de akár a halálunkat is okozhatják.
Bemutatjuk az öt legveszélyesebbet közülük:
Pogonomyrmex maricopa

Az Egyesült Államok egyes részein megtalálható hangya a legveszélyesebb rovar az egész világon, ugyanis ennek van a legerősebb mérge, amely aminosavakból, peptidekből és fehérjékből épül fel. Ez a faj a csípőfogával ragadja meg a zsákmányát, majd befecskendezi a mérgét olyan sokszor, ahányszor csak lehet, mielőtt elpusztul.
Mérge tizenkétszer erősebb, mint egy méhé, és mindössze tizenkettő csípés kell ahhoz, hogy megöljön egy patkányt, az ember esetében pedig körülbelül 350 szúrásra van szükség. Ez soknak tűnik, de ha egyszerre több hangya támad, nem kell sok idő hozzá. Általában csapatostul végzik ki áldozataikat, ugyanis ha egyikük megcsípi azt, feromonokat bocsát ki, amellyel magához hívja a kolónia többi tagját is. A szúrás fájdalma hármas szintű a Schmidt-skála szerint, amely csak eggyel alacsonyabb a legmagasabbnál, és 4-től akár 8 órán át is tarthat.
Amerikai gyapjaslepke

Aranyosnak tűnik, hajcsomóra emlékeztető kinézete miatt pedig biztos szívesen megérintenénk, de jobb, ha nem tesszük ezt az Egyesült Államok legmérgesebb lepkéjével. Csípése nem csak felszíni sérüléseket, mint például égést, kiütést vagy duzzanatot, de émelygést, hasi fájdalmat, fejfájást, sőt akár sokkot is okozhat.
Szappanos vízzel, jéggel teli zacskóval lehet védekezni ellene, de hatásosabb, ha ragasztószalagot teszünk a fájdalmas felületre, majd annak lehúzásával megszabadulunk az összes kis szőrtől, ami ránk került. Ezek a könnycsepp alakú tüskék általában sárga, szürke vagy vörösesbarna színűek és puhának tűnnek, de valójában mérgezőek és könnyen beleragadnak a bőrünkbe. Ez a faj szintén Amerikában őshonos New Jersey és Texas környékén.
Ázsiai óriás lódarázs

A lódarazsak legnagyobb faja Ázsiából származik, de leginkább a japán hegyekben él. Már születése után méhlárvákat eszik, együttesen képesek teljes méhkasokat is megsemmisíteni. Elképesztő erő lakozik a szarvaiban, eggyel fél perc alatt negyven méhet tud elpusztítani. Hat milliméteres fullánkja van, amellyel elég erős mérget tud kibocsátani az emberi szövet feloldásához. 2013-ban több mint negyven ember halálát okozták és 1600-at sebesített meg egy raj egy támadás során.
Dorylus

Ez a hangyafaj kolóniákban él, amelyek akár 22 millió egyedet is magukba foglalhatnak. Minden nap új helyre vándorolnak, és eközben megtizedelik az útjukba kerülő rovarokat, így soha nem éheznek. Főleg az afrikai erdők lakói félhetnek tőlük, még a kígyók, madarak, emlősök, sőt az emberek is. Elég félelmetes látványt nyújt a maga 2,5 centiméteres hosszával és erőteljes csápjával. Mielőtt megtámadná az áldozatot, előbb felmászik egy fára, hogy megszemlélhesse. Ezek a hangyák általában nem csípnek, hanem széttépik a zsákmányt. Csapatostul vadásznak, így még hatékonyabbak.
Afrikanizált méh

Nem csak külsőre hasonlít a házi méhre, mérge sem erősebb, azonban egyre inkább elterjed az a típusa, amely ölni is képes. Kis rajokban élnek és saját kis fészket építenek maguknak gumiabroncsokban, ládákban, dobozokban és üres autókban. A gyilkos méhként is ismert faj messziről támadnak és nagyon agresszívek, ezért érdemes cikk-cakkban futni és minél hamarabb menedéket találni. Vízbe ugrani nem egy jó döntés, ugyanis képesek megvárni, amíg a zsákmány vissza nem tér a felszínre.