8 alapvető dolog, ami fájóan hiányzik, miután felnőtté válsz
Már a felnőtté válás gondolata is elszomorító lehet. Egy csomó új dolgot kell csinálni, ami sok felelősséggel jár: munka, lakás, kocsi - hogy az adóbevallást ne is említsük.
De a felnőttek élete nem csak újabb kötelességek betartásával jár, hanem (sajnos) azzal is, hogy vannak bizonyos dolgok, amikről le kell mondanotok. Méghozzá annak érdekében, hogy igazán független, saját magáért felelősséget vállaló felnőttnek nevezhessétek magatokat. A szomorú csupán az, hogy a legtöbb, amiről le kéne mondanotok, sok éven át a világ legtermészetesebb dolga volt a számotokra. Ezért nem biztos, hogy egyből, mintegy varázsütésre sikerülni fog lemondani minden régi szokásról. Viszont ha előbb vagy utóbb sikerül ezt a 8 dolgot feladnotok, akkor már „hivatalosan” is felnőttnek érezhetitek magatokat.
1. Alapozás
A 17 évesek azért alapoznak egy-egy buli előtt, mert nincsen pénzük a helyszínen inni (ha egyáltalán kiszolgálják őket). A főiskolások körében már az alapozás az igazi buli. Egyrészt mert még mindig nincsen pénzük, másrészt, mert köztudott tény, hogy minden jó buli a konyhában zajlik. Persze ettől még muszáj elmenni hajnalig táncolni pénteken és szombaton is. Huszonöt felett viszont nem csak el lehet, de már-már kötelező elhagyni az alapozást. Nem csak azért, mert tuti nem bírjátok már úgy az alkoholt, mint 5 évvel ezelőtt, de azért is, mert ha az alapozás szót kiejtitek, a kollégáitok minden bizonnyal kiröhögnek.
2. Bulizni minden hétvégén
Ahogy telik az idő, azok a kötelező péntek és szombat esti bulik egyre kevésbé tűnnek vonzónak. Na de tévénézés! Harminchoz közelítve még csak egy rossz indokot sem kell keresnetek ahhoz, hogy lemondhassatok egy bulit – a hétvégétekkel azt csináltok, amit akartok. És amúgy is mindenki tudja, hogy az otthonülés az új bulizás. :)
3. Csoportos üzenetek
Pár évvel ezelőtt még tízen szerveztétek azokat a bulikat, amelyekre ma már senkinek nincsen kedve elmenni. A szervezkedés egyetlen módja a csoportos üzenetek, vagy sms-ek voltak. Először csak egyre kevesebb embernek küldözgettetek buliba invitáló üzeneteket, aztán egyszer csak valahogy kihalt a csoportos üzenet műfaja.
4. Olcsó ruhák
A húszas éveitek második felében azon kaphatjátok magatokat, hogy nem tetszenek már ugyanazok a ruhák, amelyek pár évvel ezelőtt. Egyrészt rájöttök, hogy nem kell minden évszakban a legújabb trendek megfelelően azt a neon színű pufi dzsekit megvenni, amit amúgy egyszer sem fogtok felvenni. Márrészt elkezd érdekelni az is, hogy milyen minőségű ruháid vannak.
5. Részeg habzsolás
Ha a kelleténél több ital csúszik le, meglehet, hogy a farkaséhség még mindig rátok tör az éjszaka közepén. De ennyi idősen talán most már nem kell minden egyes alkalommal a sarki pizzásnál ennetek, hanem néha kibírjátok reggelig is.
6. Felhívni anyut
Fiatal felnőttként már nem kell minden életbevágóan fontos kérdést megvitatnotok a szüleitekkel. Amikor elköltöztetek otthonról tuti, hogy őrületbe kergettétek anyukátokat azzal, hogy minden mosás előtt megkérdeztétek tőle, hogy akkor mit is kell megnyomni. De az évek múltával, így harminchoz közelítve már egyedül is megoldjátok, ha problémátok akad. Ha pedig nem, akkor még mindig ott van az internet.
7. A családi ház
Annak, aki felnőttként a szüleivel él, annak ez biztosan másmilyen érzés. De ha már elköltöztetek otthonról, akkor egyértelmű jele a felnőtté válásnak, hogy a családi ház már nem az első számú otthonotok.
8. Ismerni minden slágert
Bár senki sem kötelez arra, hogy megvessétek a legtrendibb popslágereket egy bizonyos kor felett, mégis egyre gyakrabban fordul elő, hogy lemaradtok egy híres számról. Arról nem is beszélve, hogy biztosan halványlila gőzötök sincsen arról, hogy mik azok a menő alter számok, amiket a mai fiatalok hallgatnak. Ha egyáltalán van még olyan, hogy alter...