HÍREK
A Rovatból

100 ezer felett az aktív fertőzöttek száma, ismét több mint 100-an haltak meg

4836 fővel emelkedett a beazonosított esetszám.


4836 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 136 723 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 107 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 2990 főre emelkedett, 31 126-an pedig már meggyógyultak - írja a kormányzati tájékoztató honlap.

Az aktív fertőzöttek száma 102 607 fő. 7029 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 531-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal figyelmeztet arra, hogy este 8 óra és reggel 5 óra között kijárási tilalom van érvényben, mindenkinek haza kell érnie este 8 óráig. A rendőrség a kijárási tilalom megszegése miatt eddig összesen 2042 esetben intézkedett.

Az üzletek - a gyógyszertárak és a benzinkutak kivételével - este 7 óráig maradhatnak nyitva és utána a kijárási tilalom lejártával, tehát leghamarabb reggel 5 órakor nyithatnak ki. A rendeletben nem említett szolgáltatók és szolgáltatások (például fodrász, masszőr, személyi edző) a szokott rendben működhetnek a kijárási tilalom szabályai mellett.

A maszkviseléssel és távolságtartással kapcsolatosan eddig bevezetett szabályok továbbra is érvényesek, azzal, hogy a 10 000 főnél nagyobb település egyes közterületein a maszkviselés kötelező.

A területek kijelölése a polgármester feladata. Sporttevékenység során, valamint a parkokban, illetve zöldterületeken a maszk viselése továbbra sem kötelező.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Ezen a néven lehet pápa Erdő Péter, ha megválasztják
A magyar bíboros neve egyre gyakrabban bukkan fel a pápautódlással kapcsolatos találgatásokban. Egy olasz lap már azt is tudni véli, milyen néven ülhetne Szent Péter trónjára.


Ferenc pápa halála után megindultak a találgatások arról, ki lehet az új egyházfő. A pápaválasztás hamarosan elkezdődik, a bíborosok zárt ajtók mögött döntenek majd az utódról. Az esélyesek között egyre gyakrabban említik a magyar bíborost, Erdő Pétert is.

Az olasz Rainews arról írt, hogy

Erdő Péter, Esztergom-budapesti érsek, bíboros, prímás a III. János Pál nevet veheti fel, ha megválasztják pápának.

A lap szerint ennek az lehet az oka, hogy Erdőt annak idején Szent II. János Pál pápa nevezte ki bíborossá – számolt be róla a Mandiner.

A The Remnant nevű szaklap úgy fogalmazott: „Erdő tökéletes jelöltnek tűnik, ha a bíborosok olyasvalakit szeretnének választani, aki a ratzingeri vonalon kormányozza tovább az egyházat, de a hirtelen változás látszata nélkül.”

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Az Orbán-kormány mindent megtett, hogy hivatalos minőségemben ne vehessek végső búcsút Ferenc pápától
A tiszás politikus a repülőtérről, a Rómába induló fapados járat mellől posztolt. Nagyon hálás mindenkinek, aki végül minden nehézség ellenére segített neki összehozni az utat.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 25.



Magyar Péter saját költségén elindult Rómába, hogy részt vegyen Ferenc pápa szombati temetésén, derül ki a politikus péntek esti posztjából. Azonban a Tisza Párt vezetőjének útja nem jött össze könnyen.

„Ugyan az Orbán-kormány mindent megtett, hogy megakadályozza, hogy hivatalos minőségemben, pártelnökként és Európai Parlamenti képviselőként róhassam le a tiszteletemet Ferenc pápa előtt, de szerencsére az egyházra, a Vatikánra és az olasz államra még nincs ráhatásuk”

– írja a bejegyzésben Magyar, majd hozzáteszi:

„Köszönöm mindenki segítségét, hogy volt piarista diákként, rengeteg magyar ember nevében személyesen vehetek végső búcsút a Szentatyától, akinek legfőbb tanítása a szeretetről, a békéről és az elesettek segítéséről szólt.”

A politikus ezután hosszasan méltatja a húsvéthétfő reggelén, 88 éves korában elhunyt katolikus egyházfőt. Többek között arról is ír, hogy miért volt oly kedves az argentin származású pápa számára a római Santa Maria Maggiore Bazilika, ahol szombaton végső nyugalomra helyezik majd.

„A Santa Maria Maggiore-bazilika különösen kedves volt a jezsuita Ferenc pápa számára egyebek között azért, mert a rendet alapító Loyolai Szent Ignác 1538 karácsonyán itt mutatta be első miséjét. Az Egyházfő minden külföldi útjára innen indult és ide tért vissza imádkozni. Itt őrzik azt a Szűz Mária-ikont is, amely a hagyomány szerint Rómát oltalmazza, és amelyet Ferenc pápa a pandémia idején, 2020. március 27-én a teljesen üres Szent Péter téren kiállíttatott.”

