ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Hazudik vagy sem? Ez a 10 jel segíthet dönteni

Egy kutatás alapján az emberek nemtől függően 728-1092 alkalommal hazudnak. Kitalálod melyik nem hazudik inkább? Természetesen a férfiak, azonban tény az is, hogy a nők jobban csinálják.
Forrás: Life Advisor, Címkép: Roland Schwerdhöfer képe a Pixabay -en. - szmo.hu
2021. július 31.



A Life Advisor célja, hogy minél több embert segítsen és inspiráljon az élet szeretetére, az álmai elérésre és hogy megvalósítsák a bennük rejlő lehetőségeket.

Senki sem akarja, hogy hazudjanak neki. Ez tény. De a szomorú igazság az, hogy a hazugság az emberi természet megkerülhetetlen részének tűnik. Mindenki hazudik még te is és én is. Most, hogy ezt tisztáztuk, honnan tudhatjuk, hogy valaki hazudik nekünk? Egyáltalán lehetséges azonosítani a hazugságot, ha nincs gondolatolvasási képességünk? Igen, van néhány mód a megtévesztés észlelésére. Íme ezek közül 10 módszer amellyel a megtévesztő viselkedés kiszűrhető történjen az verbális vagy non-verbális módon.

Mielőtt belevágnánk, szükségünk lesz egy-két alap dologra. A legfontosabb tényező annak megállapításához, hogy valaki hazudik az-az, hogy tudjuk, hogyan szoktak viselkedni normális helyzetekben. Wendy L. Patrick viselkedési szakértő el is magyarázta, hogy miért :

"Annak ismerete, hogy valaki hogy viselkedik (vagy hogy nem) a személyes interakció során, segíthet megítélni a normától való eltérések jelentőségét."

Szóval, hogy szerezheted meg ezt az alapot? Tegyél fel egyszerű kérdéseket. Hol születtél? Hol nőttél fel? Vannak testvéreid? stb. Az ilyen kérdések lehetővé teszik, hogy lásd, hogyan válaszolnak őszintén a normális kérdésekre.

Fontos továbbá felismerni, nem biztos, hogy egyetlen dolog mondja el, ha valaki hazudik. A hazugság észlelése nehéz, ha az a személy, akivel foglalkozol, jól hazudik (ami sok ember számára természetes). Maria Konnikova viselkedési szakértő szerint :

"Annyi népi bölcsesség van arról, hogyan ismerhetjük fel a hazug embert. Elfordítják a tekintetüket. Izzadnak. Elpirulnak. Mindezek valós dolgok. Az igazság viszont az, hogy ha jó hazudozóval van dolgod, akkor ezek egyike sem történik meg."
1. Kézmozdulatok

A Michigani Egyetem 2015-ben végzett tanulmánya azt mutatja, hogy

a hazug emberek sokkal jobban mozgatják a kezüket, mint azok, akik igazat mondanak.

Mindezt azzal állapították meg, hogy több, mint 120 bírósági ügy videóklipjét tanulmányozták, amikor valakit súlyos bűnökért ítéltek el azért, hogy kiderítsék, hogyan viselkedik valaki, amikor hazudik.

VARAN VARAN képe a Pixabay -en.

Szinte folyamatosan mozgott mindkét kezük, mert az agyuk sok mindent csinál egyszerre. Gondolkoznak azon, hogy mit mondjanak ezután, kitatálják, hogy hiszel-e nekik vagy sem és részleteket fűznek a történethez, hogy hihetőbb legyen. A kézmozdulatokon kívül azt is megfigyelték, hogy ülő helyzetben a hátuk mögé, a zsebükbe vagy az asztal alá rejtik a kezüket.

2. Izeg-mozog az illető

Összedörzsöli a tenyerét? Oldalra hajtja a fejét? Gyakran keresztezi a lábait? Megváltozik az arcuk, a homlokuk? Kocogtatja a körmét, mocorog?

Ezek mind figyelmeztető jelek, hogy miért?

Ilyenkor próbálnak meg kényelmesebb helyzetbe kerülni, hogy arra tudjanak összpontosítani, amit mondanak.

A vegetatív idegrendszerben fellép egy erős ingadozás, amit csak a fenti módszerekkel és viselkedéssel tudnak csillapítani.

3. Szemkontaktus

Talán ez az egyik legegyszerűbb módszer.

Ha a legfontosabb pillanatokban vagy megbeszélések során nem tudja az illető fenntartani a szemkontaktus, akkor valószínűleg vaj van a füle mögött.

Ez azért van, mert vagy gondolkodik, hogy mit csináljon a továbbiakban, vagy attól tart, hogy kiderül, eltitkol valamit.

A szemkontaktus valóban az egyik legfontosabb mutatója annak, ha valaki hazudik neked. Végül is nem nézhet rád, mert tudat alatt tisztában van vele, hogy amit mond, az nem igaz és a bűntudat megakadályozza őket abban, hogy szemkontaktus keressenek azzal, akivel beszélnek.

4. Ajakgörgetés

A hazugok néha összeszorítják az ajkukat, amikor hazugságot mondanak.

Vagy azért, mert az érzéseiket rejtegetik vagy pedig mert a tényeket próbálják elfedni. Ez különösen igaz, ha kényes kérdéseket teszünk fel nekik.

Az ajkak nem hazudnak. Amikor az igazság felderítéséről van szó, az ajkunk felbecsülhetetlen. Ennek oka, hogy az ajkakban rengeteg ideg található, amelyek azonnal reagálnak. Például, ha rossz híreket kapsz, az ajkad szinte eltűnik, mert szűkülnek az erek.

Az ajak harapása is az egyik módja annak, hogy a hazug ember próbálja elfedni magát. Ezzel kezeli ugyanis az igazság elhárítása miatt kialakult stresszt.

5. Hangszín

Azoknak az embereknek, akik hazudnak neked, a hangjukban olyan eltérések lesznek, amelyek szokatlanok a normális hangjukhoz képest.

Előfordulhat, hogy magas hangon beszélnek vagy hirtelen elfogy a levegő, amikor beszélnek.

Lehet, hogy különböző hangszínt ütnek meg, amelyek furák az normális hangszínükhöz képest.

Ha valaki hangmagasság változásokat tapasztal, miközben valakivel beszél, akkor tudni lehet, hogy az illető valószínűleg hazudott. Általában a hazug embereknek magasabb lesz a hangjuk, aminek oka, az általuk érzett idegesség, ami miatt a hangszalag izmai megfeszülnek.

6. Leleplező szavak

Ha valaki túl sokszor használja az "őszinte akarok lenni veled" vagy "őszintén" vagy "hadd mondjam el az igazat" kifejezéseket, akkor lehet, hogy túlságosan el akarja veled hitetni a hazugságait.

A túl sok "uh", "öööö", "hm" is ezek közé tartoznak, így érdemes átgondolni, hogy bízunk-e az illetőben vagy sem.

7. Szünetek

Lehet, hogy még nem tűnt fel neked, de

a hazudozó emberek nagyon sok szünetet tartanak, amikor beszélnek.

Ez azért van, mert megpróbálnak a részletekre gondolni, amelyeket hozzá kellene még adni a történetükhöz. A másik ok pedig, hogy azon gondolkoznak, hogy van-e értelme annak, amit mondanak.

5598375 képe a Pixabay -en.

8. Túl sok a részlet

A hazugság által érzett szorongás és idegesség miatt

az illető sokkal többet beszélhet, mint amennyit kellene.

Még olyan részleteket is elmondhat, amelyet az igazmondó személy nem tudhat, csak azért, hogy a sztori meggyőzőbb legyen.

Ha valaki csak mondja, mondja és mondja megállás nélkül és túl sok információt ad át neked, olyan dolgokat például, amit nem is kérdeztél, nagyon valószínű, hogy nem az igazat mondja. A hazugok azért beszélnek sokat, mert abban reménykednek, hogy a látszólagos nyitottságuknak köszönhetően nem fognak lebukni.

9. Megváltozik a bőrük

A hazudozás mindenféle dolgot megtesz a testünkkel, anélkül, hogy felismernénk. Ez azt jelenti, hogyha hazudsz valakinek, akkor a tested elárulhat.

Esküdözhetsz, hogy igazat mondasz, de a tested mindent elfog árulni rólad.

Ha például valaki olyan fehér, mint a fal, az a hazugság jele, mert jelzi az arcból eltűnő vért. Ha hazudunk a bőrünk hűvössé, pikkelyessé és izzadttá is válhat.

10. Ismétlés

Valaki, aki hazudik, sokszor nehezen tudja követni a saját meséjét.

Rájössz, hogy hazudik, ha mást mond az ismétlés során vagy úgy ad elő valamit, amit 5 perccel ezelőtt már mondott, mintha azt még soha nem mesélte volna.

Ez nagyon zavaró és frusztráló lehet, de ne lankadjon a figyelmed.

Figyelj ezekre a jelekre és ne hagyd magad megvezetni! Az emberek sokféle okból tesznek dolgokat, amelyeket soha nem fogunk megérteni. Ezen jelek figyelembevételével eldöntheted, mit csinálsz a kapott információval. Néha ez kemény döntés lesz, de senki sem érdemli meg, hogy hazudjanak neki.

Sajnos a való életben annak a jelei, hogy valaki hazudik-e vagy sem, nem olyan egyértelműek, mint Pinokkió orra, aki a leghíresebb hazug a világon. Mindezek ellenére az emberi ösztönök erősek, csak néha a tudatos elménk kudarcot vall. Tehát legközelebb, amikor kételkedsz abban, amit egy ember mond, használd a fenti jeleket útmutatóként a hazugság felderítéséhez.

Ha tetszett, amit olvastál, keresd a Life Advisor blogot hasonló cikkekért!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
Már nem a Hanna a legnépszerűbb lánynév, a fiúknál a Dominik kirobbanthatatlan
A lányoknál az Abigélek és a Nazirák, míg a fiúknál az Ábelek és az Eliotok hajráztak nagyon 2023-ról 24-re. Az élmezőnyben csak kisebb cserék történtek.


Mint minden évben, most is megtudhatjuk, hogy mik voltak a legnépszerűbb lány- és fiúnevek az elmúlt esztendőben a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint.

Bár hazánkban folyamatosan gondot jelent a megszületett gyerekek alacsony száma, ennek sok hatása nincs a névadási szokásokra, igaz, néhány érdekes trend megfigyelhető.

A lányok esetében változás történt az első helyen: a korábban vezető Hannát beelőzte a 2023-ban még csak harmadik Luca.

Az élmezőny itt a következőképp néz ki:

  1. Luca
  2. Hanna
  3. Zoé
  4. Anna
  5. Emma
  6. Léna.

A lista első 50-jében a legnagyobbat az Nazirák ugrottak előre: a korábbi 76. helyett már a 40. legnépszerűbb név a listán. Az Abigélek is nagyot mentek: ők a 38.-ról a 27. helyre törtek előre.

A további listát itt lehet böngészni:

A fiúknál sokkal nehezebben változnak a trendek. Ott 2023-hoz képest nincs változás a dobogón, de az első 15-ben sincsenek jelentős változások. A 23-ban még negyedik Mátéknak tavaly meg kellett elégedniük a 6. hellyel, a Milánok és a Marcellek is beelőztek. Itt az élmezőny így néz ki:

  1. Dominik
  2. Olivér
  3. Levente
  4. Marcell
  5. Milán
  6. Máté.

Az első 50-ben itt az Ábelek dobbantottak nagyot: 14 helyet előre ugorva a 34.-ről a 20. helyre ugrottak. Nem panaszkodhatnak a Barnabások sem, akik a 25.-ről a 19.-re kerültek. Némi meglepetésre hatalmas, 25 helyes röppályával éppen befértek az első 50.-be az Eliotok. Tavaly Magyarországon 228 kisfiú kapta ezt a nevet.

A fiúnevek további listája:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
KVÍZ: Te mennyire vagy tudatos megtakarító?
Infláció feletti hozam - de mivel is? Hogyan érdemes kezelni a megtakarításainkat? Töltsd ki kvízünket, és tudd meg, mennyire vagy tisztában a megtakarítási lehetőségekkel!


Pénzügyi öngondoskodás. Ismerősen hangzik a fogalom? Vagy nem csak a fogalom van meg, de a gyakorlatban is sikerül megvalósítani?

Egy korábbi videónkban ezzel a témával kapcsolatban kérdeztük az utca emberét, és bár kiderült, hogy nagyon különböző az egyes válaszolók tudásszintje, egy dologban mindenki egyetértett: hosszú távú céljaink eléréséhez elengedhetetlen a megtakarítások helyes befektetése, felhasználása.

A váratlan költségekre elkülönített pénz mellett öngondoskodásnak minősül egy konkrét célra félretett összeg is. Az OTP Bank 2024-es Öngondoskodási Indexe szerint pedig már

többen vannak azok, akik hajlandóak lemondani napi kiadásokról, hogy a jövőjükre félre tegyenek (58%), mint azok, akiknél a pénz csak jön és megy.

A Groupama és az OTP Bank tavalyi kutatása alapján ugyan a háztartások 40 százaléka rendelkezik megtakarítással, ám több mint harmaduk még mindig kizárólag csak készpénzben vagy tartja pénzét. A megtakarítással rendelkezők közül sokan állampapírba fektették a pénzüket: idén a 16 - 75 éves lakosság közel negyede számít állampapírból származó kifizetésre.

Tippek tudatos megtakarítóknak

Fabriczki Rita, az OTP Bank megtakarítási termékekért és szolgáltatásokért felelős területének vezetője kiemelte, hogy már kisebb pénzügyi döntésekkel is tízezreket takaríthatunk meg. Ha pedig a régóta megtakarított, vagy az állampapírokba fektetett, most lejáró megtakarításunkat, illetve az állampapír kamatfizetésekből érkező összegeket szeretnénk okosan felhasználni vagy újra befektetni, akkor elengedhetetlen a tudatos tervezés.

Mielőtt döntést hozunk, érdemes mérlegelni a pénzügyi céljainkat, az elérhető befektetési lehetőségeket, az időtávot és a kockázatokat. Ha kérdésünk merül fel, ne féljünk szakértői segítséget kérni - az OTP Bank szakértői az élethelyzetünkhöz, céljainkhoz igazodva segítenek megtalálni a számunkra legmegfelelőbb megtakarítási megoldást.

A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül befektetési ajánlásnak, vagy ajánlattételi felhívásnak. Az OTP Bank Nyrt. által forgalmazott értékpapírokkal és befektetési formákkal kapcsolatos konkrét információkról, a költségekről és a lehetséges kockázatokról részletesen tájékozódjon az OTP Bank holnapján (www.otpbank.hu) elérhető hivatalos tájékoztatóból és a kezelési szabályzatból, valamint hirdetményből.

A megtakarításokról szóló egyszerre játékos és edukatív kvízünk segítségével tesztelheted, te mennyire vagy tudatos a témában.

Link másolása
KÖVESS MINKET: