Állatkínzás: kihúzzák a delfinek fogait, hogy úszhassanak velük a turisták
A helyi kultúra, a kristálytiszta víz, a buja erdők öveztek vulkánok mind elbűvölik a turistákat. A nyugatiak számára viszont a legfőbb attrakció, hogy érintkezésbe léphetnek a helyi őshonos állatokkal, elefántokkal, delfinekkel, tigrisekkel, cibetmacskákkak és orangutánokkal. Csakhogy ahhoz, hogy turista-látványosság részei lehessenek, fogságban kell tartani őket.
A World Animal Protection nevű civil szervezet 26 olyan helyet vizsgált meg, ahová ezeket az állatokat begyűjtik, és szívszorító jelentést tett közzé arról, hogy miként bánnak velük.
Sokszor legelemibb szükségleteiket sem tudják kielégíteni, miközben ketrecekben, leláncolva tartják, az emberekkel való interakcióra kényszerítve őket, de nem részesülnek szakszerű állatorvosi ellátásban, és nem kapnak megfelelő táplálékot sem – írja az IflScience.
Több mint 1500 állatnak ez a sorsa, és különösen kegyetlenül bánnak a delfinekkel, akiket méretükhöz és mozgásigényükhöz képest túlságosan kicsi medencékben tartanak – a szervezet még 3 méter hosszú medencét is talált - sőt, a fogaikat is kihúzzák, hogy ne tudják megharapni a velük alámerülő turistákat. De rettenetes az elefántok helyzete is, akiket fájdalmas, az állatoknak súlyos lelki traumákat okozó idomításnak vetnek alá azért, hogy turistákat vigyenek a hátukon, vagy cirkuszi mutatványokat végezzenek.
„Ez tragédia. Bali csodálatos hely a turisták számára, de az, ahogy az állatokkal bánnak, az egészet szörnyűvé teszi” – jelentette ki Steve McIvor, a WAP igazgatója – Egy földi paradicsom, amelynek a turizmusra alapozott gazdasága kizsákmányolja állatvilágát. Nekünk ma az a fő célunk, hogy lebeszéljük a turistákat ezekről az utazásokról.”
2017-ben 5 millió turista látogatott Balira.
Száz dollárnak is kevesebbért lehet delfinekkel szórakozni. Az orangutánokkal a „szelfizést” ajánlják.

Ez a főemlős, amely a legközelebb áll az emberhez, rendkívül mozgékony, ezért fogságban is elegendő teret kell neki biztosítani. A ketreceikben viszont hiányoznak azok a körülmények, amelyek a természetes viselkedésüket erősítik.
Vannak azonban biztató jelek is. A tengeri teknősök farmjainak háromnegyede a turisták bevonásával segít e páncélosoknak a fennmaradásban. A látogatók ugyanis részt vesznek a tengerpartokon szétszóródott teknős-tojások összegyűjtésében, hogy az anyák költeni tudjanak és aztán visszaengedik őket saját élőhelyükre. Talán ez is egy útja lehetne a jövőben az állat-turizmusnak.