Ezek a főbb különbségek vega és vegán között
Minden vegán vegetáriánus, de nem minden vegetáriánus vegán - mondhatnánk, de ennél azért egy fokkal bonyolultabb a kettő közti különbség. Nézzük.
A vegetarianizmus leegyszerűsítve a húsmentes étrendet jelenti, ám több irányzata is van. Alapvetően a vegetarianizmus Indiából ered, az étrend követői nem fogyasztanak olyan táplálékot, mely állat megölésével készült. Általában úgy egyszerűsítjük a vegetáriánusokat, hogy nem esznek húst, de ez nem húzható rá egy az egyben erre a táplálkozási gyakorlatra. Az ovo-lakto-vegetáriánusok csak húst nem fogyasztanak, de tojást és tejterméket igen, a lakto-vegetáriánusok sem húst, sem tojást nem esznek, ellenben tejterméket igen, míg az ovo-vegetáriánusok tojást fogyasztanak, de tejterméket és húsokat nem, és még van a peszkatáriánus, aki bár halat eszik, de másféle húst nem.
Sok oka lehet, hogy valaki miért választja a vegetáriánus étrendet. A leggyakoribbak azonban az etikai okok – azaz, hogy ne öljenek meg állatokat azért, hogy végül a tányérra kerüljenek -, illetve az egészségügyi okok, hiszen a hús elhagyása pozitív hatással is bírhat a szervezetre.

Emellett bizonyos vallások is tiltják a húsfogyasztást, míg mások a nagyipari állattenyésztés miatt, környezetvédelmi okokból döntenek a vegetáriánus étrend mellett.
És kik azok a vegánok?
A veganizmus követői a vegetáriánusokkal vagy vegákkal ellentétben teljesen mellőzik az állati eredetű termékeket, helyette növényi étrendet követnek. Azaz nem esznek sem húst, sem halat, sem tojást, sem tejtermékeket, sőt mézet, savót, kazeint vagy akár a D3 vitamin bizonyos formáit sem.
Vegetariánus vagy vegán étrend mellett is fontos odafigyelni arra, hogy minden szükséges vitaminhoz hozzájusson a szervezeted. Ha vitaminpótlásra van szükséged, a BioCo 100% VEGAN termékcsaládra mindig számíthatsz! Dehát minden vitamin vegán! Nem? Nem bizony! Bármennyire meglepő, a vitaminok, illetve az étrend-kiegészítőkben kifejezetten népszerű hatóanyagok között több olyan is van, melyeknek nagy volumenű ipari előállítása eddig csak állati eredetű forrásból volt lehetséges. Ilyen például a rendkívül népszerű D3-vitamin, amit jellemzően lanolinból, azaz gyapjúzsírból állítanak elő, vagy a glükozamin, melynek hagyományos alapanyaga a rákpáncél. Szerencsére a technológia fejlődésével ezek a hatóanyagok tiszta növényi forrásból is elérhetővé váltak, ezek a különleges alapanyagok kerültek a BioCo 100% VEGAN készítményekbe is.
A veganizmust sokan nem csupán egy táplálkozási formának tartják, hiszen az sokkal inkább életmód már.
Egy olyan szemléletmód, mely az állatok mindennemű kizsákmányolása ellen van.
Az étkezés mellett hozzátartozik az is, hogy az élet más területén sem használnak állati eredetű termékeket, azaz nem hordanak bőrből készült ruhákat, cipőt, szőrmekabátot és kozmetikumokból, tisztítószerekből is bojkottáljak azokat, amelyeket állatokon tesztelnek.

A vegetáriánusokhoz hasonlóan itt is vannak különféle csoportok. Vannak nyers vegánok és gyümölcsevő vegánok is.
Előbbiek a zöldségeket, gyümölcsöket, magvakat főzés és sütés nélkül, azaz nyersen fogyasztják, hogy megőrizzék az ételek tápértékét és enzimeit. A gyümölcsevő vegánok kizárólag terméseket és gyümölcsöket esznek, és nem pusztítanak el semmilyen termő növényt, mert azok védelmét is az állatokéhoz hasonlóan fontosnak tartják.
Míg a vegetáriánus étrend már időszámításunk előtt is ismert volt, addig a veganizumus viszonylag újnak számít, azonban egyre többen követik. Ebben nagy szerepe van annak is, hogy sokan úgy vélik, az étkezés megváltozása is fontos eszköze annak, hogy megóvjuk Földünket.