6 természetes gyógymód a szilveszter utáni másnaposságra
A szilveszteri buliknak megszokott, ám fölöttébb kellemetlen velejárója a másnaposság. Különösen akkor, ha több helyet végigjárunk, és mindenütt azt iszunk, amit elénk raknak. Szerencsére ez az állapot is gyógyítható.
Bár vannak bizonyos gyógyszerek, amelyeket állítólag direkt erre találtak ki, jobb, ha természetes eszközökkel próbáljuk kitisztítani fejünket és emésztő rendszerünket. Ehhez szolgál néhány jótanáccsal az Independent táplálkozásszakértők bevonásával.
1. Gyömbér
A hagyományos kínai orvoslásban már évezredek óta használják a gyömbért hányinger ellen. Ezt az ősi tudást egy 2016-os amerikai tanulmány is megerősítette. A hihetetlen formákat öltő, remek illatú fűszernövény hatékonyan alkalmazható például a várandósság vagy a rákbetegek kemoterápiás kezelése nyomán jelentkező hányingerre.
Éppen ezért,
ha valaki egy átmulatott éjszaka után megiszik egy csésze gyömbérteát, egy kiskanálnyi citromlével és két kiskanálnyi mézzel, két legyet üt egy csapásra: egyfelől pótolja az alkoholfogyasztás okozta vízveszteséget, másrészt pedig megnyugtatja vele a gyomrát.
Mivel a gyömbér gyulladásgátló és a szívre is jó hatással van, könnyűszerrel – és olcsón – visszanyerhetjük fitt állapotunkat. De vigyázat! Ez a gyógymód nem alkalmazható azoknál, akiknek magas a vérnyomásuk.

2. Könnyű reggeli
Nem szabad hagyni, hogy gyomrunk üres maradjon, de ez nem azt jelenti, hogy minél nehezebb falatokat kell magunkba tömni. Az angolos, húsos-szalonnás reggelit kerülni kell, jobb inkább egy adag müzli friss gyümölcsökkel, amely természetes cukorral és vitaminokkal lát el bennünket. Rhiannon Lambert táplálkozási szakértő főleg a kálium-tartalmú banánt és avokádót ajánlja.
3. Pitaja
Az élénk piros, fotogén kaktuszgyümölcs, a pitaja kifacsart leve főleg Nagy-Britanniában terjedt el, mint a macskajaj remek ellenszere.
Tudományosan bizonyított, hogy csökkenti a hányingert, a szédülést és a fejfájást is.

4. Articsóka
Legalább ennyire hasznos lehet az articsóka kivonata. Ösztönzi az epetermelését, és ez segít megszüntetni a puffadást és az alkohollal összefüggő emésztési zavarokat.
5. Víz
Szinte magától értetődik, mégis sokan elfeledkeznek a vízivásról. Ez akkor is fontos, ha az ember nem itta le magát a sárga földig, de azért fogyasztott némi szeszt. Ilyenkor legjobb ébredés után azonnal egy nagy pohár vizet lehúzni. Lambert elárulta, hogy bár nem nagy ivó, megfigyelte magán, hogy mindig több vizet iszik egy olyan nap után, amikor megivott egy-két pohár bort.
Az sem árt, ha az őrült éjszaka után, még elalvás előtt iszunk némi vizet, de ha ez elmarad, reggel lassú, szabályos kortyokkal rehidratáljuk szervezetünket.
6. Alvás
Eléggé kínos, ha egy átivott éjszaka után reggel dolgozni kell menni, ugyanis egy kiadós alvásnál nincsen jobb gyógymód. Ha ezt nem engedhetjük meg magunknak, akkor legalább az ebédidőt használjuk ki egy könnyű szunyókálásra – ez is jobb, mint a semmi.
Azért a legegyszerűbb, ha még szilveszterkor is mértékkel, felelősséggel, saját alkoholkapacitásunk tudatában iszunk. És felejtsük el a vagánykodó „kutyaharapást szőrével” módszert, amikor "rátöltéssel" próbáljuk elűzni a kellemetlen mellékhatásokat.