A „Mély Állam” uralja a világot – a legvadabb összeesküvés-elméletek csapnak össze a Twitteren
A közösségi hálók tökéletes terepei a széles körű vitáknak, így a sokakat foglalkoztató összeesküvés-elméleteknek is.
Ez utóbbiak kedvelt helyszíne mostanában a Twitter, ahol a parázs összetűzések középpontjában az elmúlt hónapokban a „Mély Állam” (Deep State) állt. Ez nem más, mint az az állítólagos titkos elit csoport, amely uralja a világot.
A köztudottan szívesen tweetelő Donald Trump maga is hangot adott e fórumon annak a véleményének, hogy egy titkos hálózat irányítja a színfalak mögül a kormányokat, de több ezren vannak azok, akik a „Mély Államot” kárhoztatják a politikába, a gazdaságba, és az élet más területeibe való beavatkozásért.
A a Mirror a felhasználók kedvenc témái közül válogatott.
E rejtélyes erőket látják például a februári amerikai tőzsdei zuhanások miatt, és nem érdekli őket az elemzőknek azon véleménye, hogy csupán egy hosszabb növekedési periódusból következő megtorpanásról volt szó. „Mindent elkövetnek, hogy megbuktassák az elnököt” – írta az egyik hozzászóló.
Ugyancsak a „Mély Állam” akadályozza az Egyesült Államokat, hogy eredményesen vegye fel a harcot az Iszlám Állam ellen.
Főleg az amerikai elnök hívei táplálják ezt a „konteót”, mintegy ellensúlyozni próbálva azokat a vádakat, melyek szerint Trumpék összejátszottak Moszkvával a 2016-os választási kampány idején. E feltételezés hirdetői szerint a „sötét elit” célja, hogy lehetetlenné tegye az amerikai-orosz együttműködést e téren.
De nehogy azt higgyük, hogy a Mély Állam csak a politikát tartja ellenőrzése alatt. Már az amerikai futball sem mentes tőlük, mi több, egyesek azt állítják, hogy az idei Superbowlon az ő segítségükkel nyert a Philadelphia Eagles az esélyesebb New England Patriots ellen.
„ A Sasok győzelme a Mély Állam üzenete volt.
Az NFL (az amerikaifutball liga) illuminátus szervezet. A kétfejű sas a Rotschild család címere. Amit az Eagles szurkolói az utcákon műveltek az, amit a Mély Állam tenne az Egyesült Államokkal és a világgal” – olvasható az egyik üzenetben.

A 2001. szeptember 11-i, New York és Washington elleni terrortámadások az elmúlt több mint másfél évtizedben számtalan összeesküvés-elméletet szültek, könyvek tucatjai jelentek meg e témában, és némileg ezen alapul az amerikai dokumentumfilm fenegyereke, Michael Moore műve, a Fahrenheit 9/11, amelyben azt sugallja, hogy az Ikertornyok és a Pentagon elleni támadás valójában a texasi olajmágnás Bush-család és a szaúdi olajhercegek összejátszása volt, hogy közösen rátehessék a kezüket az iraki olajmezőkre. Most már ezt is a „Mély Állam” számlájára írják, akárcsak a 70 éve tisztázatlan roswell-i UFO-katasztrófát, amelynek feltárására több elnök is ígéretet tett, aztán mégsem történt soha semmi. Nem menekülhetett e vád alól egy harmadik régi kedvenc, az Apollo 11 1969-es holdra szállása. Erről számos „bizonyíték” került már a nyilvánosságra arra vonatkozóan, hogy Armstrongék nem is jártak a Holdon, csupán egy hollywoodi stúdióból „közvetítették” az eseményeket, de szükség volt rá a Szovjetunióval folytatott űrverseny miatt. Most e felelősséget, amelyet eddig a washingtoni kormányra terheltek, ugyancsak a „Mély Állam” vette át a Twitter látogatói szerint.