5 kérdés, amit tegyél fel magadnak, mielőtt elfogadsz egy tanácsot
1. Ki adja a tanácsot?
Talán ez a legfontosabb kérdés, amelyet fel kell tennünk, ha tanácsot kapunk. Ki adja ezt a tanácsot? Milyen a háttere és milyen eredményei vannak? Néha ugyanis a tanácsot osztogató emberek azt mondják, hogy "tedd azt, amit mondok, ne azt, amit én tettem." azaz nem követik a saját tanácsukat.
Mentor kiválasztásakor
olyan valakit kell keresned, aki valóban követte mások tanácsait és jó eredményeket ért el.
Túl gyakran azok az emberek, akik egy dolgot mondanak, közben valami mást csinálnak, hátsó szándékkal rendelkeznek és lehet, hogy csak gyors profitra törekednek.
Azt is érdemes megkérdezni, hogy
a tanácsot adó személy valaha csinált-e bármit aminek köze van ahhoz, amit te szeretnél csinálni.
Az embereknek lehetnek jó szándékaik, de néha félrevezető információkat közölnek vagy öntudatlanul elbátortalanítanak csak azért, mert saját maguknak nincs tapasztalatuk az adott területen. A legmegbízhatóbb tanács azoktól származik, akik ellenőrizhető eredményeket értek el és dokumentálták a folyamatot, hogy megmutassák másoknak, hogyan lehet mindezt megtenni.
2. Az élet minden aspektusára vonatkozik-e a tanács?
Azok a tanácsok, amelyek valójában sikeressé tehetnek téged, az élet minden területét érintik, nem csak a pénzügyeket. A jó tanácsok a személyes fejlődés holisztikus megközelítésére ösztönöznek és a céljuk, hogy jobb emberré válj kívül és belül. Például
minden olyan tanács, amely az egészségednek az elvesztésével jár annak érdekében, hogy többet dolgozz és több pénzt keress, alapvetően hibás. Hogyan élvezhetnéd a munkád gyümölcsét, ha beteg leszel és kimerült?

Akkor érezheted majd teljesnek az életben, ha a sikered magában foglalja mások szeretetét és mások megsegítését is. Amint arra törekszel, hogy pénzügyileg stabilan élj, megkapd álmaid munkáját, arra is törekedned kell, hogy javítsd a kapcsolataid másokkal és szoros köteléket alakíts ki a családoddal, barátaiddal.
Ha valaki mégis azt mondja, hogy mindent el kell felejtened, hogy 7/24-ben csak magadra koncentrálj, akkor az a rossz tanácsok kirívó jele.
3. A komfortzónádon kívülre kényszerít a tanács?
Vannak olyan népszerű mondatok, mint "ha meg kell történnie, meg is fog" vagy a "minden úgy tökéletes, ahogy van" , amelyek sajnos emberek millióit vezeti félre. A saját fejlődésed akadályozhatja, ha úgy gondolod, hogy minden automatikusan a helyére kerül majd anélkül, hogy bármit is tennél.