HÍREK
A Rovatból

Meghalt Strasser Tibor

A neves sztárügyvéd, a sajtóperek legismertebb szakértője 78 éves volt.


Tragikus hirtelenséggel meghalt dr. Strasser Tibor – tudta meg a Blikk. A lap értesülései szerint a sztárügyvéd csütörtök este tüdőembóliát kapott.

„Délután négy körül még telefonon beszéltünk, semmi problémája nem volt, aztán másnap reggel a családjától kaptam a szörnyű hírt” – mesélte a portálnak egy közeli barátja.

Dr. Strasser Tibor, aki gyakran hangoztatta, hogy „Csak azt a pert nem lehet megnyerni, amit az ember nem indít el,” 1947-ben született Budapesten. Az érettségi vizsgát 1965-ben tette le a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban.

Elsőre nem talált rá az útjára: sikertelen felvételi után a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendezői szakára és az ELTE bölcsészkarára, két évet mechanikai műszerészként tanult. Bár sikeres szakvizsgát tett, soha nem dolgozott a szakmában, mert 1967-ben felvették az ELTE Állam- és Jogtudományi Karára. Jogászi diplomáját 1972 márciusában cum laude minősítéssel szerezte meg.

Diplomája megszerzése után a Pest Megyei Ügyvédi Kamara ügyvédjelöltje lett, és a Szentendrei Ügyvédi Irodánál kezdte karrierjét. Miután ügyvédjelölti idejét letöltötte, itt lett a Kamara tagja is, és több mint húsz évet dolgozott Szentendrén. 1993-ban ügyvédi irodáját Budapestre költöztette, ahol karrierje további szakaszában polgári és gazdasági ügyekre specializálódott.

Az utóbbi másfél évtizedben Dr. Strasser a sajtóperek egyik legismertebb szakértőjévé vált.

Főként helyreigazítási ügyekkel, valamint személyiségi jogi perek – becsület- és jóhírnév-sértés, hangfelvétellel és képmással való visszaélés, valamint magán- és üzleti titok megsértése – kapcsán képviselte ügyfeleit.

Tudását nem csak az ügyvédi pályán kamatoztatta: a kilencvenes évek második felétől rendszeresen oktatott kommunikáció szakos hallgatókat. Többek között az ELTE Szociológiai Intézetében, a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem posztgraduális szakán, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének képzésein és a Népszabadság újságíró iskolájában is tanított.

Strasser szakmai elismertségét bizonyítja, hogy több évig a Tőzsdei Választottbíróság megválasztott bírójaként is tevékenykedett, ahol a gazdasági jog világában szerzett tapasztalatait kamatoztatta – írja a Blikk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Ferenc pápa temetésének napja nemzeti gyásznap lesz Magyarországon
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szerint a Szentatyát méltán nevezték a béke emberének, hiszen ha valaki mindent megtett a békéért, akkor az a pápa volt.


"A kormány döntést hoz arról, hogy

Ferenc pápa temetésének napját nemzeti gyásznappá nyilvánítja"

- mondta a kormány.hu-nak a pápa halálhíre kapcsán Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Ez megfelel a hagyományoknak és kifejezi a nemzet háláját a Szentatya iránt és a nemzet gyászát - közölte.

A KDNP elnöke azt közölte, hogy megrendülten értesült a Szentatya halálhíréről. "Magyarország hálás lehet a Szentatyának, nemcsak a katolikusok, hanem minden magyar, hiszen háromszor is fölkereste a magyarságot. Nemzeti kegyhelyünkre, Csíksomlyóra jött el erdélyi látogatása során, majd Budapestre, az Eucharisztikus Kongresszusra, később pedig egy apostoli látogatásra Magyarországra" - idézte fel.

Amikor értesült a halálhírről, mind a magyar köztársasági elnök, mind a miniszterelnök kondoleáló levelet küldött a camerlengónak, Kevin Joseph Farrell bíborosnak a protokolláris hagyományoknak megfelelően.

Semjén Zsolt szerint a Szentatyát méltán nevezték a béke emberének, hiszen ha valaki mindent megtett a békéért, akkor az a pápa volt.

"Magyarország kormányának elkötelezettsége a béke iránt találkozott az ő béketörekvéseivel, mindenben támogatta azt, hogy végre béke legyen, és a fegyverek helyett a diplomácia vegye át az események irányítását" - mondta a miniszterelnök-helyettes.

Semjén Zsolt arról is beszélt, milyen kiváló kapcsolatot ápolt a pápa a magyarsággal. "Ferenc pápát mély kapcsolat kötötte a magyarsághoz. Argentínában magyar apácák között dolgozott, ezért amikor találkozott egy magyarral, akkor mindig magyarul mondta, hogy "Isten éltesse!" Mindig nagy szeretettel volt a magyarság iránt, ami kifejezésre jutott az apostoli látogatása során is. Ő maga mondta: nagyon mélyen megérintette az a szeretet, ahogy a nemzet fogadta" - mondta a politikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hogyan halhatott meg Ferenc pápa?
A Blikk egy vatikáni forrásból úgy tudja, hogy Ferenc pápa hétfő reggel lett rosszul otthonában, a Szent Márta házban, ezért kórházba akarták szállítani. Hivatalos információ továbbra sincs.


Ferenc pápa egészségi állapotáról tudni lehetett, hogy az elmúlt időszakban súlyos tüdőgyulladással küzdött, és öt hetet töltött a római Gemelli kórházban, ahonnan március 23-án távozhatott. Orvosi tanácsra két hónapos lábadozási és légzőterápiás időszakon ment volna keresztül. Halálának körülményei azonban egyelőre ismeretlenek.

A Blikk egy vatikáni forrásból úgy tudja, hogy Ferenc pápa ma reggel lett rosszul otthonában, a Szent Márta házban, ezért kórházba akarták szállítani. A szentatya azonban még a liftben elhunyt – közölte a hitelesnek tűnő informátor, ám ezt az információt más forrásból még nem tudtuk megerősíteni, a Vatikán pedig hivatalosan egyelőre még nem közölte a pápa halálának részleteit.

A hvg.hu az olasz Ansa hírügynökségre hivatkozva azt írja, hogy agyvérzés lehet az egyik oka Ferenc pápa reggeli váratlan halálának. Jól értesült forrásokra hivatkozva azt közölték, hogy a pápa halála nincs összefüggésben a kétoldali tüdőgyulladással.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja Ferenc pápa halálát
Hétfő este nyolc órakor végzi el Kevin Joseph Farrell bíboros a hivatalos szertartást, amelynek keretében megállapítják a pápa halálát, testét pedig koporsóba helyezik. A Vatican News megírta, mi a szertartás várható menete.


Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja Ferenc pápa halálát - közölte a Szentszék hétfőn.

A pápa első ravatala a Szent Márta-házban lesz, ahol elhunyt.

A szertartást Kevin Farell bíboros vezeti, aki hétfő délelőtt bejelentette a katolikus egyházfő halálát.

Matteo Bruni, a szentszéki sajtóközpont vezetője közölte:

a Szentatya földi maradványait várhatóan szerdán délelőtt szállítják át a Szent Péter-bazilikába, hogy a hívek leróhassák előtte kegyeletüket. Az első bíborosi kongregáció kedden határozza meg és teszi közzé ennek módját.

A Vatican News bejegyzése szerint:

"Hétfőn hunyt el a Szentatya, akit este helyeznek a koporsóba, és várhatóan szerdától róhatják le előtte a hívek kegyeletüket a Szent Péter-bazilikában. Ennek módjáról kedden dönt a bíborosi tanács. Április 21-én este nyolc órakor végzi el Kevin Joseph Farrell bíboros, a Római Anyaszentegyház camerlengója a hivatalos szertartást, amelynek keretében megállapítják a pápa halálát, testét pedig koporsóba helyezik. Az eseményen részt vesz a bíborosi kollégium dékánja, a pápa hozzátartozói, a vatikáni Egészségügyi Igazgatóság helyettes vezetője, akik 19.45-kor találkoznak a Szent Márta-ház kápolnájában."

A kamarási feladatok a pápa halála után:

Ferenc pápa 2019. február 14-én nevezte Kevin Joseph Farrell bíborost, a Világiak, Család és Élet vatikáni dikasztérium prefektusát a Római Anyaszentegyház camerlengójává.

Ő felügyeli az Apostoli Kamarát, amely a Szentszék vagyonát kezeli a széküresedés idején. Ilyenkor „miniszterelnöki” funkciókat lát el, mivel a pápa halálakor a bíboros államtitkárt is felfüggesztik hivatalából. A camerlengo állapítja meg hivatalosan a pápa halálát. Ősszetöri a halászgyűrűt, lepecsételi a pápai magánlakosztályt.

Ő szervezi a Bíborosi Kollégium és a Vatikán életét a széküresedés alatt. Kitűzi a bíborosi gyűlések időpontját. Szervezi a pápa temetését és a konklávét.

Az április 25. és 27. közötti jubileumi programokat más időpontra halasztják, így elmarad Carlo Acutis, a 2006-ban elhunyt olasz fiatalember vasárnapra tervezett szentté avatása. A jubileumi eseménysorozat azonban később folytatódik - tette hozzá.

Matteo Bruni emlékeztetett arra, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap megjelent a Szent Péter-bazilika lodzsáján és a pápamobillal körbejárta a Szent Péter teret. "Elbúcsúzott tőlünk" - fogalmazott a szentszéki szóvivő.

A pápaválasztó konklávé időpontját a temetést követően tűzik ki. A Sixtus-kápolnában sorra kerül konklávén a nyolcvan évnél fiatalabb bíborosok vehetnek részt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
A Vatikán hivatalos közleményt adott ki Ferenc pápa halálának okáról
A közlemény szerint a pápa halálát nem a korábban kezelt súlyos tüdőgyulladás okozta. A váratlan halálát az agyi stroke és szívelégtelenség okozta.


Ferenc pápa halála után 12 órával hivatalos közleményt adott ki a Vatikán a pápa halálának okáról - írja a Sky News.

Ferenc pápa agyvérzésben és szívelégtelenségben halt meg

- közölték.

A Vatikán által közzétett halotti anyakönyvi kivonat szerint az agyi stroke kómához és visszafordíthatatlan szívelégtelenséghez vezetett. Halálának nincs köze a korábbi tüdőgyulladásához - közölték.

Ferenc pápa krónikus tüdőbetegségben szenvedett, fiatal volt, mikor az egyik tüdejét eltávolították. Egészségügyi problémák gyötörték élete utolsó éveiben. Február 14-én a Gemelli kórházba került légúti krízis miatt, súlyos tüdőgyulladással ápolták. Emiatt 38 napig kórházban tartózkodott, de nemrég elhagyhatta az intézményt. Húsvét vasárnapján, egy nappal halála előtt azonban még megjelent, hogy ezreket áldjon meg a Szent Péter téren.

A pápa 88 éves korában bekövetkezett halála után a világ minden tájáról érkeznek a részvétnyilvánítások.


Link másolása
KÖVESS MINKET: