Leesik az állad a téli olimpia kütyüitől
Zokni kevlárból
Igen, kevlárból. A hokisérülések elkerülése érdekében fejlesztették ki ezeket a zoknikat, amiket alighanem maga Batman és hű szolgája, Alfred is megirigyelne. Állítólag ezekkel el lehet kerülni a vágáshoz hasonló apró sérüléseket, amik gyakran akadályozzák a sportolókat a játékban. A szagukról nem tudjuk, milyen.

BMW bob
Jó kis reklámfogás a német autógyár számára az amerikai csapat számára tervezett futurisztikus bob. Azért olyan jó fogás, mert mindenki erről beszél. Bár ez is kicsit hajaz Batmenre.

Szupercipzár
A LightRail cipzárjai lézerrel faragottak. Már ennyi is elég lenne ahhoz, hogy csúcsnak nevezzük, de ha megtudjuk azt is, hogy láthatatlanná válik a menetük felhúzás után, egyenesen imádjuk.

Konzerv hó
Egy téli olimpiához képest nagyon meleg van Szocsiban. Ahhoz legalábbis, hogy havazzon, vagy a hóágyú hava megmaradjon túl magas a 13-15 Celsius fok. Ez persze nem ejtette kétségbe az olimpia szervezőit, akik a legmodernebb technológiával előállított havat küldik csatasorba. Lentebb a National Geographic filmjét láthatod arról a hóágyúról, ami 3-4 másodperc alatt készíti el azt a havat, ami a természetben 2-3 hetes hónak felel meg. Nem mennyiségre, öregségre. Nem mindegy ugyanis, hogy mennyi idő alatt olvad el.
Több, mint négyszáz ilyen hóágyú segíti majd a síelőket a jobb teljesítmény érdekében. Biztos, ami biztos, azért az oroszok egy finn céggel 500 ezer köbméter havat konzerváltattak.
3D-s arcfelismerő
Ha Szocsiban járnál, készülj fel, hogy találkozol a Artec ID's Broadway 3D-s arcfelismerő rendszerével, amely a készítői szerint képes mindenkit felismerni még napszemüvegben és álbajuszban is. Sőt, állítólag az egypetéjű ikreket is megkülönbözteti egymástól, mindössze egyetlen másodperc alatt. Azért ijesztő.

Repkedő biztonsági drónok
Az oroszoknak sosem elég a biztonságból: állítólag ilyen drónokba épített csúcsszuper kamerákkal figyelik a nézőteret, gyanús arcokat vagy gyanús mozgásokat kutatva. A Zala Aero akár 150 km/órás sebességgel is száguld - csak nehogy rossz helyre irányítsák, esetleg egy verseny közepébe.
A pilóta nélküli repülőgép, vagy drón (az angol drone = here (méh) szóból) elsősorban katonai feladatokra alkalmazott olyan repülőeszköz, mely valamilyen ön- vagy távirányítással (leggyakrabban a kettő kombinációjával) rendelkezik, emiatt fedélzetén nincsen szükség pilótára. Amennyiben katonai célokra használják, a harci robotok egyik fajtája. Ellentétben a robotrepülőgéppel, mely – lévén saját maga a fegyver – használatakor megsemmisül, a pilóta nélküli repülőgép, léghajó vagy helikopter többször is felhasználható.
forrás: Wikipédia
Videó a drónról:
Az Anti-seal hadihajó
Az oroszok ezt a hadihajót telepítik Szocsi közelébe a tengerre, hogy a víz alatt, búvárruhában a városba igyekvők ezreit elkaphassák és számon is kérhessék.

Lehallgatás
És akkor a biztonsági intézkedések Mozartja: a lehallgatás, leolvasás. Az amerikai kormány már tett egy-két rosszalló megjegyzést arra a rendszerre, amit az orosz szervezők telepítettek a téli olimpia helyszínére. Arra a rendszerre gondolunk, ami a szervezők szerint minden városba lépő személy mobiltelefonját, táblagépét, laptopját vagy bármilyen más kütyüjét könnyedén és hamar átmonitorozza, mit sem törődve személyiségi jogokkal. Ez a Vitok-IP.

Edzés applikációval
Napjainkban a versenyzők lehetőségei határtalanok. Nem kell beérni az edzővel, ha van számtalan szenzor, okoskarperec, applikáció, amikkel minden egyes mozdulatot és lélegzetvételt lehet elemezni. Az egyik legnépszerűbb ilyen program a hivatásos versenyzők körében Coach's Eye, amellyel a rögzített mozdulatok minden egyes részlete kielemezhető. Ez például a síugrók számára nagy segítséget jelent.

Forrás: Informationweek és PC World