10 személyiség egy testben: az otthonát sem tudja egyedül elhagyni egy német fiú személyiségzavara miatt
Alaposan megnehezíti egy fiatal német férfi életét az, hogy disszociatív személyiszavarral küzd - írja a Mirror.
A disszociatív személyiségzavar általában kisgyermekkorban alakul ki egy súlyos trauma következtében. Leo egészen kamaszkoráig átlagos életet tudott élni, a betegsége akkor kezdett eluralkodni rajta, amikor a középiskolai vizsgáit kellett letennie. Képtelen volt a tananyagra koncentrálni, és emlékezetkieséssel is küzdött a személyiségek váltakozása miatt. Már évek óta járt terápiára, de csak ezek után keresett fel egy pszichoszomatikai klinikát, ekkor diagnosztizálták disszociatív személyiségzavarral. Idén márciusban hat hétig volt egy másik klinikán, ahol számos terápián vett részt, hogy jobban tudja kezelni az állapotát.

Személyiségzavara miatt azonban nem tud sem tanulni, sem dolgozni, így egyelőre azzal keres pénzt, hogy az interneten árul saját készítésű könyvjelzőket és vászontáskákat. Az otthonát sem tudja elhagyni egyedül, de szerencsére van egy párja, aki minden segíti őt. Massimóval másfél éve van együtt, már össze is költöztek, és gyakorlatilag úgy élnek, mint egy átlagos pár.
A legfiatalabb személyiségről, Kovuról nem sokat tudnak a többiek, mivel nagyon csendes, emiatt azt gondolják róla, hogy súlyos trauma érte. Hektort egy izgatott gyerekként írta le Leo, aki szereti a plüssállatokat, és imád állatkertbe vagy ócenáriumba menni. Ana, a kamaszlány anorexiával küzd, Cosmo egy lármás tinifiú, aki sokszor kerül bajba, Ash pedig szeret utazgatni és felfedezni a világot. Jessy egy csendes, de nagyon kedves és tisztelettudó lány, aki odafigyel a testükre, Billy pedig a védelmező, aki gondoskodik a test biztonságáról, ha elmennek otthonról. Liv az a személyiség, aki mások közeledését kezeli, Red pedig az legidősebb, a rendszer "anyukája", aki a zuhanyzásért, a takarításért, a pénzkezelésért és a papírmunkáért felel.

Mindenhez azonban a 10 személyiség sem elég, külső segítségre van szükségük. Leo szerint a segítő kutyák a hozzá hasonló embereknek is hasznos társak lehetnek, de sajnos elég sokba, kb. 30 ezer euróba (~11,7 millió forint) kerülnek, ami rengeteg pénz olyanok számára, akik az állapotuk miatt nem tudnak dolgozni. Arról is beszélt, hogy a sok terápia is kell ahhoz, hogy a személyiségzavarral küzdők kontrollálni tudják magukat.
A 22 éves fiú májusban kezdett el videókat posztolni magáról, hogy felhívja az emberek figyelmét a betegségére és bemutathassa, milyen ezzel élni. Eleinte nagyon bizonytalan volt, mivel még ő is csak nemrég tudta meg, mivel küzd pontosan, de sok pozitív reakciót kapott, amitől egyre magabiztosabb lett. Arról is beszélt, hogy jó lenne, ha a filmekben is megfelelően ábrázolnák a disszociatív személyiségzavaros embereket, mert a valóságban nem veszélyesek és ijesztőek.
- mondta.