Ijesztő méretű méhrajt találtak egy budapesti ház falában
Boros Tibor méhész a Facebookon mutatta meg, hogy mit talált egy 18. kerületi ház falában. Hátborzongató látvány, az biztos.
- írta Facebook-oldalán a méhész.
Boros Tibor méhész a Facebookon mutatta meg, hogy mit talált egy 18. kerületi ház falában. Hátborzongató látvány, az biztos.
- írta Facebook-oldalán a méhész.
Magyar Péter hétfőn élő adásban jelentkezett be, ahol többek között a bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos ügyekről beszélt. A politikus elmondta, hogy nem követett el semmit, amivel vádolják. Azt is tagadta, hogy megfenyegette volna a Magyar Nemzeti Bank egyik női munkatársát.
Azt mondta, munkaidőben, a hivatalos iraton szereplő telefonszámon hívta fel az ügyintézőt, és csak arra kérte, hogy adja át a főnökeinek az üzenetet: a TISZA Párt hatalomra kerülése után megszünteti a jegybank politikai befolyásolását - írta meg a Blikk.
Az élő adásban Magyar Péter reagált az ellene felhozott vádakra is. Úgy fogalmazott:
Kijelentette, hogy ha börtönbe kerülne, szerinte a TISZA Pártnak nem kétharmada, hanem négyötöde lenne a parlamentben.
Pár nappal korábban arról számoltak be, hogy a Magyar Nemzeti Bank verbális erőszakkal vádolta meg Magyar Pétert. Az MNB állítása szerint a politikus indulatos hangnemben vonta kérdőre az egyik női munkatársukat, miután piacfelügyeleti eljárást indítottak több személy ellen, köztük ellene is, bennfentes kereskedelem gyanúja miatt.
A videóban, amelyben a 60. perc környékén tért ki a vádakra, Magyar Péter hangsúlyozta, hogy szerinte ezek az ügyek csak növelnék a TISZA Párt támogatottságát a parlamentben.
Farkas Dezső, aki korábban a Tisza Szigetek koordinátora volt, hétfő este új politikai kezdeményezést indított el a Facebookon. Egyelőre csak néhány közhelyes mondatban foglalta össze, miről is szól az új pártja. Az érdeklődők már ki is tölthetnek egy csatlakozási űrlapot, ami további információkat ígér.
Farkas március 24-én jelentette be, hogy kilép a Tisza Pártból. A döntését a párt belső viszonyaival indokolta. A Magyar Nemzet közben arról írt, hogy Farkas neve felmerült a Fuzik Zsolt-féle korrupciós botrányban, és ez is közrejátszhatott a távozásában.
Farkas Dezső szerint mozgalma
Már akkor jelezte, hogy új politikai közösséget akar szervezni, most pedig meg is történt a zászlóbontás. A Facebook-poszt alatt Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is megszólalt, annyit írt:
Farkas Dezső pénzügyi mesterdiplomát szerzett, menő amerikai egyetemen végzett, több startupot is alapított, és a saját honlapján értékteremtő gondolkodásmódot kínál. Családi szálon kötődik Mesterházy Ernőhöz, aki korábban Demszky Gábor főpolgármester tanácsadója volt. Farkas tavaly a Mesterházy köréhez tartozó Future FM igazgatósági tagja lett.
Bő fél évvel a júniusi választás után visszatért a Tiszához, ahol a Tisza Szigetek közösségének munkáját irányította az eddigi csapattagokkal együtt. Magyar Péter akkori Facebook-posztjában azt írta: „a Tisza Szigetek egyre bővülő, hazaszerető közösségének a munkáját fogja koordinálni és irányítani az eddigi csapattagokkal közösen”.
A Guardian beszámolója szerint a spanyol fővárosban, Madridban az emberek az utcákra vonultak, és rádiók köré gyűltek, hogy tájékozódjanak a történtekről. A közlekedési lámpák működésképtelensége miatt hosszú autósorok alakultak ki, miközben a rendőrség és a mentők szirénái folyamatosan hallatszottak, ahogy próbáltak áthaladni a zsúfolt utcákon. Egy madridi rendőr elmondta, hogy a metró leállása miatt az utasokat ki kellett menteni a szerelvényekből. Carlos Condori, egy 19 éves építőipari munkás, aki éppen a metrón utazott, arról számolt be, hogy a vonata éppen be tudott húzni egy peronra, de a mobilhálózat leállása miatt nem tudta felvenni a kapcsolatot családjával, és nem tudott munkába menni.
A közösségi média és az internet elérhetetlensége miatt az emberek rádiókon keresztül próbáltak információhoz jutni.
A spanyol vasúttársaság, a Renfe, mintegy 30 000 utast evakuált a leállt vonatokból az áramszünet következtében. Összesen 116 vonat volt úton a leállás idején. Egy utas, Doug Craib, aki a Madrid és Barcelona közötti gyorsvonaton utazott, elmondta, hogy a vonat hirtelen megállt, és az utasok több órán keresztül a szerelvényben rekedtek, míg a hatóságok megérkeztek és vizet osztottak szét. Egy nő pánikrohamot kapott a magas hőmérséklet miatt.
A Madrid Open tenisztorna minden hétfői mérkőzését törölték az országos áramszünet miatt. A verseny egyik pillanatában, amikor az amerikai teniszező, Coco Gauff éppen egy interjút adott, hirtelen megszűnt a mikrofon hangja, és a LED hirdetőtáblák elsötétültek.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök hétfő esti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az áramszünet „hatalmas” hatással volt a lakosság életére, de a kormány azon dolgozik, hogy a problémát mielőbb megoldja. Három régióban – Andalúziában, Extremadurában és Madridban – a kormány rendkívüli intézkedéseket vezetett be a polgári védelem törvényei alapján. Az eddigi információk szerint a legvalószínűbb, hogy egy ritka légköri jelenség okozta a leállást.
Takács Péter egészségügyi államtitkár a Szent János Kórháznál tartott sajtótájékoztatót, ahol arról beszélt, hogy a Tisza Párt miatt nem jutnak el Magyarországra az uniós források. Az államtitkár szerint, ha a Tisza Párt kerülne hatalomra, akkor sem tudnák hazahozni az EU-s pénzeket, mert azok Ukrajnába mennének, ha az országot gyorsított eljárásban felvennék az EU-ba – számolt be a Telex.
Arra a kérdésre, hogy ki tehet jobban a magyar egészségügy jelenlegi állapotáról, Orbán Viktor vagy Magyar Péter, Takács azt mondta:
Úgy fogalmazott: „A helytartó személye változott, a megrendelő változatlan. Az elődök nem mondták bele a kamerába, hogy a magyarok ellen dolgoznak, ez most egy minőségi ugrás” – utalt Kollár Kinga mondataira.
Takács Péter arról is beszélt, hogy szerinte az egészségügy területén nincs korrupció. Úgy fogalmazott: a korrupció „egy lufi, nagy kamu”, mert semmilyen EU-s támogatást nem kellett visszafizetni, az ellenőrzések pedig mindenhová benéztek. Azt mondta, az összes pénzt a magyar betegek javára használták fel.
Az államtitkár kiemelte, hogy a Fidesz rengeteg kórházat újított fel, amíg még voltak EU-s források. A saját szakterületén több ezer milliárd forint került be a rendszerbe, ebből jutott felújításokra, gépjárműcserére, munkaruhákra és sok másra. Ebből 560 milliárd forint származott uniós forrásból, amit magyar költségvetési pénzzel kellett kiegészíteni.
Példaként említette a Szent János Kórházat is, amely 2020, vagyis a koronavírus-járvány óta 37 milliárd forintot kapott, 2010 óta pedig összesen 57 milliárd forintot költöttek az intézményre. Takács Péter azt mondta, 2010 előtt katasztrofális állapotban voltak a kórházak, azóta sokat léptek előre.
Arról is kérdezték, hogy ha bemutatják a kórházak valós állapotát, azzal nem veszíthet-e szavazatokat a kormánypárt. Erre Takács Péter úgy válaszolt: „Ha meg nem mutatom be, akkor azt mondják, kékre festem az eget. Annak a híve voltam, tárjuk fel közösen a problémáinkat. Kértem is a kollégákat, hogy készítsünk egy összeállítást: ilyen volt, ilyen lett.”