A pápa temetése magyar idő szerint szombaton délelőtt 10 órakor kezdődik. A szertartást élőben közvetíti majd a TV2. Már megérkezett Vatikánvárosba Orbán Viktor, aki le is rótta kegyeletét Ferenc pápa ravatala előtt:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Tiborcz István reagált arra, hogy Orbán Viktor megérti azokat, akiket felháborít a luxusélete
A miniszterelnök veje szerint a vagyonosoknak kötelességük segíteni a köz javát. Példákat is sorolt az általuk támogatott kezdeményezésekre.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 25.



Orbán Viktor miniszterelnök szerdán egy pilisvörösvári lakossági fórumon vett részt, ahol röviden újságírói kérdésekre is válaszolt. A 24.hu arról kérdezte, megérti-e azokat, akik felháborodnak veje, Tiborcz István luxusautóján vagy Rogán Antal feleségének több tízmilliós táskáján. Orbán Viktor röviden úgy válaszolt: „Hát persze”, majd továbbment.

Az ügy előzménye, hogy Lázár János építési és közlekedési miniszter márciusban Kisvárdán arról beszélt: elege van a luxizásból, a repülőzésből és a jachtozásból. Orbán Viktor március 15-i beszédére is utalt, amikor azt mondta: „A kullancsokat is ki kell söpörni, és a poloskákat meg ideje volna lesöpörni magunkról”.

A kormány tagjai azóta sem nevezték meg, kinek az életmódjával elégedetlenek. Orbán Viktor az ÖT YouTube-csatornának adott interjúban azt mondta, megérti, ha valakit Matolcsy Ádám, a volt jegybankelnök fiának luxusautói háborítanak fel. Szerdán pedig arról is beszélt, hogy Tiborcz István életmódja is kiválthat hasonló érzéseket.

A hvg.hu megkereste Tiborcz Istvánt is az ügyben. A BDPST Group vezetője írásban válaszolt kérdéseikre, melynek közlését csak teljes terjedelmében engedélyezte:

„Annak, aki sikeres az üzleti életben, illetve kiemelten vagyonos, kutya kötelessége a köz javára fordítania, és az ezzel kapcsolatos magatartásával, viselkedésével szükséges példát mutatnia.

Én igyekszem így élni az életemet, hiszen mindig is fontosnak tartottam, hogy a BDPST Group tevékenysége valódi értéket teremtsen, ne csak üzletileg, hanem gazdasági, illetve társadalmi szempontból is. Cégcsoportunk a tevékenysége során jelentősen hozzájárul Magyarország és Budapest építészeti és kulturális örökségének megőrzéséhez – elég csak a Gellért Hotel jelenleg is folyó felújítását, a Hotel Dorothea világszínvonalon felújított épülettömbjét, vagy a turai kastélyt említenem –, ezekre a műemléki felújításokra pedig forint tízmilliárdokat fordítunk. Cégcsoportunk előbbi mellett számtalan módon támogat közcélú kezdeményezéseket is, ilyen például a Somogy vármegyei Kastélyosdombón az Ökumenikusokkal együttműködésben tavaly átadott közösségi épület és térségfejlesztési központ, amelynek a több mint 200 millió forintos beruházását a cégcsoportunk finanszírozta. A tavalyi árvíz idején pedig a történetének legnagyobb, koordinált támogatási akciója keretében vett részt a BDPST Group a nemzeti összefogásban, többek közt helyszíni segítségnyújtással, pénzbeli támogatással, adománygyűjtéssel, kamionok és logisztikai kapacitás felajánlásával.

De említhetném a közelmúltban nagyobb nyilvánosságot kapott, egy hátrányos helyzetű óvoda felújítására indított gyűjtést is, ahol a fennmaradó szükséges teljes összeget felajánlotta a BDPST a gyűjtést szervező alapítványnak – ebből az összegből végül más óvoda is megújulhat majd. Rendszeresen támogatunk gyermek egészségügyi intézményeket, gyerek- és anyaotthonokat – ezeket ugyanakkor nem verjük nagy dobra, illetve, ha nyilvánosságra is kerülnek, a sajtó valahogy kevésbé foglalkozik velük.

A jövőben is folytatni fogjuk hasonló programjainkat, akcióinkat, amelyek a társadalmi értékteremtést helyezik a fókuszba, és az ezzel kapcsolatos magatartásunkkal próbálunk példamutatóan eljárni, mind cégcsoport, mind személyes szinten.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor lerótta kegyeletét Ferenc pápa ravatalánál
A miniszterelnök ott lesz a 88 éves korában elhunyt egyházfő szombati temetésén is.


Orbán Viktor lerótta kegyeletét Ferenc pápa ravatalánál Vatikánvárosban. A miniszterelnök egy fotót is feltöltött a közösségi oldalára arról, ahogy a ravatalnál áll.

„Ferenc pápa legnagyobb öröksége maga a béke. Magyarországon sosem feledjük bátorságát és a béke melletti kiállását!”

– írta a posztban Orbán.

A kormányfő részt vesz a 88 éves korában, húsvéthétfőn elhunyt katolikus egyházfő szombati temetésén is.


Link másolása
KÖVESS MINKET: