Utazás, élmények és egy bizonyos eseményen részvétel - a legfőbb bakancslistás terveink
Emlékeztek a filmre Morgan Freemannel és Jack Nicholsonnal, amikor is ketten együtt azon mesterkednek, hogy mindenféle dolgot megélhessenek még, mielőtt feldobják a bakancsot? Igen, a Bakancslistáról van szó. Ha máshonnan nem, a népszerű filmből ismerős lehet a fogalom – amit a hétköznapokban tágabban értelmezünk. Például rámondjuk egy nyaralási helyszínre, egy étteremre, vagy akár egy nyelv megtanulására, hogy bakancslistás.
Nemrég egy kérdőívünkben - amelyet a Mastercard megbízásából készítettünk - pont arra voltunk kíváncsiak, hogy számotokra mi bakancslistás, és mit gondoltok, miért nem könnyű megvalósítani a listára került terveket.
Nem tévedünk, ha azt mondjuk, hogy foglalkoztat minket a bakancslista gondolata, hogy összegyűjtsük azokat a dolgokat, amiket mindenképpen szeretnénk megélni, megszerezni, megosztani.
Ugyanakkor a nagy többség (58%) nem köti konkrét időponthoz a bakancslista összeállítását, tehát nem gondolják azt, hogy csak azért, mert elkezdődik egy új év, mindjárt listát kellene írni, vagy mert betöltöttek egy újabb életévet, át kellene gondolni, mire is vágynak még az életben.
A legérdekesebb kérdés talán, hogy milyen típusú vágyak szerepelnek a bakancslistákon. Mindenki több választ is megjelölhetett, mivel vélhetően többféle dolog került a listájára is.
Magasan az első helyen végzett az utazás – 89%-kal. Másodikként követi a sorban az élmények gyűjtése (62%), majd jócskán leszakadva harmadik helyen a valamilyen eseményen való részvétel (35%) következik.Csak 1%-kal maradt le a dobogóról, hogy megtanuljunk valami újat (34%), ötödik lett a sorban azt, hogy megkóstoljunk valamit (25%).

Érdekesség, hogy a fiatalabbak – a 19-35 éves korosztály – és a diplomások a harmadik helyen említik egyértelműen azt, hogy valami újat megtanuljanak, fontosabb számukra ez a lehetőség, mint a többi demográfiai csoportnak.
A felmérésben résztvevők elég optimisták, vagy legalábbis reális célokat fogalmaznak meg, mert csaknem kétharmaduk (62%) lát esélyt arra, hogy a bakancslistás tervei megvalósuljanak. A 19-35 évesek még bizakodóbbak, náluk 66% bízik a vágyak valóra válásában.
Talán azért is ez a kincstári optimizmus, mert tudjuk, hogy semmi sem adnak ingyen, meg kell küzdeni a dolgokért. Na de mire is van szükség a terveink megvalósításához? Első helyen egyértelműen a pénzt nevezték meg legtöbben, míg második helyre az akaraterő került, csak ezt követi harmadik legfontosabb tényezőként az idő.

Harmadik helyre viszont nem az időt tették, hanem a motivációt.
Ha pozitívan is állunk a terveink megvalósulásához, azt azért világosan látjuk, hogy gördülnek elénk akadályok. Hogy mifélék? Első helyen a pénzt nevezték meg a legtöbben – mármint annak hiányát. Különösen a 19-35 év közöttiek érzik ezt így, ebben a csoportban 87% helyezte első helyre a pénzt, mint lehetséges akadályt. Második számú akadályozó tényező az idő, harmadik pedig az akaraterő.
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy ha esetleg hirtelen rendelkezésre állna nagyobb összeg, akkor mennyire gyorsan sikerülne valami kihúzni a bakancslistáról – azaz megfelelő mennyiségű pénz birtokában mennyire gyorsan tudnánk megvalósítani rég dédelgetett terveink közül legalább egyet.
A válaszolók közül pedig majdnem minden ötödik (19%) – sőt, a 19-35 évesek között minden negyedik (26%) – élne egy egyszerűen felvehető kölcsön lehetőségével, ha azzal megvalósíthatja valamelyik bakancslistás álmát.
Hogy a pénz ne legyen akadálya a tervek megvalósításának - van megoldás: részletezz!
"A szolgáltatás nagy előnye, hogy olyan termékeket és szolgáltatásokat is kifizethetünk részletekben, melyekre a klasszikus áruhitelezés nem nyújt megoldást. Régóta vágyott utazásra, ha lecserélnénk megunt bútorainkat, vagy, ha egy orvosi, szépészeti beavatkozásra van szükségünk. Fogorvosnál, magánrendelőben is fizethetünk részletre, vagy megrendelhetünk vele akár lakásfelújítási munkákat" - mondta Pagonyi Adrienn, a Mastercard részletfizetési megoldásaiért felelős vezetője.
További részletek ITT elérhetők.
A cikk a Mastercard támogatásával készült.