FELFEDEZŐ
A Rovatból

Nem tudták kifizetni a repülőn a 3000 forintos rendelést, rendőr várt rájuk a repülőtéren

A Teneriféről hazatérő utasok nem tudták kifizetni a hétfontos rendelést, majd a parkolóban még az autójuk is meghibásodott.


Ann-Marie Murray és a párja március 28-án utaztak haza tenerifei nyaralásukról a Ryanair bristoli járatával. Az út során rendeltek egy üveg vizet, egy doboz kólát és egy adag Pringles chipset, összesen 7 font, vagyis körülbelül 3100 forint értékben. Amikor fizetni akartak, a bankkártyájuk nem működött, a náluk lévő készpénzt pedig már elköltötték a nyaralás alatt, írja a LADbible.

Az idősotthonban dolgozó Ann-Marie felajánlotta, hogy a bristoli repülőtéren pénzt vesz fel az automatából, és úgy rendezi a számlát. A beszámoló szerint a légiutas-kísérők ezt nem fogadták el.

A pár elmondta, hogy a személyzet elvette a beszállókártyáikat, majd közölte velük, hogy a rendőrök várni fognak rájuk a repülőtéren, mert nem fizették ki az ételt és az italokat.

„Azt hitték, van nálunk másik kártya vagy készpénz, de megmutattam, hogy tényleg nincs nálunk semmi. Ez az egész csak hét font volt – egy kóla, egy víz és egy adag Pringles” – mondta Ann-Marie. Hozzátette: „Az egyik légiutas-kísérő azt mondta, majd ő kifizeti, mi pedig később visszaadjuk neki – de nálunk már egyetlen euró sem maradt.” Egy másik légiutas-kísérő újra próbálkozott a kártyás fizetéssel, de a terminál továbbra sem működött.

Ann-Marie szerint más utasok is megpróbálták megvédeni őket, de a személyzet ragaszkodott ahhoz, hogy ők megtagadták a fizetést. „Nagyon kínos volt az egész. Mindenkit feltartottak, amíg minket leszállítottak” – mondta.

A történet ezzel még nem ért véget: amikor a pár a reptéri parkolóban visszaült az autójába, furcsa hangot hallottak. „Hallottuk, hogy valami súrlódik a földön” – mesélte Ann-Marie. Kiszálltak, és észrevették, hogy az autó első lökhárítója teljesen összetört. A parkoló üzemeltetői szerint az autó vezethetetlen volt, ezért el kellett vontatni. Végül egy taxival jutottak haza. A pár kérte a térfigyelő kamerák felvételeit, de azt a választ kapták, hogy nem adhatják ki őket. Ann-Marie e-mailt is írt a társaságnak, de azt a választ kapta, hogy nem vállalnak felelősséget a történtekért.

A Ryanair szóvivője közölte: „A tenerifei járat személyzete rendőri segítséget kért, miután az egyik utas zavaróan viselkedett. Az utas ételt próbált vásárolni, de a kártyás fizetés nem sikerült. Miközben a személyzet megpróbálta rendezni a helyzetet, az utas nem követte az utasításokat, elfogyasztotta az ételeket, és zavaró viselkedést tanúsított.” A közlemény szerint a gépet a bristoli rendőrök fogadták, és az utast levitték a fedélzetről. Hozzátették: „A Ryanair zéró toleranciát alkalmaz az utasok helytelen viselkedésével szemben.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
27 éve lejárt gázszámlával sokkoltak egy nyugdíjas nőt – 160 ezret követelnek tőle
A budapesti Katalin döbbenten olvasta a fizetési felszólítást. A gyanús tartozásról semmilyen irata nincs, a lakás pedig már rég nincs is meg, ahol állítólag elmaradás volt.
F. O. - szmo.hu
2025. április 15.



Több mint 160 ezer forintot akart beszedni egy követeléskezelő cég Radványi Katalintól egy 1997-es, 16 ezer forintos gázszámlára hivatkozva. A budapesti nyugdíjas februárban kapott fizetési felszólítást, amelyet meglepetéssel fogadott, mivel már 2013-ban eladta az érintett ingatlant, írta meg a Blikk.

A nő elmondása szerint

a lakás eladásakor úgynevezett nullás igazolást kellett bemutatnia, amely igazolta, hogy semmilyen közüzemi tartozása nem volt. Ez az adásvételi szerződés része volt.

Az ingatlant öt évig használta, ezalatt nem kapcsolták ki a gázt, és semmilyen elmaradást nem jeleztek neki. A lakás helyén ma már irodaház áll.

Miután kézhez kapta a felszólítást, először a gázszolgáltatót kereste fel, hogy másolatot kérjen a korábbi nullás igazolásról. Az ügyintéző azonban arról tájékoztatta, hogy a kérdéses időszakban még nem digitalizálták ezeket az iratokat, így nem tudnak segíteni.

A nyugdíjas asszony ezután utánanézett, mit tehet ilyen helyzetben, és ellentmondással élt, amit írásban jelzett is a követeléskezelő felé, valamint a közjegyzőnek.

Dr. Zavaczky Márk ügyvéd szerint ez volt a helyes lépés, ugyanis a hatályos szabályozás alapján a fizetési meghagyás kézhezvételétől számított 15 napon belül kell ellentmondással élni, ha valaki vitatja a követelést. Az ellentmondás jogi formában jelzi, hogy az érintett nem ismeri el a tartozást. Ha a fizetési meghagyás „nem kereste” jelzéssel érkezik vissza, az úgynevezett rendkívüli ellentmondás nyújtható be. A bíróság csak az ellentmondás után vizsgálhatja meg, jogos-e a követelés, különben a követelés automatikusan jogerőssé válik, és végrehajtás is indulhat.

„Most minden előkerül innen-onnan, szélsőséges esetben még az is lehet, hogy a követeléskezelőnél nincs is semmilyen dokumentum, és a követelés csak egy excel-táblázatban egy adatsor. Egy ügyfelemtől például egy 1996-os westeles mobilszámlát akartak kamatostul behajtani, amit állítólag annak idején nem vett át az édesanyja Esztergomban. Ellentmondást terjesztettünk elő, ami azt jelenti, hogy ilyenkor automatikusan perré alakul az ügy. A követeléskezelő végül elállt a pertől, persze, hiszen a követelés többszörösen elévült. Végül a követelőnek kellett megfizetnie az ügyvédi költséget.

Senki ne hagyja magát megfélemlíteni, álljanak bele!”

– fogalmazott Zavaczky Márk.

A történet kapcsán a Blikk megkereste az érintett céget is. Az Intrum Zrt. konkrét ügyekben adatvédelmi és pénzügyi szabályozásokra hivatkozva nem adott részletes tájékoztatást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Menet közben csukta be egy másik kocsi tanksapkáját egy autó utasa Leányfalunál
A 11-es út kaszkadőrje nem dudált, hanem azonnal cselekedett. Más kérdés, hogy a meghökkentő mutatvány egy cseppet sem volt veszélytelen.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 12.



A BpiAutósok.hu egyik olvasója videóra vette, ahogy egy különösen segítőkész autós nem mindennapi módon segített a 11-es úton, Tahi és Leányfalu között április 6-án.

A felvételen az látszik, hogy egy sofőr nyitva hagyta a kocsija tanksapkáját, amit a mellette haladó autóból észrevettek. Ahelyett, hogy csak dudált volna vagy intett volna, kockázatot vállalva menet közben nyúlt ki az ablakon, és visszazárta a tanksapkát.

A videót beküldő olvasó így kommentálta az esetet:

„Segítő szándék némi vakmerőséggel. A nyitva felejtett tanksapkát sikerült becsuknia menet közben főhősünknek.”

A 11-es út kaszkadőrjéről készült videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Ilyet sem minden nap látunk: a Queen zenéjére bulizott Magyar Péter a Nemzet Hangja eredményvárója után
Meg ismert magyar sláger- és mulatószenékre is. A Tisza Párt elnöke láthatóan felszabadult volt pártja programjának kihirdetése után.


Ahogy arról korábban írtunk, a Tisza Párt a Műegyetem rakparton tartotta a Nemzet Hangja elnevezésű „népszavazás” eredményváróját, ahol Magyar Péter is felszólalt. A pártelnök többször beszélt arról, hogy le lehet, sőt le is fogják győzni a Fideszt, és egyben meg is hirdette a Tisza főbb programpontjait.

A politikust a beszéde után is vitte tovább a flow. A hivatalosan 10 óráig tartó eredményváró Magyar Péter szereplése után zenével folytatódott, a színpadon zenélő DJ változatos dalokkal szórakoztatta az alaposan megcsappant számú közönséget.

Kollégánk a bulizók között kiszúrta a többek között a Queen együttes We are the Champions (azaz Mi vagyunk a bajnokok) című világslágerére bulizó Magyart.

De felcsendült többek között a Csepereg az eső című mulatós és Majka Csurran-cseppen című, mindent letaroló slágere – a Tisza elnöke pedig mind a kettőre bulizott egy alaposat.

@szeretlekmagyarorszag.hu #magyarpéter #tisza #tiszapárt ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Zöld tűzgömb hasított át az égen, még Mogyoródnál is látták az égi jelenséget
Az egyik meteort szabad szemmel észlelték este kilenc körül, a másikat webkamerák is rögzítették. A ritka jelenség szombat este két hullámban is megjelent az égen.


Látványos égi jelenségre lehettek figyelmesek azok, akik szombat este az eget kémlelték. Az Időkép beszámolója szerint ugyanis két tűzgömb is feltűnt az égen.

Az első meteort este kilenc körül észlelte az Időkép egyik munkatársa, aki éppen hazafelé tartott az autópályán. Mint írta:

„Ebben a percben láttunk Mogyoródon szabad szemünkkel egy zöld tűzgömböt. Éppen az autópályán tartunk haza, meseszép volt.”

Két órával később egy másik tűzgömb is felvillant az égen, ezt már több webkamera is rögzítette.

A tűzgömbök különleges meteorok: olyan fényesek, hogy akár a Vénusznál is ragyogóbbnak tűnnek az égen. A Wikipedia szerint a légkörbe érkező meteorok közül körülbelül minden ezredik ilyen fényes. Gyakrabban figyelhetők meg meteorzáporok idején, például a Geminidák vagy a Perseidák idején.

A meteorok általában szuperszonikus sebességgel lépnek be a légkörbe, és nagyon ritka, de előfordulhat, hogy nem égnek el teljesen, és elérik a földfelszínt is. Ha pedig hangrobbanást is hallani lehet hozzájuk, akkor az ilyen jelenséget bolidának nevezik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk