ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Mindent bepakoltál? - csekklista a családi nyaraláshoz

Végre semmi sem állhat a gondtalan nyaralás útjába! Az alábbi listát követve pedig azt is megelőzheted, hogy a nyaralóhelyen, vagy a reptéren kapj a fejedhez, hogy valamiről elfeledkeztél.


Ahogy felkerül a VAKÁCIÓ felirat utolsó betűje is a táblára, sok család útra is kel, legalábbis elkezdi tervezni a közös nyaralást. Ahhoz, hogy valóban gondtalan legyen a szabadság, nem árt a felkészülés, hiszen a váratlan helyzetek nem csak kellemetlenek, de sokszor növelik a nyaralás költségét és értékes időt is veszíthetünk velük. Ezért állítottuk össze az alábbi listát, hogy biztosan gondtalan lehessen a közös pihenés.

1. Foglald le az utazást / szállást minél előbb!

A nyaralás szervezésének legelső lépése, hogy megszervezed az utazást, vagyis, hogy hogyan fogtok oda jutni a nyaralóhelyre, illetve hol szálltok meg. Ha repülővel mennétek, vagy utazási irodánál foglaltok, a legjobb, ha minél korábban intézed a foglalást, hiszen főszezonban jelentősen olcsóbb, ha már jó előre lefoglalod az utadat. Nem kizárt az sem, hogy ha sokáig késlekedsz, akkor megtelnek a helyek és lemaradsz a kedvező árú járatokról. Éppen ezért érdemes hetekkel, - ha a helyzet engedi, akár hónapokkal - előre foglalni. Ugyanez igaz a szálláshelyekre is, hiszen a legjobb ár-érték arányú szobák gyorsan elkelnek.

2. Tervezz előre!

Ha megvan az időpont, megszervezted az odautat, és megvan a szállás is, jöhetnek az egyéb programok! Olvass utána, hogy milyen látnivalók vannak a környéken, miket szeretnél majd meglátogatni a családdal. Lehet, hogy szükségetek lesz autóra, vagy inkább más közlekedési eszközt preferálnátok és busszal, vonattal fogtok utazni. Autóbérlésnél is a legjobb, ha már előre tájékozódsz a lehetőségekről és megrendeled a kocsit, így nem a nyaralásból veszi el az időt a böngészés. Ugyanez igaz a busz- és vonatjegyekre is: ha messzebbre utaznátok, jobb, ha előre megváltod ezeket a jegyeket is.

Végezetül pedig tájékozódj arról is, hogy a kiszemelt nevezetességek mennyire népszerűek, hiszen sok esetben a felkapott látnivalók annyira zsúfoltak, hogy hónapokkal előre meg kell venni a belépőjegyet, ha nem szeretnél órákon át sorban állni előre váltott belépő nélkül. Az előre váltott jeggyel viszont csak pontosan meg kell jelenned a helyszínen, így a megspórolt időben kényelmesen felfedezheted a környéket, vagy csak lógathatod a lábadat.

Tipp: Ha végképp felkészülten szeretnél érkezni, olvasgass helyi ajánlókat, hogy milyen aktuális programokkal találkozhatsz éppen az adott helyen, de ugyanígy ajánlóoldalak vagy applikációk segítségével csekkolhatod azt is, melyek a legjobb éttermek a környéken.

3. Tervezz elegendő költőpénzzel!

Talán ez a tervezés legnehezebb része, hiszen bármikor akadhat valami felmerülő probléma, ami megdobhatja a költéseket, vagy az is lehet, hogy éppen megkívánsz valami olyan szuvenírt, amit eredetileg nem terveztél bele a büdzsébe. Szerencsére ma már a legtöbb népszerű nyaralóhelyen nincs probléma a bankkártyás fizetéssel, de azért érdemes némi készpénzzel is készülni a kisebb településeken. Az abszolút aduász pedig, ha bekészíted a hitelkártyádat is, így legyen szó bármilyen váratlan helyzetről, elő tudod kapni. Sőt, az OTP Banknál nyáron például az olyan költések után, mint repjegy, szállás, autóbérlés vagy éppen utazási irodánál való foglalás, és most még az étteremre és szórakozásra költött összeg után is extra visszatérítést kaphatsz.

Milyen előnyökkel jár, ha OTP Bonus vagy BonusGold hitelkártyával vásárolsz?

• OTP Bonus és BonusGold (THM: 38,4-39,6%) hitelkártyás vásárlásaid után pénzvisszatérítést kaphatsz.

• Ha június-július hónapban OTP Bonus vagy BonusGold hitelkártyát igényelsz, három hónapon át, utólagos részletfizetéssel 0% THM-mel vásárolhatsz.

• A nyár folyamán 3% visszatérítést kaphatsz, ha utazásodat, szállásodat vagy autóbérlésedet hitelkártyával fizeted.

• A pandémia miatt az ügyfelek nem tudták kihasználni a Bonus/BonusGold hitelkártya nyújtotta előnyöket télen, amikor 3% visszatérítést kaphattak volna az étteremi és szórakozással kapcsolatos (mozi, színház, jegyvásárlás) vásárlásaik után, így az OTP nyáron lehetőséget nyújt az ügyfelek részére, hogy ezekért a vásárlásokért is extra visszatérítéseket gyűjthessenek.

• Év végén összesen akár 30 000 vagy 50 000 forint jóváírást is kaphatsz.

• Ha részt veszel az OTP Bank kedvezményprogramjában, vásárlásaid után további pénzvisszatérítésre is jogosult lehetsz!

• A hitelkártyával szabadon használhatod a bank pénzét, az elérhető hitelkerete erejéig.

• Maximum 45 napig kamatmentesen vásárolhatsz kártyáddal, azaz nem kell kamatot fizetned vásárlásaid után, ha hitelkártyádat csak vásárlásra használod, és a teljes tartozást visszafizeted a türelmi időszak végéig.

A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek, célja kizárólag a figyelem felkeltése. A Bank a hitelbírálat és a kondíciók módosításának jogát fenntartja. A THM meghatározása az aktuális feltételek, illetve a hatályos jogszabályok figyelembevételével történt, értéke a feltételek változtatása esetén módosulhat.

Az OTP Bonus és az OTP BonusGold hitelkártya részletes feltételeiről és kondícióiról, a vásárlási visszatérítésről tájékozódjon az OTP Bank bankfiókjaiban és honlapján (www.otpbank.hu) közzétett üzletszabályzatokból és hirdetményekből.

4. Szerezz be egy útikönyvet!

Hogy kicsit jobban megismerhesd a környéket, szerezz be egy útikönyvet, keress városnéző túrát vagy különféle programokat előre online, vagy gyűjtsd össze az úticélodról szóló hasznos információkat egy dokumentumba. Hidd el, jól fog jönni egy lista a látnivalókkal, térképpel és némi extra infóval az adott helyről…

Tipp: A legtöbb külföldi nagyvárosban jelentkezhetsz "Free Tour"-ra, azaz ingyenes városnéző túrára. Ezeknél általában nem szükséges előzetes regisztráció, ha csak páran vagytok és fix költsége sincs, a végén annyit fizetsz az idegenvezetőnek, amennyit szeretnél.

5. Ne feledd ellenőrizni az úti okmányokat, iratokat!

Indulás előtt ne felejts el meggyőződni arról, hogy mindenkinek érvényes a személyije vagy az útlevele, hogy még időben lehessen intézkedni, ha netán valamelyik dokumentum lejárt. Mivel most országonként meglehetősen változó, hogy milyen feltételekkel lehet beutazni, ezért mindig tájékozódj az aktuális szabályokról. Van, ahol elég a védettségi igazolvány, máshol angol nyelvű oltási igazolást kérnek, illetve ki kell tölteni előzetesen egy online regisztrációs lapot, megint máshol pedig szükséged lehet negatív PCR- vagy antigéntesztre is. Minden esetben nézz utána alaposan indulás előtt, hogy mik a szabályok az adott országban, a dokumentumaidat pedig tedd biztonságos, de számodra könnyen elérhető helyre, hiszen több esetben is szükséged lehet az igazolásokra.

6. Állítsd össze házipatikádat!

A csomagba kerüljön be pár fontosabb gyógyszer is, így ha ne adj’ Isten akadna egy kis gond, akkor nem kell idegen nyelven, idegen orvosságok között válogatnod, netán sokkal több pénzt költened rá, mint idehaza. Legtöbbször elég, ha fájdalom- és lázcsillapítót, hasfogót, ragtapaszt, fertőtlenítőt, rovarcsípésre való kenőcsöt pakolsz a neszesszerbe. De ha vannak épp egészségügyi panaszaid, amik miatt gyógyszert szedsz, vagy allergiás vagy, akkor semmiképp se hagyd ki a bőröndből az aktuálisan használt készítményeket.

7. Gondolj a napvédelemre!

Ahhoz, hogy ne sülj ropogósra már az első napon a strandon, érdemes gondoskodnod a megfelelő napvédelemről is, hiszen nagyon fájdalmas lehet a leégés. Tudjuk, hogy repülőn problémás lehet a naptej szállítása, hiszen azt csak feladott poggyászba lehet bepakolni, és amúgy is sok helyet foglal, ezért javasoljuk, hogy induláshoz szerezz be egy mini változatot, hogy ne ezzel kelljen egyből foglalkoznod a megérkezéskor, majd vegyél egy olyat kint, ami megfelelő lehet az egész család számára. A városnézéskor, vagy a tengerparton arra is figyelj, hogy nehogy napszúrást kapj! A kicsi gyerekeket különösen könnyen megsütheti a nap, ezért már otthon kerüljön be a táskába valami világos színű fejfedő, vagy egy csinos kalap.

8. Jól jöhet némi harapnivaló az útra!

Ha gyerekkel utazol, szinte elkerülhetetlen, hogy ne kívánna meg útközben egy-két nassolnivalót a reptéren várakozva vagy éppen a benzinkúton, de felnőttként is sokan szívesen ropogtatunk valamit utazás közben. Hogy ne a legdrágább édességet kelljen megszerezni, csomagolj előre egy kis harapnivalót az útra, ha pedig hosszabb autós utazás elé néztek, akkor érdemes szendvicsekkel és sok vízzel is készülni. Azoknak, akik repülnek, ajánljuk, hogy vigyenek magukkal üres vizes palackot, amit a reptéri ivókutaknál meg is tudnak maguknak tölteni.

9. Ne felejtsd el megörökíteni az élményeket!

Ha mindent lefoglaltál, minden létszükségletű dolgot bepakoltál, akkor jöhetnek az olyan praktikus dolgok, mint például a fényképezőgép. Igen bosszantó, ha a reptéren jössz rá, hogy otthon maradt a gép, a memóriakártya vagy éppen a töltő ... Győződj meg róla, hogy minden tartozékot bepakoltál, hogy hazatérve nosztalgiázhass majd a csodaszép képeiddel. Persze, sokszor ma már elég a telefon is a fényképezéshez, de ehhez is jól jöhet pár kiegészítő, például egy power bank, hogy bírja az egész napos kattintgatást, vízálló tok, esetleg szelfibot a közös képekhez.

A cikk az OTP Bank támogatásával készült.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Elképesztő! Letarolta a vihar Soltvadkertet éjjel – képeken a pusztítás
Virágoskertet tett tönkre a jégeső, hatalmas fák dőltek ki, tetők rongálódtak meg Soltvadkerten. A helyiek összefogtak, hogy mentsék, ami még menthető a pusztítás után.


Óriási károkat okozott a vihar Soltvadkerten csütörtök éjjel. A helyiek virágmentéshez kértek segítséget, miután a felhőszakadás szétverte a Fejes Krizantém Kertészetet – számolt be róla a Blikk.

A településen több helyen is fák dőltek ki, ágak zuhantak a háztetőkre, fatörzsek törtek ketté. A MetFigyelő Facebook-oldalán képeket is közzétett a pusztításról.

„Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!”

– írták a fotók mellé.

Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!⛈️

A fotókat köszönjük Csaszi Csaszinak!

Várjuk a képeket, videókat!

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek
„Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben! Felhívást tettek közzé: "Virágmentés! Sajnos az éjszakai orkán erejű szél hatalmas károkat okozott! Ezért a még kisebb sérülést kiheverő virágokra akciót hirdetek a kertészetben!!! Légy te is virágmentő!!!”

A hosszú hétvége heves időjárással indult. Csütörtök este egy kelet felé lassan mozgó csapadékrendszer érte el az országot, amely több helyen záporokat, zivatarokat hozott. Ezek közül az egyik Soltvadkert környékén csapott le.

Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben!

Felhívást tettek...

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek

Szerdán és csütörtök délelőtt még napos, nyárias idő volt, délután Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fokot mértek, ezzel megdőlt a napi melegrekord is. Az esti vihar azonban véget vetett a kellemes időnek, az ország szinte teljes területén zivatarok alakultak ki.

– fűzték hozzá a megdöbbentő képekhez.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Szívszorító: ezekre keresett rá Gene Hackman felesége a haláluk előtt segítséget remélve
A két holttestet csak napokkal később találták meg új-mexikói otthonukban. A vizsgálatok ritka fertőzést és krónikus betegségeket állapítottak meg.
F. O. - szmo.hu
2025. április 16.



Betsy Arakawa, Gene Hackman felesége 2025. február 10-én több egészségügyi problémára keresett rá az interneten. Többek között azt próbálta megtudni, hogy „okozhat-e a Covid szédülést?”, illetve utánanézett a megfázás és az orrvérzés kapcsolatának is, írja az Unilad. Másnap lemondta a masszázsidőpontját, mivel Hackman influenzaszerű tüneteket produkált, noha a Covid-tesztje negatív lett. Ugyanezen a napon

oxigénpalackokat rendelt az Amazonról, és többször is megpróbált elérni egy egészségügyi klinikát, de nem kapott ellátást.

Betsy Arakawa február 12-én hunyt el, halálát hantavírus okozta tüdőszindróma okozta. Gene Hackmant február 18-án érte a halál, nála súlyos szívbetegséget és Alzheimer-kórt állapítottak meg. A hatóságok mindkettőjüket február 26-án találták meg otthonukban, a Új-Mexikó állambeli Santa Féban.

A pár három kutyát tartott a házban. Az egyik állat, Zinna, elpusztult, feltehetően kiszáradás és éhezés miatt. A másik két kutya túlélte az eseményeket.

A ház körül több melléképületben rágcsálók jelenlétére utaló nyomokat találtak, a főépületben azonban nem észleltek aktivitást. A vizsgálat során kizárták, hogy szén-monoxid-mérgezés vagy gázszivárgás okozta volna a tragédiát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET: