8 eléggé hajmeresztő puskázó trükk
Ki gondolta volna, hogy a WikiHow, a világ legnagyobb lépésről-lépésre elmagyarázós honlapja nem csak olyanokat rejt, mint hogy hogyan kösd be a nyakkendőd, hanem puskázós tanácsokat is ad. Távol álljon tőlünk, hogy csalásra biztassuk a fiatalságot, de egy tanárom korábban azt mondta: a puskakészítést ő nagyon is támogatja, hiszen míg a diák aprólékos munkával elkészíti a puskáját, addig többet jegyez meg belőle, mint tanulás közben. Következzen tehát 8 hajmeresztő puskázó trükk.
1. Megoldások az üvegben
„Tegyetek el mindent, egy toll maradhat és maximum az üdítő.” – hányszor hallani ezt a tanároktól dolgozat előtt… Ezzel próbálja meg kizárni annak a lehetőségét, hogy könyvből vagy jegyzetből puskázzon a diák. Épp ezt használja ki ez a trükk: az üdítős flakon rejti majd a megoldást.
2. írj rá minden képletet, amire szükséged lehet
3. tedd vissza a fóliát úgy, ahogy leszedted (ha nem ragad vissza, használj kis ragasztót
4. a dolgozatíráskor csak jó szögből kell belenézni, és már látható is

Megjegyzés: érdemes az üdítő nagy részét meginni a trükk előtt, legalább a fólia aljáig…
2. Nyúlós betűk
A következő trükk pofon egyszerű, mégis biztonságos, hatásos és gyors. Megdöbbentően gyors. És mindössze egy vastag gumiszalagra lesz szükséged.
2. írd rá fekete tollal a képleteket, megoldásokat minél kisebb betűkkel
3. tedd fel a karodra, mintha karkötő lenne (mikor nem feszül, a betűk apró fekete négyzetekké válnak)
4. dolgozatíráskor csak ki kell húzni, és megjelennek a betűk
Megjegyzés: mind a két oldalára írhatsz, hisz csak meg kell fordítani, de ügyelni kell, ha izzad a kezed, lemosod a betűket.
3. A fényvisszaverős trükk
Ez a trükk talán mind közül a legbiztonságosabb. Sehol egy írás, sehol egy tollnyom, mégis annyit írsz és annyit olvasol, amennyit csak akarsz. Csak egy mappa kell hozzá, egy egyáltalán nem fogó toll és egy karóra.
2. a teszt idejére tedd magad mellé a mappát úgy, hogy arra a karóráddal rátükrözhesd a fényt
3. dolgozatíráskor nincs más dolgod, mint a karóráddal úgy irányítani a fényt, hogy az a mappára vetüljön, az árnyékok pedig megmutatják majd a megoldásokat
4. A szótár vagy más néven képlettár trükk
Öreg trükk, de még mindig hatásos. Lehet használni képlettárat? Kár lenne ezt a ziccert kihagyni. Definíciók, számolások, minden elfér néhány oldalon.
2. jegyezd meg az oldalszámokat, ahova írtál
3. dolgozatíráskor csak lapozd fel a megjegyzett oldalakat

Megjegyzés: A tanár úgysem vizsgál át egy egész szótárt, jobb dolga is van ennél…
5. Két lap, egy megoldás
Ebben a trükkben is a már bevált dombornyomásos módszerről van szó. Mindössze két papírlap kell hozzá.
2. dolgozatíráskor az alsót használhatod puskának úgy, hogy az sima jegyzetlapnak/piszkozatlapnak tűnik


Megjegyzés: Érdemes azokra a részekre, amiket már elolvastál/felhasználtál dolgozat közben, számításokat, piszkozatot írni, hogy tényleg úgy tűnjön, arra használod a papírlapot.
6. A számológép segít
Szintén egyszerű és öreg trükkről beszélünk. A matektanár számológépet kért a dolgozathoz? Újabb ziccer, amit bűn lenne kihagyni.
2. dolgozatíráskor csak vedd le róla és olvasd el, ha helyzet van, akkor tedd rá vissza

Megjegyzés: A legtöbb számológép a hátuljával visszacsúsztatható a tokjába. Ezt is érdemes megtenni, mert így könnyebben elrejthető a puska, csak vissza kell csúsztatni a gépet.
7. A legjobb barát
A következő trükk kifejezetten egyetemistáknak készült, de középiskolásoknak is jól jöhet. Nem kell hozzá semmi más, csak egy jól felkészült barát. Az egyetemen gyakori a feleletválasztós teszt, ami ráadásul egészen nagy százalékkal szűri ki a nem készülő diákokat azzal, hogy ködösen fogalmaz. A felkészületlen diák úgy érzi, minden válasz helyes, hisz mindegyik helyénvalónak tűnik. Csak az tudja a helyes választ, aki a pontos definíciót tudja – neki kell lennie a legjobb barátodnak.
2. zárthelyi közben csak mutasd meg a kezeddel a társadnak, hogy melyik válasz érdekel
3. ő válaszoljon a megbeszélt jelnyelven
Megjegyzés: érdemes olyan természetesen csinálni a mutatványokat, hogy azok tényleg csak orrvakarásnak vagy mosolynak tűnjenek, mert a tanár sem vak, észreveszi, ha valami nem stimmel.


8. Hosszú szoknyák
Ehhez a trükkhöz nem kell semmilyen tudomány. Egyszerű és mégis hatásos: a tanárok a lányok hosszú szoknyája alá nem nyúlhatnak be, megnézni, hogy rejtőzik-e ott puska. De inkább beszéljen erről ez az interneten már sokat látott kép:

A 7-es kivételével tehát ezek a trükkök mind olyanok voltak, amit a tanárom támogatott volna – otthon, aprólékos munkával készíthetőek csak elő. A használatának persze ő sem örült, meg is kaptuk érte a büntetésünk, ha lebuktunk. És még valami! Két dolog jusson eszedbe, ha most úgy érzed, jó tippeket adtunk a csaláshoz: egy, hogy tanáraid is olvasnak minket, kettő, hogy egy jó puskát elkészíteni több idő, mint megtanulni az anyagot.
Úgyhogy lehetőleg inkább tanulj!

VIDEÓ: Így puskáztak az Éretlenek című filmben a lusta diákok:
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel!