GASZTRO

Mennyibe kerül az adventi hangulat? - körbejártuk a budapesti karácsonyi vásárokat

Tényleg megfizethetetlenek a budapesti vásárok, vagy csak szeretünk a legmagasabb árakon lovagolni?


Idén november 15-én, pénteken egyszerre nyílt meg három belvárosi vásár: a Vörösmarty Classic Xmas a Vörösmarty téren, az Advent Bazilika a Szent István téren, és a Városháza Téli Élménypark és Karácsonyi vásár, amihez szorosan kapcsolódik a Deák Ferenc téri karácsonyi vásári forgatag is.

Utóbbi a Fővárosi Önkormányzat szervezésében valósul meg, az Advent Bazilika és a Vörösmarty Classic Xmas pedig egy rendezvényszervező céghez tartozik, így erre a kettőre hasonló szabályok vonatkoznak. A kínálatban is van átfedés, és bizonyos árakat is egyformán lőttek be, de az egyes pultok és bérlők között mégis mutatkoznak különbségek.

Ezeket a hasonlóságokat és különbségeket fejtegetném most egy kicsit, főként a gasztronómiai kínálat szempontjából:

A budapesti árakhoz képest drágák az adventi vásárok? És egy belvárosi étterem áraihoz képest? Mennyiből lehet egy jót enni-inni? Mik az igazán jó ajánlatok, és mi tűnik kevésbé megérősnek?

Kezdeném azonnal a Fővárosi Önkormányzat rendezvényével, mert itt nem túl nagy a kínálat. Pár pult van a Deák téren, és még pár a Városháza Park jégpályája előtt. Itt is lehet inni egy teát vagy egy forralt bort, és lehet enni kürtőskalácsot vagy lángost, de érezhetően kevesebb hangsúly van a gasztronómián.

A fókuszba leginkább a koripálya és jégfolyosó került, ami azért is kecsegtető szolgáltatás, mert a belvárosban máshol nem érhető el még csak hasonló sem. (A Bazilikánál idén először nem épült meg a mini jég.)

3 dl forralt bor ezen a környéken (csakúgy mint a többi vásárban) 1450 forintba kerül.

A sajtos-tejfölös lángosért az egyik helyen 2900 forintot kérnek, míg a másik helyen már 3600 forintot. De egy extra, lazacos lángos már 7500 forintba fáj.

Nem meglepő, hogy a kettő közül az olcsó lángos van szebben kitáblázva, míg a drágább csak apró betűs nyomtatásban olvasható. De ez nem csak ennek a környéknek a klasszikus hibája.

Válogatás az Önkormányzat vásárainak áraiból:

A Vörösmarty Classic Xmas és az Advent Bazilika hozott pár fontos szabályt az idei évben is.

Az alap forralt bor árát 1450 forintban maximalizálták, míg egy sima lángos nem kerülhet többe 2300 forintnál.

Ennek persze az lett a következménye, hogy sok esetben maga a feltét lett az irreális drága tétel. Így a 3100 forintos sajtos-tejfölös lángos akár 4500 forintba is kerülhet, ha a sajtból füstölt verziót kívánunk.

Tócsni tejföllel és sajttal 3900 forint, a csülök 7500 forint, a töltött krumpli pedig 4500 forint.

(További árakat a képek között találtok!)

Én személy szerint nem szívesen háborgok pár drága étel miatt, mert egyrészt mindenki eldöntheti, hogy akar-e a vásárban enni, és ha akar, akkor pontosan mit. Másrészt ha jó minőségű dolgokat árulnak, akkor még inkább megbocsátó vagyok.

A Vörösmarty téren például láttam olyan kolbászt, amit a helyszínen töltöttek majd sütöttek meg, és örömmel konstatáltam azt is, hogy a Vitéz Kürtős tényleg magas minőségű kalácsai minden vásárban feltűnnek.

Ami viszont engem is felpaprikáz, az egy tradicionálisnak hirdetett, szomorkás kinézetű rétes 1900 forintos áron, vagy egy "grill dog" 6500 forintért.

Ezen kívül a már említett, kiolvashatatlanul apró betűvel nyomtatott ártábla, vagy az az eset, amikor ki sem kerül a termék ára. Ez utóbbi szerencsére kevés helyen fordul elő, de sajnos még mindig van rá példa.

Válogatás a Vörösmarty Classic Xmas áraiból:

A szervezők idén is készültek fixáras menüvel, amit 1600 forintért kötelező tartani mindkét vásárban, a legnagyobb melegételes pultoknál.

Összesen hét ilyen étellel találkozhatunk különböző helyeken: paprikás krumpli, lecsós karaj burgonyával, lecsókolbász kenyérrel és mustárral, hagymás-zöldséges-húsos ragu, pirított lecsókolbász hagymás burgonyával, spenóttal töltött csirkemell szeletek zöldséges rizzsel, kolbászos lecsó.

Ha valahol nem találjátok ezeket az ételeket, vagy nem látjátok egyértelműen kiírva, nyugodtan kérdezzetek rá, mert ezt elméletileg nem lehet elsunnyogni.

Ezen kívül tematikus gasztro hétvégéket is tartanak a vásárokban (liba ételek, disznó és csülök, hal ételek, édességek, pörkölt- és gulyásételek, töltött káposzta, alkoholos ételek), és ilyenkor egy 2000 - 2500 forintos áron elérhető étellel is ki kell egészülnie a "jóáras" palettának.

Az első hétvégén a liba volt a tematika.

Én is kóstoltam egy több mint korrekt 2500 forintos libamellet (párolt lilakáposztával és burgonyával), de ha inkább libacombot kívántam volna körettel, akkor már 8900 forintot kellett volna fizetnem.

Libás étel 2500 forintért

És itt ugrott be a Simaliba Belvárosi Csárda, ami csak pár perc sétára van a Vörösmarty tértől, és egy korábbi válogatásunkban is szerepelt már.

Azért pont ők jutottak eszembe, mert a budapesti adventi árakat a vidékiekhez, a külföldiekhez, vagy mondjuk az otthon főzött menühöz hasonlítani felesleges (hiszen teljesen más dolog a kettő), de egy környékbeli étterem árazása abszolút idevágó információ lehet.

A Simalibában 8950 forint a libacomb tepsis burgonyával és lila káposztával. És amellett, hogy top minőség, tényleg emberes adag.

De nézzünk még két másik példát: A vásárban cipóban tálalt gulyás 5500 forint, itt a bográcsban tálalt verzió 4450 forint. Az étteremben az új menün lesz töltött káposzta 5950 forintért, a vásárban ez 5500 forintba kerül.

Tehát az adventi vásárokban nagyjából azokkal az árakkal találkozhatunk, amivel egy magasabb minőségű, belvárosi étteremben.

Mit akarok ezzel sugallni? Az égvilágon semmit. Ezek csak tények.

Az étteremben valószínűleg kényelmesebben ebédel vagy vacsorázik meg az ember, és jóval melegebb is van. A vásárnak viszont teljesen egyedi a hangulata. Nincs jó vagy rossz választás, csak különböző igények.

Simaliba Belvárosi Csárda - Fotó: Vass Adrienn
Simaliba Belvárosi Csárda - Fotó: Vass Adrienn

Összességében azt gondolom, hogy amíg a fix áras menü rendesen ki van írva, és ugyanakkora adag, mint egy magasabb árú termék, addig felesleges elérhetetlennek vagy megfizethetetlennek bélyegezni ezeket a vásárokat.

Ráadásul sehol sincs belépő vagy kötelező fogyasztás, ahogy mondjuk egy Gourmet Fesztiválon, így a látványt mindenki egyaránt élvezheti.

És ne felejtsük el azt sem, hogy Budapestnek jót tesz ez a kis extra csillogás, és az a figyelem, amit az ide érkező turisták tovább generálnak.

Mindenesetre a Fővárosi Önkormányzat vásáraiban, valamint a Bazilika előtt és a Vörösmarty téren is érdemes résen lenni, és körültekintően választani az árusok közül. Kerüljük azokat a helyeket, ahol próbálják rejtegetni az árakat, vagy ahol dekára mérik az édességeket, mert a végén lehetséges, hogy magasabb árat fizetünk majd, mint amennyit eredetileg szerettünk volna.

Válogatás az Advent Bazilika áraiból:

Végezetül pedig még itt egy bónusz válogatás a vásárok kézműves termékeiből:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


GASZTRO
A Rovatból
A Horizont Brewing titka: Hogyan lett Kőbánya a kraft sörök fellegvára?
Kőbánya egykor a nagyüzemi sörgyártás otthona volt, ma pedig a Horizont Brewingnek is köszönhetően a kraft sörök egyik legizgalmasabb központja lett.


A Horizont Brewing neve mára összeforrt a hazai kraft sörforradalommal. Az alapítása óta eltelt években nemcsak a minőség és az innováció terén lett úttörő, hanem a sörrajongók közösségének építésében is meghatározó szerepet játszik. De mi teszi igazán különlegessé ezt a kőbányai sörfőzdét? Nézzük meg közelebbről!

Kőbánya szívéből a kraft sörök csúcsáig

Manapság rengeteg hazai sörfőzde jobbnál-jobb termékeibe futhatunk bele, és ez annak a pár úttörőnek köszönhető, akik 2013-2014-ben kísérletezgetni kezdtek egy merész terepen. Ezek közül az egyik a Horizont volt, akik eleinte bérfőzéssel készítették az első söreiket, vagyis nem rendelkeztek saját üzemmel. Ez 2016-ban változott meg, amikor is egyedülálló összefogás keretein belül megalakult a Főzdepark a Királyi Sörfőzde lepukkant mégis impozáns gyárépületében, ahol a hazai kraftsörgyártás négy ikonikus cégének egyikeként a Horizont is megkezdte a saját sörének főzését, így már nem voltak többet kitéve a bérfőzés rendszer szeszélyeinek.

2015-ben a Horizont már olyan sörökkel állt elő, amik felrázták az országot.

Alakulásuk után egy évvel bronzérmet nyertek két sörükkel is az Alltech Craft Brews & Food Fair versenyén (akkor még más néven). Egyik érmes sörüket Kelemen Ottó, a 2014-es Házisörfőzők Versenyének győztese készítette. 2017-ben aranyérmes volt a Saison Witbier az Alltech Brews and Food Fair nemzetközi sörversenyén, majd 2019-ben a szakma hazai bloggerei az Év Sörfőzdéjének választották őket. És azóta már

söreiket minden hazai Michelin-csillagos étterem kínálja,

ami igazolja, hogy a Horizont minőség már messze túlmutat a kraft sörös közösségen, a fine dining világában is megállja a helyét.

A Horizont célja nem csupán az volt, hogy kiváló minőségű italokat alkosson, hanem hogy a hazai kraft sörkultúrát is formálja és fejlessze. Különleges hozzávalók, modern technológia és a sör iránti elkötelezettség – ezek a pillérek határozzák meg a főzde filozófiáját.

Miért más a Horizont sör?

A Horizont Brewing csapata olyan ízeket alkot, amelyek mindig tartogatnak meglepetést. Minden főzet egy újabb kaland, egy újabb felfedezés. Az állandóan elérhető szortimentjük mellett a főzde évente közel 30-féle új sört készít, köztük párlatos hordókban érlelt (és magasabb alkoholtartalmú, komplex ízű) tételekkel vagy akár a – limitált szériájú, igazi gyümölcs hozzáadásával készült – legvadabb receptkísérletekkel.

A kompromisszummentes minőség a lételemük: a nagyiparban használt pótanyagok helyett a legmagasabb minőségű nemzetközi alapanyagokkal dolgoznak, legyen az tradicionális német és belga maláta, vagy a legfrissebb amerikai és új-zélandi komlók.

Folyamatosan keresik az innováció lehetőségét, és kiemelten azokat az eljárásokat, amelyekkel valami új, izgalmas sört tudnak készíteni. Minden sörük megállja a helyét: a legmagasabb szintű gasztronómiában is kiemelkedő étel-ital párosításokat alkottak már belőlük, de a legjobb baráti sörözésekhez is megtalálható a megfelelő főzet.

Tipp: Ha valami igazán egyedit kóstolnál, akkor a Night Shift széria hordóérlelt különlegességeit semmiképp ne hagyd ki!

Taproom – A Horizont közösségi tere

A taproom kifejezés talán ismerős lehet a hazai sörös közönség számára, de érdemes tisztázni, mit is jelent pontosan. Alapvetően egy olyan hely, ahol egy adott főzde sörei dominálnak a csapokon, de ennél többről is szól. A kraft sörös kultúrában a taproom nemcsak egy márkakocsma, hanem egy közvetlen kapocs a főzde és a sörkedvelők között.

A havi negyvenezer liter mennyiségben, tizenöt fős csapat segítségével készülő, adalékanyag- és ízesítőmentes, szűretlen söröket 2021 óta a főzde mellett kialakított menő Taproomban is meg lehet kóstolni, ahol a Horizont történetén kívül azt is megtudhatjuk, hogy a sör fogalma miért nem csak azt és úgy jelenti, ahogyan az utóbbi harminc-negyven évben definiáltuk. A kóstolóteremből nyíló hordós érlelőrészlegtől a víztisztításon, a főzésen és a palackozáson át egészen a dobozolásig végig tudjuk követni a folyamatokat.

A Taproom különleges hangulatát az adja, hogy ez az egyetlen hely, ahol a Horizont Brewing összes elérhető söre megkóstolható, ráadásul vezetett sörkóstolókon is részt vehettek, ahol a sörfőző mesterek személyesen mesélnek a kedvenc italaitokról.

Emellett extra programokat is szerveznek, legyen szó legénybúcsúról, csapatépítőről vagy egy laza baráti összejövetelről. Ha szerencsétek van, a pult mögött pont az a sörfőző áll majd, aki az italotokat készítette!

Itt a lehetőség: kérjetek vezetett sörkóstolót, nézzetek be a kulisszák mögé, hogyan készülnek a legjobb kraft sörök, és válasszátok ki a kedvenceiteket a 10 sörcsap kínálatából! Árajánlatért írjatok erre a címre: [email protected]

Látogass el a hozzájuk!

Ha szereted a kraft söröket, vagy egyszerűen csak kíváncsi vagy, milyen az igazi sörélmény, a Horizont Brewing a te helyed! Keresd fel a Taproomot, jelentkezz be egy főzdetúrára, vagy szervezz egy felejthetetlen eseményt ezen a kultikus helyen. A Taproom fix nyitva tartással nem rendelkezik, de minden hónapban két alkalommal is szerveznek tematikus estéket, így érdemes figyelni a hivatalos Facebook oldalukat.

Horizont Brewing

1106 Budapest, Maglódi út 47.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
GASZTRO
A Rovatból
Meghalt Horváth Rozi
A magyar gasztronómia nagyasszonya 1993-ban indította el saját fűszermárkáját.


Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Horváth Rozi, a márka névadója már nincs közöttünk. Horváth Rozi szívét-lelkét beleadta az általa készített fűszerkeverékekbe és sok családi asztalt különlegessé tévő receptjeibe - írta kedden délután a Facebook-oldalán a Horváth Rozi.

Horváth Rozi Tolmácson született Drozgyik Ilona néven 1939-ben. A mindenki számára ismerősen csengő nevét később férjétől, Horváth Lajostól kapta becenévként. Eredetileg divattervező szeretett volna lenni, de rajztudását ezen a területen nem tudta kamatoztatni, mert nem indult a kiszemelt textiltervező szak a főiskolán. A kezdetekben dolgozott porcelánfestőként, műszaki rajzolóként.

Az életébe házasságkötése hozta a fordulatot, mivel

férjét munkája miatt elkísérte Észak-Afrikába, Algériába. Itt ismerte meg a fűszereket és a francia nyelvet, szívesen kísérletezett a különleges fűszerek párosításaival

és ekkor „vált igazi háziasszonnyá” egy francia szakácskönyv segítségével.

1974-ben tértek haza, 1985-ben a férje egyik barátja látogatta meg őket, amikor leszakadt is a konyhában a fűszerpolc leszakadt. Az ezt követő szóváltás hozta az ötletet Ilona számára, hogy fűszerekkel foglalkozzon. Ezután nem sok idő telt el amíg a saját márkája is elindult 1993-ban.

Tévéműsorok, könyvek és videokazetták követték a fűszereket, Ilona 2002-ben vonult nyugdíjba. Az ezt követő időszakot az utazásnak, kísérletezésnek, könyvírásnak szentelte. 2003-ban a Magyar hírlap által kiadott 50 legsikeresebb nő listában is helyet kapott.

„Az ő elhivatottsága, munkássága és embersége örökre része marad a Horváth Rozi fűszerek közösségének. Örökségét tovább visszük a fűszerek szakértelmében és szeretetében. Emlékét szeretettel őrizzük” - búcsúztak a márka névadójától.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


GASZTRO
A Rovatból
Megszűnhetnek a megtévesztő tejterméknevek a boltokban
A kecskesajtnak valóban kecsketejből kell készülnie, és a tejfölben sem lehetnek adalékanyagok. Az új szabályok célja a fogyasztók jobb tájékoztatása és az egyértelműbb megnevezések.


Az Agrárminisztérium társadalmi vitára bocsátotta a Magyar Élelmiszerkönyv tejtermékekre vonatkozó előírásainak módosítását, vette észre az Agroinform.hu. A javaslat célja, hogy a fogyasztók pontosabb tájékoztatást kapjanak, és elkerülhető legyen a félrevezető termékelnevezés.

A tervezet egyik fontos eleme, hogy a „kecskesajt” elnevezést csak azok a termékek viselhetnék, amelyek 100%-ban kecsketejből készültek.

A tejalapú italoknál is szigorítás jöhet: ha egy termék víz hozzáadásával készült és tejtartalma 70%-nál alacsonyabb, akkor nem lehetne használni a „tej” megnevezést.

A javaslat a félzsíros tej elnevezésére is kiterjed. A módosítás szerint ezt a megnevezést csak a 2,8%-os zsírtartalmú tejek kaphatnák meg. Emellett előírnák, hogy a tejföl, a túró és a túrósajt előállítása során nem lehetne élelmiszer-adalékanyagokat használni.

A változtatások érintenék a kakaós és karamellás tejek összetételét is. A tervezet szerint ezekhez a termékekhez nem lehetne színezékeket hozzáadni.

A laktózmentes tejtermékek címkézésénél is pontosítanák az előírásokat: a maradék laktóztartalmat a csomagoláson „laktóztartalom < 0,1 g/100 g” formában kellene feltüntetni.

A módosítások a füstölt ízű termékek megjelölését is szabályoznák. A „füstölt” elnevezést csak azok a termékek viselhetnék, amelyek valóban füstölési eljárás során nyerték el az ízüket. A javaslat pontosabban meghatározná az ízesítő anyagok használatát is, hogy a termékek összetevői egyértelműen szerepeljenek a címkéken.

Az új szabályozás célja a fogyasztók tájékoztatásának javítása és a termékek összetételének átláthatóbbá tétele. A gyártóknak egy átmeneti időszakot biztosítanának, hogy felkészüljenek az előírásoknak való megfelelésre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


GASZTRO
A Rovatból
Frissen nyitott helyek Budapesten: koreai szendvics, prémium sajttorta, indiai street food és fine dining
Ezek most a legújabb és legtrendibb helyek a városban.


A budapesti gasztrotérkép az elmúlt pár hétben is frissült izgalmas, új helyekkel.

101 BAO-t és a Pampushkát mi is kipróbálunk, és írtunk is róluk. De rajtuk kívül is bőven van mit felfedezni.

Íme 8 friss hely, amit érdemes lehet kipróbálni!

Eggdrop Project – koreai szendvics a belvárosban

A Fehér Hajó utca mostanában egyre több újhullámos helynek ad otthont, és az Eggdrop Project is itt találta meg az új otthonát. A Vinyl & Wood csapata már másfél éve kísérletezett az eggdrop szendvicsekkel egy hotel konyháján, de most önálló üzletet nyitottak, ahol teljes gőzzel a saját koncepciójukat valósíthatják meg.

Ez nem egy szimpla szendvicsbár: a koreai és japán street food legjava egyesül a klasszikus brunch hangulattal.

A gazdag briós (amit a Marmorstein pékség süt nekik), a különböző formákban készített tojás és az egyedi szószok adják az alapot, de a további feltétek is igazán sokszínűek. És a kísérőkről sem feledkeztek meg: kimchi, hash brown és egy jó kombucha vagy epres matcha latte dukál a szendvicsek mellé.

A hangulat fiatalos, a belső tér játékosan modern, és a nyitott konyhának köszönhetően még azt is végignézheted, ahogy a grillen készül a következő eggdropod.

Cím: 1052, Budapest, Fehér Hajó utca 5.

Ár: kb. 3700 Ft/fő

ONYX - Egy étterem, ahol az időutazás a tányérodon történik

Az ONYX legendás hely a budapesti gasztronómiában: Kelet-Közép-Európa első két Michelin-csillagos étterme, amely hosszú várakozás után újra megnyitotta kapuit. Nem is akárhogyan. Az ONYX ÆTHER nem egy szokványos fine dining menü. Itt egy 11 fogásos gasztronómiai időutazás vár, amely a múlt ikonikus pillanatait és a jövő izgalmas lehetőségeit mutatja be ételeken keresztül.

A koncepció izgalmas és egyedülálló: minden egyes fogás egy történetet mesél el. Az „1765 – Első étterem” zöldség erőlevessel idézi meg az első vendéglők születését, míg az „1969 – Űrverseny” egy süllőn keresztül repít a Holdra szállás korszakába. (A teljes menüsor megtalálható az oldalukon.)

Az ONYX (és vele szorosan együttműködő Onyx Műhely) nemcsak az étkezésről szól:

A konyhában egy 30 fős alkotói csapat dolgozik, ahol séfek, kutatók és kreatív szakemberek együtt formálják a jövő gasztronómiáját.

Céljuk, hogy a fine dining ne csak egy elegáns vacsora legyen, hanem egy gondolatébresztő élmény is, amely új nézőpontokat nyit meg az étkezés és a fenntarthatóság terén.

Ha szereted az olyan éttermeket, ahol egy vacsora több mint puszta gasztronómia, ahol minden falat egy sztorit mesél el, akkor az ONYX remek választás lehet.

Cím: 1052, Budapest, Váci utca 7-8.

Indigo Express – Az indiai street food új hulláma

Az Indigo név már régóta meghatározó szereplője a budapesti gasztronómiának, de az Indigo Express egy új korszakot nyitott: egészséges, autentikus, mégis gyorsan tálalható indiai ételek, elérhető áron.

2024 nyarán a Nyugati téren nyitották meg első üzletüket, ami pár hónap alatt a város egyik legkedveltebb street food helyévé vált. A lendület pedig nem lassul:

2025 tavaszán már négy helyszínen kóstolhatjuk az Indigo Express fogásait, köztük a Budaparton és az Etele Plazában is.

A választék egyszerre ismerős és izgalmas. A butter chicken és tikka masala mellett mindig akad valami újdonság, amit érdemes kipróbálni: bárány masala, csirke kheema pav, ropogós szamószák vagy a thali menü. Ez utóbbi a legjobb módja annak, hogy egyszerre több ízt is felfedezzünk.

A fűszerezést pedig folyamatosan hangolják, hogy mindenki megtalálja a számára tökéletes csípősségi szintet.

A Budaparton, a néhai SHO étterem helyén nyílt egység az eddigi legnagyobb Indigo Express, ahol a Duna közelsége és a hatalmas, modern tér ad különleges atmoszférát az ételekhez. Az Etele Plazában pedig egy bevásárlás közbeni vagy utáni pihenőpontként funkcionálnak.

Címek:

Budapart: 1117, Budapest, Buda-part tér 3.

Etele Plaza: 1119, Budapest, Hadak útja 1.

Dödölléző – Őrségi hagyományok street food köntösben

A dödölle egy egyszerű, mégis laktató, házias étel, amit krumpliból és lisztből készítenek, majd serpenyős pirítás után tejföllel és pörccel tálalnak.

Az étel az Őrség egyik legismertebb fogása, de a budapesti gasztronómiai térképen eddig kevesebb szerephez jutott. (De az utóbbi években a főváros már több nokedlizőt is eltart, ami jó előjel lehet a dödölle számára is.)

A Dödölléző csapata Őriszentpéterről, a Vas Kohóból indult, és most a Móricz Zsigmond körtér közelében kínálják a hagyományos és modern dödölléket.

Az alaprecept megmaradt, de különböző feltétekkel, izgalmas kiegészítőkkel variálják, így a klasszikus ízek mellett újragondolt verziókat is találunk az étlapon.

A hely hétköznapokon ebédtől kora estig várja a vendégeket, akik egy kis őrségi hangulatot keresnek Budán.

Cím: 1117, Budapest, Karinthy Frigyes út 9.

Cheesecake by Cookie Beacon – A sajttorta, ami külön üzletet kapott

A Cookie Beacon Brunch régóta a város egyik legnépszerűbb reggelizőhelye, és most külön üzletet nyitottak a sajttortájuknak.

A kínálat középpontjában a Basque Cheesecake áll: kívül karamellizált, belül elképesztően krémes textúrával.

A klasszikus változat mellett izgalmas ízekkel is találkozhatunk, mint a Nutella & Maldon só, Red Velvet & White Choco vagy Pisztácia.

A desszerteket pedig egy smoothie-val vagy specialty kávéval kísérhetjük.

Cím: 1051, Budapest, Arany János u. 27.

Ár: 2100 Ft/szelet, 18 500 Ft/torta

Cécha – A matcha-láz újabb állomása

A matcha most mindent visz Budapesten: az elmúlt években egyre több helyen feltűnt, de kevesen merték teljes egészében erre építeni a koncepciót. A Cécha viszont pontosan ezt teszi: kizárólag matchára specializálódott.

Az italok látványosak, habosak, rétegesek, és már az első nap annyian mentek kóstolni, hogy délutánra ki is fogytak a készletekből.

A hely olyan népszerű lett, hogy TikTokon és Instagramon organikusan terjed, és azóta is sorok állnak előtte. A menüben változatos matcha latték, tejalternatívával készült italok és modern teás specialitások találhatók.

Úgy látszik, hogy Budapest készen áll a dedikált matcha bárok terjedésére.

Cím: 1075, Budapest, Kazinczy utca 52C.

Magi Buda – Ázsiai fúziós konyha a Rózsadombon

A Magi Buda az ázsiai fúziós konyha új képviselője a Rózsadomb Center oldalában. A belvárosi CUBE Sushi tulajdonosa, Manh álmodta meg ezt a helyet, amely egy lassabb, meghittebb alternatívát kínál.

A kínálat a japán konyhára épül, de egyedi fúziós fogásokkal egészül ki, amelyeket szezonálisan is frissítenek.

Signature koktélokkal és házi készítésű japán italokkal teszik még különlegesebbé az élményt.

Cím: 1025, Budapest, Törökvész út 89. (Rózsadomb Center)

Red Carpet Lounge & Piano Bar – Kifinomult elegancia egy csipet nosztalgiával

Ha egy helynek a nevében benne van a "Red Carpet", akkor ott bizony nem a kocsmahangulatra kell számítani. A Red Carpet Lounge & Piano Bar pont azt az időtlen eleganciát hozza el, ami a klasszikus bárok sajátja volt: bársonyszékek, zongoraszó, kifinomult koktélok, és egy bisztrókonyha, ami nem akar mindenáron fine dining lenni.

A Zichy Jenő utcában található hely egyik legnagyobb vonzereje az élő zene: olyan, ami pont annyira halk, hogy még beszélgetni is lehet mellette, de közben hozzáad az egész atmoszférához.

A tematikus estek pedig külön pluszt adnak: Jazz Night, La La Land Night, Soirée Français.

Csütörtöktől vasárnapig 17:00 és 22:00 között tartanak nyitva, de a tervek szerint a későbbiekben hosszabb nyitvatartással is üzemelnek majd.

Cím: 1066, Budapest, Zichy Jenő utca 6.

A fotókat az éttermek saját oldalairól kölcsönöztük.


Link másolása
KÖVESS MINKET: