„A koraszülött babám születéskor kevesebbet nyomott, mint egy kenyér” – az orvosok 10 százalékos esélyt adtak a túlélésre
A 27 éves Lauren Ormston mindössze 23 hetes terhességgel, 2022. március 4-én az amerikai Surrey állambeli St Peter's Kórházban koraszüléssel világra hozta Islát.
A pár 2021. november 2-án tudta meg, hogy első gyermeküket várják. Lauren terhességével nem volt semmi probléma a kezdetekben. Minden vizsgálat azt mutatta, hogy az anyuka és a baba is egészséges. A gyermek érkezését 2022. július 1-re jósolták az orvosok.
2022. március 4-én viszont Lauren erős fájdalmak érzett a hasában, ezért döntött, hogy azonnal kivizsgálja magát. A helyben praktizáló háziorvos azt javasolta, hogy menjen a közelben lévő kórházba. Ott viszont kiderült, hogy Lauren vajúdik, és mindössze 10%-os esélyt adtak a babának a túlélésre.
Az anyukát azonnal továbbküldték innen is egy nagyobb kórházba, ami szerintük már 30%-ra növelte annak az esélyt, hogy a kisbaba életben maradhat.
Laurent azonnal a St Peter's Kórházba szállították, aki nem sokkal később, mindössze két óra alatt megszülte a mindössze 535 grammos Islát. A gyermeket az újszülött osztályra szállították és lélegeztetőgépre helyezték, mert segítség nélkül nem tudott lélegezni.
- emlékezett vissza az anyuka a szülés utáni pillanatokra a WalesOnline beszámolója szerint.

Fotó: NorthFoto/© Lauren Ormston / SWNS
Az újszülött osztályon később kettes szintű agyvérzést és a szívében egy lyukat diagnosztizáltak. Szerencsére a későbbiekben már minden jól alakult. Hat hét után levették a lélegeztetőgépről. Oxigénmaszkkal végre Lauren kezébe vehette gyermekét.
Islát végül július 12-én ki engedték a kórházból, és először töltötte az éjszakát saját szobájában.
Az anyuka rendkívül boldognak érzi magát és most, hogy nem kell Isla légzését külön oxigénnel segíteni, azt tervezik, hogy elviszik egy utazásra.